Akedaş Elektrik: Tarifeler, Fatura Ödeme ve Ulaşım Bilgileri

Güncelleme tarihi
min reading
Akedaş Logo

Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde ana tedarikçi olan Akedaş, 2011 yılından beri elektrik satış hizmeti veriyor. Akedaş yerel abonelerine ve Türkiye'deki serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifeleri de sunuyor.

Akedaş Fatura İşlemleri     Akedaş Abonelik İşlemleri

Akedaş Müşteri Merkezleri     Akedaş İletişim Bilgileri


Akedaş Elektrik Mesken Fiyatları Nelerdir?

Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde ikamet eden elektrik kullanıcıları evleri için elektrik aboneliği işlemlerini Akedaş ile gerçekleştirirler. Taşınma, abonelik açtırma, sözleşme yenileme ve Serbest Tüketicilik ile ilgili konularda Akedaş'a başvurmanız gerekebilir.

Akedaş, elektrik tarifesi olarak konut abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal mesken ve konut serbest tüketici tarifeleri. Tarifelerle ilgili detayları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Serbest tüketici sayılabilmeniz için, faturanız aylık ortalama 82 TL ve üzerinde olamalıdır. Bu tutar yılda 1400 kWh enerjisi tüketimine denk gelir.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal mesken EPDK ulusal birim elektrik fiyatı Yok Güvence bedeli
Konut - serbest tüketici Ulusal mesken tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- Yok
DeğerlendirmeTüm yerel tedarikçiler gibi Akedaş da konut grubu serbest tüketicilere yüksek oranda indirim sunmuyor; ancak serbest tüketici tarifesinin başka avantajları var. Örneğin, indirim oranı sabit ve teminat gerekmiyor; Akedaş ile sözleşme yaparsanız güvence bedeliniz cebinizde kalır ve hemen daha ucuza elektrik alabilirsiniz.

Akedaş Kurumsal Tarifeleri ve Fiyatlar Nelerdir?

Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde iş yeri sahibi iseniz elektrik abonelik işlemlerini Akedaş ile yaparsınız. Ticari tüketiciler de evlerdeki aboneler gibi taşınma, sözleşme yenileme, Serbest Tüketicilik gibi konularda görevli tedarkçi Akedaş ile işlem yürütür.

İşletmelerin tüketimi, yılda 1400 kWh tüketim gerektiren tedarikçi değiştirme limitini genellikle geçer. Elektrik faturasında ekonomi yapmak isteyen şirketler EPDK kontrolündeki ticarethane tarifesinden çıkabilir. Akedaş yüksek ve sabit indirim oranı sunarak kurumsal serbest tüketicileri de aboneleri arasına katmak istediğini gösteriyor. Aşağıda kurumsal şirketler için tarife detaylarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal tarifeler EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi bu birim fiyattan faydalanmak için 6948 sayılı sanayi sicil belgesinin ibraz edilmesi gerekir.
Ticarethane sanayi sicil belgesi olmayan tüm şirketler bu gruptadır.
Yok Güvence bedeli
Ticari - serbest tüketici Ulusal ticarethane tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- Yok
Değerlendirme Akedaş kurumsal serbet tüketicilere yalnız bir tarife seçeneği sunuyor. Yüksek oranli sabit indirim ve teminat gerektirmemesi Akedaş ticari tarifesinin olumlu özellikleri. İşletmenizin elektrik tüketimi çok yüksekse daha iyi bir birim fiyat teklifi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Akedaş'a Nasıl ve Hangi Evraklar ile Abone Olabilirim?

Akedaş ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir. Akedaş'a meskenticarethanesanayi ve tarımsal sulama abonelikleri için başvurabilirsiniz. Taşınma hallerinde, veya serbest tüketici sözleşmeniz sonlandığında bölgedeki görevli tedarikçi Akedaş'a abonelik başvurursu yapmanız gerekecektir.

Akedaş Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Akedaş internet sitesi veya 444 46 02 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Akedaş'ın Sunduğu Kampanyalar ve Fırsatlar Nelerdir?

Akedaş Elektrik Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden ikili anlaşmalar çerçevesinde indirim kampanyaları düzebleyebilmektedir. 

Akedaş indirim ve kampanyaları nelerdir?

Akedaş Elektrik Serbest Tüketici adaylarına anlaşmalı olarak indirimli fiyattan elektrik satışı yapmaktadır. İndirim oranları piyasa şartlarına ve tüketime göre sözleşme çerçevesinde belirlenir.  Serbest Tüketici iseniz Akedaş'ın kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için şirket ile iletişime geçerek teklif alabilirsiniz.

Şirketin internet sitesinde yer alan AKEDAŞ Serbest Tüketici Başvuru Formu sayesinde şirkete indirimli elektrik için başvuru yapabilirsiniz. Form doldurulduktan sonra yine sitede belirtilen adrese mail olarak iletilir. Serbest tüketici olma talebi ulaştıktan sonra Akedaş müşteri temsilcileri en kısa zamanda talep edenlere geri dönüş yaparlar ve bu şekilde süreç ilerler. 444 46 02 numaralı Çağrı Merkezini arayarak Serbest Tüketici olmak için başvuru yapan tüketicilerle müşteri temsilcileri geri dönüş sağlar ve taleplerini alarak uygunluk sağlandığında işlemler başlatılabilir.

Akedaş ile elektrik alırken hangi fırsatlardan yararlanırım?

Serbest Tüketiciler elektrik alırken farklı fırsatlardan da yararlanabilirler. Tedarikçi şirketler çok çeşitli promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Akedaş'ın sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirket internet sitesini takip edebilir ve yetkililer ile görüşebilirsiniz.

Akedaş'a nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Akedaş yetkilileri ile görüşerek bilgi alabileceğiniz ve işlem yapabileceğiniz müşteri merkezleri yüz yüze görüşmeyi tercih eden tüketicler tarafından tercih edilebilir. Bu merkezler vasıtasıyla talep, şikatey ve önerilerinizi beirtebilirsiniz.

Müşteri merkezlerine gelen tüketicilerin talepleri doğrultusunda yetkililer başvrulan konuyu çözüme ulaştırmayı dener. Abonelik işlemleri gibi konular ve doğrudan çözülebilecek şikayet durumlarında müşteri merkezi çalışanları size destek olarak en kısa sürede işlemin tamamlanmasını sağlamayı amaçlar. Doğrudan çözümlenemeyen ve detaylı araştırma gerektiren bir durumda, konu ilgili uzman departmanlara yönlendirilerek sonuçlandırılır. Akedaş başburuları EPDK mevzuat ve yönetmelikleri çerçevesinde sonuçlandırır ve yasal süre içinde tüketiciye bildirir.

Akedaş Elektrik Tüketici İşlem Merkezleri ile abonelik işlemleriniz için başvurabilir veya aboneliğiniz ile ilgili işlem yürütmek istediğiniz konuları paylaşabilirsiniz..Size en yakın tüketici işlem merkezi adresine ulaşmak için şirketin sitesini inceleyebilirsiniz.

Akedaş'a telefon ile nasıl ulaşabilirim?

Akedaş'a abonelik işlemleri hakkında telefon yoluyla 444 46 02 numaralı çağrı merkezinden ulaşılır. Çağrı merkezinde doğrudan yürütülebilecek tüm işlemler çözüme ulaştırılırken araştıma gereken konularda şirket size geri dönüş sağlayacağını belirtmektedir. Akedaş çağrı merkezini aradığınızda bölgedeki elektrik kesintisi ve kesinti süresi hakkında güncel bilgilendirme kaydı doğrudan karşınıza çıkacatır. Kaydı dinleyerek bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için beklediğinizde ise kısa süre içinde yetkili personele bağlanmanız sağlanıyor.

Kesinti ve arızalar ile ilgili 186 numaralı hattan bilgi alabilir ve bildirim yapabilirsiniz. Bu dağıtımcının hizmet verdiği bölgedeki tüm elektrik aboneleri (dilerse başka şirketten elektrik alımı yapabilir) kesinti, arıza ve bağlantı ile ilgili konularda bölgede görevli dağıtım şirketi ile görüşür.

Elektrik dağıtım ve perakende firmaları ayrıldı! Dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrışması ile birlikte bu işlemler hakkında destek alacağınız firmalar da farklı firmalar haline geldi. Abonelik işlemleri / başvrusu, fatura ile ilgili konular vb. aboneliğinize dair her şey perakende şirketlerinin alanına girerken, teknik konular dağıtım şirketlerinin sorumluluğunda kalıyor. Bu farklı faaliyetlere göre iletişime geçeceğiniz şirket de değişiyor. Elektrik dağıtım ve perakende faaliyetlerinin farkı ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Akedaş'ın genel müdürlük adresi nedir?

AKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ

Adres: Gayberli Mahallesi 28043 Sokak A Blok No:45/A Onikişubat Kahramanmaraş / TÜRKİYE
Tel: 0 344 223 53 20
Fax: 0 344 223 53 24

Akedaş'a Sosyal Medya Üzerinden Ulaşmak İçin

Akedaş'a ulaşmak ve şirket hakkında gelişmeleri takip etmek için Facebook ve Twitter hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. Şirkete diğer kanallardan ulaşamadığınız durumda sosyal meyda hesaplarından direkt mesaj yollamayı deneyebilirsiniz.