Birlikte Elektrik Kayıt Rehberi

Güncelleme tarihi
min reading

BİRLİKTE ELEKTRİK BAŞVURULARI DURDURULDUPiyasa koşulları nedeniyle beklenen indirim oranlarının sağlanamaması nedeniyle Birlikte Elektrik başvurularına son verilmiştir.


Bir araya gelerek daha çok indirim kazanacağımız Birlikte Elektrik'e katılarak kolay, güvenli ve avantajlı şekilde tedarikçi değiştirme fırsatından yararlanmak için tek yapmanız gereken ücretsiz kayıt formunu doldurmak! Bu formda sizden istenen bilgiler, işlemleri en doğru ve pratik şekilde sizin adınıza yürütmemiz ve sizinle iletişim kurabilmemiz için gerekli olan temel bilgilerdir. Yazının devamında kayıt formu ve hizmet seçenekleri ile ilgili ayrıntılı açıklamaları bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Kayıt Formu

Abonelik Grubunuz

Tamamlayıcı kayıt formunu doldurmaya başlarken öncelikle abonelik grubunuz seçiniz. Eviniz için Mesken, iş yeriniz için ise Ticarethane seçeneğini seçiniz. Eğer her ikisi için de Birlikte Elektrik fırsatlarından yararlanmak isterseniz iki abonelik için ayrı form doldurmanız gerekmektedir. Tedarikçi değişikliği için işlemler abonelik üzerinden yapılır.

Ticarethane aboneliklerinde Mesken aboneliklerine ek olarak bilgi ve belgeler istenmektedir.

İletişim Bilgileri

Bu bölümde sizden ad, soyad, telefon ve e-posta adresi istenmektedir. Ticarethane abonelikleri için ek olarak şirket ismi de sorulmaktadır. Burada kimlik ve iletişim bilgileri elektrik aboneliği olan kişi adına doldurulmalıdır. Eğer abonenin telefon veya e-posta adresi bulunmuyorsa konu ile ilgili iletişime geçebileceğimiz en uygun kişinin telefon ve e-posta adresini bizimle paylaşabilirsiniz. Buna karşın ad-soyad aboneye ait olmalıdır. Ticarethaneler için imza yetkilisi iş yeri sahibinin kimlik bilgileri forma girilmelidir.

Eğer bir e-posta adresiyle kayıt olduysanız, başka bir adrese kayıt açmak için farklı bir e-posta adresi girmeniz gerekir.

E-posta bilgilerinizi doğru olarak girmeniz ve takipte olmanız önemli!

Size en kolay şekilde ulaşabilmek ve sürecin tamamını pratik biçimde yürütebilmek için e-posta yöntemini tercih ediyoruz. E-posta bilgilerinizi doğru olarak girmeniz ve takipte olmanız önemli. E-posta adresinizi her zaman küçük harflerle ve Tükçe karakter kullanmadan girdiğinizden emin olunuz.

Elektrik Fatura Miktarı

Elektrik faturanızın miktarı, Serbest Tüketici olup olmadığınızı tahmin etmek amacıyla size sorulmaktadır. Aylık ortalama bir değer olarak fatura miktarınızı rakamla ilgili haneye yazınız.

Adres Bilgileri

Formda istenen adres bilgileri, ilgili elektrik aboneliğinin bulunduğu adresi ifade etmektedir. Ek olarak bu aboneliğe ait abone numarası da istenen bilgiler arasındadır. Bu bilgileri daha sonra sözleşme yapmayı kabul ettiğiniz takdirde işlemlerinizi hızla başlatabilmek ve sizinle gerekli belgelerin alış verişini gerçekleştirebilmek adına istiyoruz.

Abone numaranızı nerden öğrenebileceğinizi bilmiyorsanız tıklayınız.

Eğer sözleşmenin aboneliğin bulunduğu adres dışında bir adrese ulaştırılmasını tercih ederseniz adres bölümünün sonundaki "Sözleşmem başka adrese gönderilsin" ifadesini işaretlemeniz ve altta beliren Kurye Adresi bölümünü doldurmanız yeterlidir.

Elektrik Tüketimi

Serbest Tüketici Limiti yıllık elektrik tüketimi baz alınarak ifade edilir. Son 1 yıllık elektrik tüketiminiz Serbest Tüketici olduğunuzu gösteren temel bilgidir. Faturada yer alan bu bilgi, son 12 aylık tüketim şeklinde de ifade edilebilir. Faturanız üzerinde bu bilginin nerede bulunduğunu bilmiyorsanız ilgili yazımız için tıklayınız.

Yıllık tüketiminizi ilgili bölüme kilovatsaat türünden rakam ile yazınız.

Sözleşme Gönderim Seçenekleri

Sözleşmenizin gönderiminin e-posta ile yapılmasını tercih ederek daha çok indirim kazanabilirsiniz!

Sözleşmenizin gönderimi için formda size e-posta ile gönderimi kabul edip etmediğiniz sorulacaktır. İki seçenekten birini seçebilirsiniz:

  • Evet, sözleşmemi e-posta ile gönderebilirsiniz.
  • Hayır, sözleşmemi kargo ile göndermenizi istiyorum.

İndirimli elektrik tedarik sözleşmesi e-posta ile gönderilir. Diğer seçenekte ise sözleşme kargo ile adresinize ulaşır. Abone sözleşmeyi imzaladıktan sonra ek belgeler ile birlikte tarafımıza gönderir.

E-posta ile sözleşme gönderimi pratiktir!

E-posta ile sözleşme gönderimi yapıldığında tek yapmanız gereken sözleşmenin çıktısını alarak doldurmak ve yönlendirmelerimiz dahilinde anlaşmalı kargo şirketi ile ücretsiz olarak bize gönderimini sağlamaktır.

  • Sözleşme için gerekli belgeler:
  • Mesken aboneliklerinde: Aboneye ait kimlik fotokopisi ve son 3 aya ait elektrik faturası
  • Ticarethane aboneliklerinde: Şirket yetkilisine ait kimlik fotokopisi, vergi levhası, imza sirküleri ve son 3 aya ait elektrik faturası

Ek Seçenekler ve Sonuç

Kaydınızı tamamlamadan önce son olarak dilerseniz internet, telefon ve dijital TV fırsatlarından yararlanmak için ilgili butonu işaretleyebilirsiniz.

Kullanım Koşulları'nı okuduktan sonra kabul ettiğinizi bildirdikten sonra bilgilerinizi gönderek kaydınızı tamamlamış olursunuz.