CK Boğaziçi Elektrik Ev Aboneliği için gerekenler nedir?

CK Boğaziçi Logo

CK Boğaziçi Elektrik İstanbu' Avrupa Yakası bölgesi görevli elektrik satış şirketidir. Yeni eve çıktım ya da yeni ev aldım ama elektrik aboneliği ne olacak diyorsanız bu yazımızda CK Boğaziçi'nin sizden talep edebileceği belgelere ve bilgilere ulaşabilirsiniz. 


CK Boğaziçi      CK Boğaziçi İletişim

CK Boğaziçi Fatura Sorgulama     CK Boğaziçi Müşteri Merkezleri

CK Boğaziçi Ev Aboneliği için gerekli bilgiler nelerdir?

  • Temel Bilgiler:
  • Abone veya Sayaç numarası
  • TC Kimlik No veya Kimlik Belgesinin ibrazı
  • DASK No veya poliçe

CK Boğaziçi Ev Aboneliği için gerekli belgeler nelerdir?

  • Gerekebilecek Belgeler:
  • Kira kontratı, Tapu veya İkametgah Belgesi Adreste başka aktif abonelik varsa
  • Elektrik aboneliği için vekaletname veya yetki belgesi Yetkili ya da vekil olarak yapılan işlemlerde
  • Muharip/Malul Gazi veya Şehit Yakını Belgesi ile İkametgah Belgesi Gazi ve şehit yakınları için

SAYAÇ NUMARANIZI BİLİYOR MUSUNUZ? CK Boğaziçi Müşteri Merkezi'ndeki randevunuza gerekli tüm evraklar ve bilgiler hazır bir şekilde gitmek işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Taşınacağınız ya da elektrik başvurusunda bulunduğunuz yerine tesisat ya da sayaç numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgi abonelik yaptırmak istediğiniz eve gelen eski bir faturanın üstünde bulunacaktır.

CK Boğaziçi Abonelik Başvurusu nasıl yapılır?

CK Boğaziçi İstanbul Avrupa Yakasına taşınan ve burada ikamet edenler için başvuru noktasıdır. Abonelik başvurusunda bulunma, elektrik açtırma gibi işlemler için CK Boğaziçi Elektrik'e başvurmanız gerekmektedir. 

ABONELİK BAŞVURUSUNDA BULUNURKEN DİKKAT!  Hem kiracılar hem de mülk sahipleri ikamet ettikleri yerde kendi adına elektrik aboneliği açtırmalıdır. Elektrik aboneliğinizi kendi üzerinize almazsanız yasalar uyarınca cezai yaptırımlar uygulanabilir.

Elektrik abonelik başvurusu nereye yapılır?

CK Boğaziçi Elektrik ev aboneliği başvurusu yaparken İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunan 26 farklı ilçedeki Müşteri Merkezleri'nden birine başvurabilirsiniz. Bu müşteri merkezleri aracılığıyla tüm abonelik işlemleri gerçekleştirilir. Başvuru için randevunuzu online olarak CK Boğaziçi internet sitesi üzerinden ya da 444  6 255 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakları hazırlayıp randevu zamanınızda CK Boğaziçi müşteri merkezine giderek gerekli işlemleri hızlıca halledebilirsiniz. 

KİM BAŞVURU YAPAR? Elektrik abonelik başvurusunda bulunacak kişiler kira sözleşmesi ya da tapuda ismi bulunan şahıslar olacaktır. Bu kişilerden başka biri elektrik abonelik başvurusu gerçekleştirecekse, noter onaylı vekaletname ile işlem yapması gerekmektedir. Bu vekaletname gerekliliği eş, çocuk ya da anne-baba gibi yakın akrabalar için de geçerlidir.

Elektrik abonelik ücreti nasıl hesaplanır?

Elektrik başvurusunda bulunurken sadece CK Boğaziçi'nin değil, tüm elektrik şirketlerinin talep ettiği ve EPDK tarafından belirlenen çeşitli bedelleri bulunmaktadır. Güvence bedeli, sözleşme gücü üzerinden hesaplanan bir değerdir ve kW başına olarak 2021 yılı için meskenlerde 33 TL/kW, ticarethane ve sanayi için 93,7 TL/kW olarak belirlenmiştir.

Elektrik Abonelik Bedelleri 2021
Bedelin Adı Ücret
Güvence Bedeli Mesken için ortalama 198 TL*
Kesme-Bağlama Bedeli İşlem başına 37,3 TL
Damga Vergisi Güvence bedelinin binde 9,48'i
Dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir. Tüketiciye korumak adına üst sınırı bulunmaktadır.

* 6 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanmıştır.

 

Güncelleme tarihi