Buradasınız

Aksa İndirimli Elektrik

Aksa Elektrik, 2004 yılından beri, elektrik satışı yapıyor. Aksa, mesken ve ticarethane ayrımı yapmadan serbest tüketicilerin farklı beklentilerine yönelik tarifeler sunuyor.

Aksa Elektrik bir Aksa Enerji grup şirketidir. Grup özellikle üretim gücüyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Aksa'nın Fırat ve Çoruh dağıtım bölgerinde görevli satış şirketleri de bulunur. Farklı kaynaklarla üretim yapan 16 elektrik santraline sahip olan grup, 2013 yılında, Türkiye'de özel şirketlerin yaptığı toplam üretimin %11'ini gerçekleştirmiştir.

Aksa elektrik birim fiyatları

Aksa Elektrik piyasada en fazla tarife seçeneğine sahip indirim elektrik tedarikçilerinden biridir. Yazının tablodan sonra yer alan değerlendirmeleri okumak Aksa tarifeleri arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Aksa Elektrik'in tarifelerinde diğer dikkat çeken nokta ise, iş yeri ve konut olarak ayrım yapılmamış olmasıdır. Elektriğin ticarethane ve mesken grubu abonelere benzer avantajlar sunduğunu gösterir.

Serbest tüketici limitini geçmek için, ayda en az   elektrik tüketimi yapmalıdır. Yılda   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir.

Tarife ismi Açıklama Taahhüt Perakende Satış Hizmet Bedeli ve Teminat
Esnek %3 sabit indirim* ulusal birim enerji bedeli üzerinden Yok Var
Sürekli 12 %8 sabit indirim* ulusal birim enerji bedeli üzerinden
Bir yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
1 yıl Var
Sürekli 24 %10 sabit indirim* ulusal birim enerji bedeli üzerinden
İki yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
2 yıl Var
Zamsız Sabit birim enerji bedeli bir yıl boyunca
Sözleşme anında ulusal birim enerji bedeline eşit
1 yıl Var
Merhaba İlk ay faturanızı ödemeyin. 15 ay Var
Bir Fatura Bir Fidan %4 sabit indirim* ulusal birim enerji bedeli üzerinden
Her 150 TL fatura için bir fidan dikimi
1 yıl Var

* EPDK Eylül 2015 mesken tarifesindeki birim enerji bedeli üzerinden hesaplanmıştır.

Değerlendirme

Aksa Elektrik'inf farklı tüketim tutarı ve ihtiyaçlar sahip tüketicilere yönelik olarak tarifelerini çeşitlendirmesi serbes tüketici grubunu ne kadar önemsediğini gösteriyor. Bizim yukarıdaki tablodan mesken abonelerine iki önerimiz var: Sürekli veya Esnek Aksa tarifelerinden birini seçtiğinizde yüksek oranda indirimle tasarrufa hemen başlarken birim enerji bedeli hep ulusal tarifeden ucuz kalır.

Aksa elektrik için tedarikçi değiştirme şartları

Aksa'ya geçiş ücreti: Teminat

Aksa Elektrik ilk kesilen fatura tutarının %10’u oranında teminat alır. Teminat tutarı üç taksite bölünür ve tüketiciye gönderilen ilk üç faturaya yansıtılır. Teminatla beraber sözleşmeden doğan damga vergisi gibi bedeller de faturanıza eklenir.

Aksa Elektrik taahhüt koşulları

Sözleşme sona ermeden başka bir tedarikçiye geçme durumunda tüketici aldığı tüm indirimi iade ederek ceza öder.