Buradasınız

TTNET ve Superonline Fiber İnternet karşılaştırması

 

 

 

 

TTNET ve Turkcell Superonline internet hizmet sağlayıcıları arasında en büyük paya sahip olan 2 şirket olarak öne çıkıyor. Altyapıları, verdikleri hizmet çeşitliliği, farklı fiyat seçenekleri ve deneyimleriyle internet hizmeti sektöründe en büyük paya sahip olan bu iki şirket doğal olarak en çok birbirleriyle karşılaştırılıyor. Bu yazıda da TTNET ve Superonline'ın Fiber internet hizmetlerinin karşılaştırmasını bulacaksınız.

 1. Başvuru süreci
 2. Bağlantı hızları ve kampanyalar
 3. Ek hizmetler
 4. Fiber internet altyapısı sorgulama
 5. Adil Kullanım Kotası (AKK) Şartları

TTNET vs Turkcell Superonline Fiber internet

Turkcell Superonline ve TTNET başvuru için benzer yollar izliyor. İki şirketin de telefonla arama, internet sitesi üzerinden, SMS ile ya da yetkili bayiler aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmek mümkün. Başvuru sürecinden sonraki aşamalarda da kurulum ve aktivasyon süreleri benzer. Bunun dışında fiber optik altyapısı TTNET için daha geniş ancak Turkcell Superonline da hızla yetişiyor. Kampanya ve paketlere bakınca Turkcell Superonline'ın sunduğu geniş hizmetlere ve yüksek kotalara rağmen daha düşük fiyat verdiği söylenebilir. TTNET ise özellikle taahhüt vermediği fiyatlarında daha düşük hız ve kotalara daha yüksek fiyatlar talep ediyor. Adil Kullanım Kota değerleri farklı olsa da, kotayı geçen kullanıcılarına iki firma da aynı değerlerden internet hizmeti vermeye devam ediyor.

Başvuru süreci

Turkcell Superonline başvuru süreci

Turkcell Superonline'ın fiber optik ağ altyapısı için kendi altyapısı bulunmaktadır. Bu altyapı üzerinden, altyapının bulunduğu bölgelerdeki bireysel ve kurumsal internet tüketicilerine yüksek hızda internet hizmeti sağlamaktadır.

 • Turkcell Superonline Fiber internet başvuru yolları
 • Turkcell Superonline internet sitesindeki başvuru formunu doldurma
 • TERFI yazıp 2220'ye SMS atma
 • Turkcell Superonline abone merkezine başvurma

İlk kez internet alacaksanız, Turkcell Superonline'ın sunduğu fiber kampanyalarından birini seçerek başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun ardından sisteme kaydınız yapılır ve müşteri numaranız SMS yoluyla size ulaştırılır. Size en yakın Turkcell Superonline bayisi 2 gün içerisinde sizinle iletişime geçerek kurulum randevusu alır. Kurulum randevusuna gelen görevliler sözleşme ve taahhütnameyi getirir. Sizden kimlik fotokopinizi isterler. Verilen belgeleri imzaladıktan sonra bir kopyası sizde kalır. Evinize gelen, görevliler modem yerinizi belirler ve ev içerisinde modemin montajı için gerekli kablolamalar yapılır. Kurulumdan sonra internetinizin aktive olduğu kontrol edilir, aktivasyondan sonra  kablosuz ağ şifreniz SMS ile gönderilir. 

İntenet firmanızı değiştirip Turkcell Superonline'a geçecekseniz, başvuru işlemlerini tamamlayıp kurulum için yetkili bayiden randevu aldıktan sonra bayiniz modeminizi teslim etmeye gelir ve size sözleşme imzalatır. Bu sırada kimlik fotokopinizi alırlar. Turkcell Superonline müşteri hizmetleri modem teslim edildikten sonraki 48 saat içerisinde arayarak geçiş işlemlerini tamamlar. Aktivasyon yapıldıktan sonra SMS ile bilgi verilir, bu süreçte aktivasyon yapılmadan mevcut internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra, modem kurulum rehberinin anlattığı gibi modem kurulumunuzu gerçekleştirirsiniz. Müşteri numaranız ve kablosuz internet şifreniz SMS ile yollanır ve Turkcell Superonline internetinizi kullanmaya başlarsınız. 

TTNET başvuru süreci

 • TTNET Fibernet - Hipernet internet başvuru yolları
 • TTNET'in internet sitesinden başvuru formu
 • 444 0 375 numaralı TTNET müşteri hizmetlerini arama
 • Türk Telekom ofisi ya da TTNET bayisine başvurma
 • İnternet yazıp 6606'ya SMS gönderme

İnternet başvuruları şahsen yapılır, abonelik sözleşmesi, kimlik aslı ve fotokopisi, abonelik başvuru formu ve T.C. Kimlik Numarası gerekmektedir. Başvuru işlemini tamamladıktan sonra altyapı hizmeti sunan şirket eğer yoksa binaya hat çeker ve TTNET aracılığıyla çıkış alınması için sistem ayarlanır. Bunun ardından 24 saat içerisinde sizden randevu alınarak, kuruluma gelinir. Kurulum için gelen ekiplerin getirdiği belgeleri imzalayıp kimlik fotokopisini teslim etmeniz gereklidir. Modemin evdei komunu için gerekli kablolamalar yapılır. Aktivasyon kontrolü olduktan sonra ağ şifresi SMS ile ulaştırılır.

Bağlantı hızları ve kampanyalar

Turkcell Superonline fiber internet bağlantı hızları ve kampanyaları

Turkcell Superonline fiber internet seçeneğinde 25 Mbps'den 1000 Mbps'ye kadar internet hızı sunulmaktadır. Turkcell Superonline fiber internet için sunduğu üniversiteliler için kampanyalar, 

12 AY TAAHHÜTLÜ TURKCELL SUPERONLİNE ÜNİVERSİTELİ PAKETLERİ
Kampanyalar Hız - Kota Fiyat
Üniversitelilere özel Fiber internet 25 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 75 GB AKK 59 TL
3'lü fırsat kampanyası ( fiber, TV, sabit hat)  25 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 75 GB AKK İlk 3 ay 0, sonraki 24 ay 59,90 TL
3'lü fırsat kampanyası ( fiber, TV, sabit hat)  50 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 150 GB AKK İlk 3 ay 0, sonraki 24 ay 69 TL
Işık hızı kampanyası (Alo hizmeti ile) 25 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 75 GB AKK 49 TL
Işık hızı kampanyası (Alo hizmeti ile) 50 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 150 GB AKK 69 TL
Işık hızı kampanyası (Alo hizmeti ile) 100 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 250 GB AKK 99 TL

TTNET bağlantı hızları ve kampanyaları

TTNET fiber internet kampanyaları
Kampanyalar Hız - Kota Fiyat
Üniversitelilere özel Fiber internet 24 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 75 GB AKK 63,90 TL
TTNET fibernet - hipernet limitsiz 24 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 75 GB AKK 78 TL
TTNET fibernet - hipernet limitsiz  50 Mbps'ye kadar, Limitsiz, 200 GB AKK 107 TL

Ek hizmetler

Turkcell Superonline'ın sunduğu ek hizmetler

Turkcell Superonline hem fiber internet hem de adsl hizmetleriyle birlikte, sabit telefon, Turkcell TV + gibi hizmetler sunmaktadır.

TTNET'in sunduğu ek hizmetler

TTNET de adsl ve fiber - hiper internet seçeneklerinin yanısıra tivibu ve sabit telefon hizmetleri sunmaktadır.

 

<h2 id="fiber-altyapi-sorgulama>Fiber internet altyapısı sorgulama

Turkcell Superonline Fiber Nerede

Turkcell SUperonline fiber internet altyapısına sahip bir yerde yaşadığınızı sorgulamak için internet sitesindeki fiber nerede servisini kullanabilir ya da 0 850 222 0 222 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

TTNET Fiber Nerede

TTNET fiber internet altyapısına sahip bir yerde bulunup bulunmadığını öğrenmek istiyorsanız, TTNET internet sitesindeki fiber nerede arayüzünü kullanaabilirsiniz. Buradaki değerlerin ve bölgelerin yaklaşık olduğunu belirten TTNET küçük oynamalar olabileceğini kabul ediyor. Daha detaylı bilgi için satış noktalarından da fiber internet altyapısı nerede öğrenebilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası (AKK) Şartları

Turkcell Superonline AKK

Adil Kullanım Kotası uygulaması ile kotasını dolduran Turkcell Superonline kullancılarının internet hızı ay sonuna kadar indirme hızı için 3 Mbps'ye, upload hızı ise 1 Mbps'ye düşer. 

TTNET AKK

Adil Kullanım Kotasını dolduran kullanıcıların ay sonuna kadar indirme hızı 3 Mbps'ye, yükleme hızı ise 1 Mbps'ye düşer.