Buradasınız

Bisen Elektrik

Bisen Elektrik 2011 yılında satış faaliyetinee başlamıştır. Bisen, enerji üretimi yapan bir grup olmanın avantajını, mesken ve ticarethane serbest tüketicilerine sunduğu elektrik fiyatlarına yansıtıyor.

Bisen elektrik tarifeleri

Serbest tüketici limitini geçmek için, faturanızın ayda en az   gelmesi gerekir. Bu tutar yılda en az   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir.

Bisen Elektrik Birim Fiyatları
Tarife ismi Açıklama Taahhüt PSH Bedeli
Mesken %10 sabit indirim mesken birim enerji fiyatı üzerinden 1 yıl Var
Ticarethane %10 sabit indirim mesken birim enerji fiyatı üzerinden
Bir yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
1 yıl Var

* EPDK Ekim 2015 mesken tarifesinde bulunan birim enerji bedeli üzerinden hesaplanmıştır.

Değerlendirme - Mesken

Bisen Elektrik, piyasada hem mesken hem de ticarethane tüketicilerine benzer tarife uygular. Alternatif bir tedarikçi olan şirketin sunduğu indirim oranı yüksektir. Bisen'den elektrik almadan önce diğer indirimli tarifelere de göz atın.

Bisen elektrik sözleşme şartları

Ne kadar teminat ödemek gerekli ?

Elektrik tedarikçileri müşterinin fatura ödememesi riskine karşı, sözleşme sırasında teminat alabilir. Görevli elektrik şiketleri bu tutarı güvence bedeli olarak adlandırır. Sözleşme sonlandırıldığında güvence bedeli iade edilir. Tedarikçinizi değiştirip Bisen Elektrik ile anlaşma yaparsını teminat ödemezsiniz ve iade aldığınız güvence bedeli de cebinizde kalır. Şirketinizin aylık faturası çok yüksekse teminat koşullarını Bisen Elektrik'e danışmanızda fayda var.

Taahhüt koşulları nedir ?

Bisen Elektrik, sözleşmelerinin taahhüt süreleri genelllikle bir yıldır. Tedarikçi değiştirme dışında, örneğin taşınma nedeniyle sözleşmenizi sonlandırırsanız ceza uygulanmaz. Taahhütten kaçınıyorsanız diğer şirketlerin tarifelerine yönelebilirsiniz.

Bisen elektrik ne kadar perakende satış hizmet bedeli uygular ?

Perakende satış hizmet (PSH) bedeli uygulaması serbest tüketiciler için, indirimli tedarikçinin kararına bırakılmıştır. Görevli tedarikçiler EPDK'nın düzenlediği PSH bedelini uygulamak zorundadır. Tedarikçiler, PSH bedelini, satış maliyetlerine karşılık olarak alır. Bisen Elektrik, EPDK'nın görevli satış şirketleri için düzenlediği bedeli uygular. PSH bedeli, tüketilen kWh başına alındığı için, faturayı yükseltir ve indirimi avantajını olumsuz etkiler.