Fırat Aksa Elektrik: Fatura Ödeme, Tarife, Abonelik ve Telefon

Güncelleme tarihi
min reading
Fırat Aksa Logo

Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli'de görevli tedarikçi olan Fırat Aksa, mesken aboneleri ve ticarethanelere ulusal tarifeden elektrik satışı yapar. Aksa Enerji grubunun serbest tüketiciler için, indirimli elektrik şirketi de bulunur.

Fırat Aksa Müşteri Hizmetleri     Fırat Aksa Abonelik İşlemleri

Fırat Aksa Borç Ödeme     Fırat Aksa İletişim Bilgileri


Fırat Aksa Mesken Fiyatları

Fırat Aksa Elektrik, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli'de elektrik aboneliği açtıracak kişilerin başvurması zorunlu olan görevli dağıtımcıdır. Aksa Elektrik bünyesinde bulunan Fırat Aksa ve Çoruh Aksa'nın toplamda 9 ilde 2,1 milyona yakın aboneleri bulunmaktadır. Şirketin hizmet bölgesi veya dışında indirimli elektrik teklifleri için Aksa Elektrik indirimli tarifelerine de bakabilirsiniz. Fırat Aksa Elektrik, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerindeki mesken abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal tarife ve serbest tüketici tarifesi.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için, aylık faturanız ortalama 82 TL civarında olmalıdır.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Ulusal elektrik tarifesi Epdk mesken birim enerji fiyatı Yok
Serbest tüketici Hizmet bölgesinde oturan serbest tüketicilere
Epdk mesken birim enerji fiyatı üzerinden indirimli tarife
Tarife detayları için Fırat Aksa'ya telefon edin.
-
Eviniz için önerimiz

Fırat bölgesinde oturan serbest olmayan tüketiciler görevli şirket Aksa'dan elektrik alıyor. Serbest tüketici limitini geçenler ise, farklı tedarikçilerin sunduğu avantajları karşılaştırarak daha fazla tasarruf etmenin yolunu bulabilirler. Bunun için  Aksa'nın indirimli tarifelerine de göz atın.

Fırat Aksa Kurumsal Fiyatlar

Fırat Aksa Elektrik görevli tedarikçi olduğundan, şirketlere hem ulusal tarifeden hem de serbest tüketici tarifelerinden elektrik satışı yapabilir. Şirketin görevli olduğu bölgede iş yeriniz için yeni abonelik yaptırıyorsanız bu şirketten eletrik almanız gerekir. Daha sonra limiti aştığınızda Serbest Tüketici sayılarak indirimli seçeneklerle tedarikçi değişiliği yapmanız da mümkün olabilir. Fırat Aksa yalnızca Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli'de bulunan işletmelere indirim elektrik satışı yapar. Fırat Aksa kurumsal serbest tüketici tarifeleri ayrıntılı gruplandırılmamış.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Ulusal elektrik tarifesi Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden şirketler için birim fiyat
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmelere bu birim fiyat uygulanır.
Yok
Serbest tüketici Ulusal ticarethane birim fiyatları üzerinden indirimli
İşletmenin aylık tüketimini uygun birim fiyatlar için Fırat Aksa'dan teklif alın.
-
Uzman görüşü

Şirketinizin tüketim miktarına göre daha fazla indirim almanız mümkün olabilir. Fırat Aksa'yı arayarak tüketiminize uygun teklifleri isteyebilirsiniz. Karar vermeden önce, mutlaka piyasadaki kurumsal tarife fiyatlarıyla karşılaştırın.

Nasıl abone olabilirim?

Fırat Aksa Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Fırat Aksa Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Fırat Aksa Elektrik internet sitesi veya 444 9 186 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Fırat Aksa Elektrik, serbestleşen elektrik piyasasında her şirket gibi tüketiciler için kampanya ve fırsatlar oluşturabilir.

Kampanyalar

Fırat Aksa Elektrik, Serbest Tüketici adayları için ikili anlaşma dahilinde ulusal tarife fiyatlarından daha ucuza elektrik hizmeti sunabilir. Fırat Aksa Elektrik'ış kampanyalarını öğrenmek ve teklif alamak için şirkete ait çağrı merkezinden bilgi alamanızı tavsiye ederiz.

Fırsatlar

Serbest Tüketiciler elektrik alırken tedarikçilerin sunduğu farklı fırsatlardan da yararlanabilirler. Bu fırsatlar şirketin belirlediği iş birlikleri ve özel tüketici gruplarına göre değişiklik gösterebilir ve elektrik hizmeti yanında ek kolaylıklar içerir. Fırat Aksa'nın sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Fırat Aksa Elektrik'e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Fırat Aksa Elektrik ödeme noktaları ile fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Mürşteri Hizmen Nokataları sayesinde ise fatura ödeme yanında diğer bir çok abonelik işlemi de yapılabilir. En yakın hizmet noktası'na ulaşmak için siteyi inceleyebilirsiniz. Müşteri merkezlerinde abonelik başvurusu, iptalı veya devri, fatura sogulama, abone bilgileri güncelleme veya öğrenme gibi pek çok konuda yetkililerle yüzyüze görüşebilir ve işlem yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine telefonla bağlanmanız gerekirse çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Fırat Aksa'ya ulaşabileceiniz telefon numarası

Fırat Aksa Elektrik'e müşteri hizmetleri alanına giren her konuda telefon yoluyla ulaşmak için 444 9 186 numaralı çağrı merkezini arayınız. Çağrı merkezi numarasını tuşladığınızda bulunduğunuz ilin plaka kodunu tuşlamanız istenecektir. İl odunu tuşladıktan sonra dilerseniz çağrı merkezi aracılığıyla dağıtım şirketine de ulaşabilir, arıza ile kesintiler hakkında bilgi alıp talepte bulunabilirsiniz. Bunun dışında menüden seçim yaparak ister aboneliğinizle ilgili konuları görüşmek üzere müşteri temsilcilerine bağlanabilir, isterseniz de Serbest Tüketici teklifleri için bilg alabilirsiniz. 

Bölgedeki tüm elektrik aboneleri (başka şirketten elektrik alsalar bile) kesinti ve arızalar gibi teknik konuları içeren durumlarda dağıtım şirketinden hizmet alır. Dağıtım şirketlerinin Türkiye çapında ortak hattı 186'dır. Tüm teknik konularda bu hattı tuşlayarak destek ve bilgi alabilirsiniz.

Dağıtım ve perakende satış şirketlerinin hangi işlemleri yaptıklarını ve neden farklı olduklarını öğrenmek için "Elektrik Dağıtım Şirketi ve Elektrik Tedarik Şirketi arasındaki fark" adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Adres bilgisi almak için

Genel Müdürlük

Ataşehir Mah. Malatya Cad.
No:47 - 2A/Z01 ELAZIĞ
Tel: (0424) 234 56 77
Faks: (0424) 238 37 26
E-posta: [email protected]

Fırat Aksa web adresine giderek işlem yapmak ve iletişim

Şirketin internet sitesinde bulunan Online İşlemler bölümüne tıkladığınızda müşteri grubunuza göre Bireysel veya Kurumsal seçeneklerinden birini seçerek Online İşlemler Merkezi'ne ulaşabilir veya doğrudan Fatura Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Merkeze giriş için e-posta adresiniz ve şifreniz sorulacaktır. Aboneliğinizle ilgili bir çok işlemi buradan yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra internet sitesinde bulunan Şikayet ve Öneri Formu ile şirket yetkililerine talep veya geri bildirimlerinizi iletebilirsiniz. Mesajınız buradan ilgili birime en hızlı şekilde aktarılarak size geri dönüş sağlanır.

Fırat Aksa Elektrik ile iletişime geçebileceğiniz sosyal medya hesapları

Fırat Aksa ile sosyal medya yoluyla da iletişime geçebilirsiniz. Şirketin Facebook ve İnstagram hesapları üzerinden gelişmeleri, yenilikleri ve haberleri takip edebileceğiniz gibi, doğrudan iletişime geçmek için sorumlulara mesaj gönderebilirsiniz.