Aksa Doğalgaz: Fiyatlar, fatura ödeme, borç sorgulama, abonelik ve daha fazlası

Aksa Doğalgaz Logo

Afyon, Ağrı, Balıkesir, Bandırma, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Çukurova bölgesi (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye), Düzce, Ereğli, Elazığ, Gemlik, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Manisa, Mustafakemalpaşa, Susurluk, Karacabey, Ordu, Giresun, Siirt, Batman, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Amasya, Trabzon, Rize ve Van'da doğal gaz hizmetinden Aksa Doğalgaz sorumludur. Şirket ile ilgili fiyat, iletişim, abonelik, fatura vb. birçok konuda yazımızdan bilgi alabilirsiniz.


Aksa Doğalgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Doğalgaz fiyatları aylık olarak duyurulur ve Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden gösterilebilir. Fiyatlar, dağıtım şirketinin bölgeye doğal gazı ulaştırmasındaki masrafların etkisiyle bölgelere göre değişebilirEPDK'nın düzenlemelerine uygun olarak uygulanan doğalgaz fiyatlarını en güncel haliyle dağıtım şirketlerinin internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Aksa Doğalgaz fiyatları

Aksa Doğalgaz internet sitesinde konut aboneleri ve serbest tüketiciler için uygulanan fiyatlara ulaşılabilmektedir. Bulunduğunuz bölgeye göre sayfada arama yapabilir ve fiyatları görüntüleyebilirsiniz. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Aksa Doğalgaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Aksa Doğalgaz abonelik işlemleri nelerdir?

Doğalgaz aboneliği için nereye, hangi evraklar ile başvuru yapmak gerekir?

Aksa Doğalgaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Aksa Doğalgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Aksa Doğalgaz iletişim: Adres ve telefon numaraları

Aksa Doğalgaz'ın merkezi İstanbulda'dır. Bunun dışında şirketin dağıtım yaptığı illerde şubeleri bulunmaktadır. Aksa Doğalgaz internet sitesindeki iletişim sayfasında bölgenizi seçerek size en yakın şubenin adresine ulaşabilirsiniz.

Aksa Doğalgaz Genel Müdürlük Adresi

Adres : Rüzgarlı Bahçe Mahallesi,
Özalp Çıkmazı, No:10 
Kavacık Beykoz - İSTANBUL/TÜRKİYE

Aksa Doğalgaz'ın en yakın şubesi neresi?

Afyon, Ağrı, Balıkesir, Bandırma, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Çukurova bölgesi (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye), Düzce, Ereğli, Elazığ, Gemlik, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Manisa, Mustafakemalpaşa, Susurluk, Karacabey, Ordu, Giresun, Siirt, Batman, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Amasya, Trabzon, Rize ve Van'da dağıtım yapan Aksa Doğalgaz, bu illerde şubeler vasıtasıyla müşteri hizmetleri işlemlerini yapmaktadır. Yetkililerle birebir görüşmek ve abonelik, fatura sorgulama, fatura ödeme, bilgi alma vb. bir çok abonelik işleminizi yapmak için bu şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Aksa Doğalgaz en yakın şube için tıklayınız.

Aksa doğal gaz müşteri hizmetleri telefon numarası nedir?

Aksa Doğalgaz'a telefon ile ulaşarak müşteri hizmetlerine bağlanmak için iki yol bulunur:

 • Aksa doğalgaz telefon numaraları:
 • Aksa Doğalgaz Çözüm Merkezi :  444 4 187 numaralı çağrı merkezine 7 gün 24 saat, yurdun her yerinden ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezinde abonelikle ilgili pek çok sorun için kayıt alınarak çözüm sağlanır veya doğalgaz aboneliği ile ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi verilir.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hattı arayabilirsiniz. 187 hattı Türkiye'nin her yerinde bağlı bulunduğunuz doğal gaz dağıtım şirketine bağlanır, yani Aksa'ya ulaşmak için dağıtım bölgesindeki il veya ilçelerde bulunmanız gerekiyor.

Aksa doğalgaz ödeme noktaları

Aksa doğalgaz faturanızı anlaşmalı bankalar ve ödeme noktalarından ödemek isterseniz, bu noktaların adresleri şirketin internet sitesinde yer almaktadır.

Aksa doğalgaz ödeme noktaları adresleri

Aksa Doğalgaz internet sitesinden yapabileceğiniz  diğer işlemler

Aksa doğalgaz ile ilgili pek çok işlemi internet üzerinden yapabilir, bilgi alabilirsiniz:

 • Online işlemler menüsüne bireysel veya tesisatçı firma olarak giriş yaptığınızda Aksa ile yürütülen hizmet ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Müşteri girişiyle fatura ödeme, borç sorgulama, sözleşme işlemleri, online randevu vb. bir çok abonelik işlemini burada tamamlayabilirsiniz.
 • İletişim formu ile abone olun veya olmayın, şirkete ulaşabilirsiniz. Abonelikle ilgili sorunlarınıza çözüm bulmak, bilgi almak, şikayetlerinizi iletmek için yazılı olarak bu form ile işlem yapmak zaman kazandıracaktır.
 • Aksa Doğalgaz'a ilettiğiniz talep ve şikayetlerin sorgulamasını da siteden yapabilirsiniz.
 • Sertifikalı tesisat firmalarına siteden ulaşabilmek mümkündür.
 • Anket sayfasındaki farklı anketleri doldurarak müşteri memnuniyetinizi iletebilir, abonelik ile ilgili görüşlerinize göre hizmetlerin iyileştirilmesinde katkıda bulunabilirsiniz.
Güncelleme tarihi