Dicle Elektrik: İletişim, Fatura Ödeme ve Abonelik İşlemleri

Güncelleme tarihi
min reading
Dicle Elektrik Logo

Dicle Elektrik, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan dağıtım bölgesinde ana elektrik şirketidir. Şirket, Dicle bölgesinde oturan serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifesi de sunar. Dicle Epsaş'ın günümüzde hizmet sağladığı 1.4 milyona yakın müşterisi bulunmaktadır. DEDAŞ ve DEPSAŞ olarak hem dağıtım şirketi hem de perakende satış şirketini bünyesinde bulunduran Dicle Elektrik, bir Eksim Yatırım Holding kuruluşudur.


Dicle Elektrik Abonelik İşlemleri     Dicle Elektrik Fatura İşlemleri

Dicle Elektrik Müşteri Merkezleri     Dicle Elektrik İletişim Bilgileri

Dicle Mesken Elektrik Fiyatları

Dicle Elektrik'in görevli tedarikçi olduğu Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde eviniz için abonelik alırken bu şirkete başvurmanız gerekmektedir. Tüketiminiz Serbest Tüketici Limiti'ni aştığında özel sözleşme ile fiyat teklifi alarak Dicle Elektrik veya başka bir tedarikçi ile anlaşabilirsiniz. 

Dicle Elektrik konut tüketicileri için iki tarife seçeneği sunuyor. Ulusal tarife ve bölgede oturan serbest tüketiciler için indirimli tarife. Ayrıntıları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Serbest tüketici olmak için limit ayda en az 82 TL elektrik faturasıdır. Bu tutar yıllık 1400 kWh tüketime denk gelir.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Mesken - ulusal tarife Epdk ulusal tarifeye ait birim enerji fiyatı uygulanır. Yok
Mesken - serbest Epdk ulusal birim enerji fiyatı üzerinden indirimli tarife
Serbest tüketici fiyatını öğrenmek için telefon edin.
-
Uzman görüşü

Fatura tutarınız serbest tüketici olmaya yetiyorsa görevli tedarikçi Dicle Elektrik'ten teklif alabilirsiniz. Bunun yanında piyasada hizmet veren diğer tedarikçilerden de teklif alarak karşılaştıma yapmanızı tavsiye ederiz. Size en çok indirim ve fayda sağlayan şirketi seçerek daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Dicle Elektrik Kurumsal Tarifeler

Dicle bölgesinde görevli tedarikçi olduğundan, kurumlara hem ulusal tarifeden hem de indirimli elektrik satışı yapabilir. Şirket kurumsal serbest tüketici tarifelerini tüketim büyüklüğüne göre gruplamamış.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Kurumsal Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden kurumlara bu fiyat uygulanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmeler bu tarifeden elektrik alır.
Yok
Kurumsal - serbest Ulusal birim fiyatlar üzerinden indirimli
İşletmenin enerji tüketimine uygun birim fiyat teklifi alın.
-
Kurumsal tarife görüşümüz

İşletmenizin tüketim miktarı arttıkça daha uygun birim fiyatlardan teklif alabilirsiniz. Dicle elektrik ile sözleşme yapmadan önce, aldığınız birim fiyatı mutlaka piyasadaki diğer alternatiflerle karşılaştırın.

Nasıl abone olabilirim?

Dicle Epsaş ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Dicle Epsaş Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Dicle Epsaş internet sitesi veya 444 69 96 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Dicle Epsaş Elektrik Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirim sunabilir. Bunun yanında Serbest Tüketiciler için sözleşme dahilinde indirim ve kolaylıklar sunulabilir. 

Kampanyalar

Dicle Epsaş Elektrik dönemsel olarak farklı oranlarda indirim ve ek faydalardan oluşan kampanyalar oluşturarak Serbest Tüketici adayları için sunabilir. Şirketten teklif alma yoluyla indirimli fiyattan elektrik almanız mümkün. Teklif almak için şirketin internet sitesindeki Teklif İste bölümüne gelerek Teklif Formu doldurabilirsiniz.

Fırsatlar

Tedarikçi şirketler ödeme kolaylıkları veya promosyon gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Dicle Epsaş'ın sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirketle iletişime geçebilir veya internet sitesindeki duyuruları takip edebilirsiniz.

Dicle Epsaş'e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Dicle Epsaş Elektrik Hizmet noktaları ile abonelik ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet noktalarında personel ile birebir iletişime geçebilir ve abonelikle ilgili işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu merkezlerde fatura ödeme, abonelik bilgileri, abonelik başvurusu, devri ve iptali gibi işlemler yapılabilir. En yakın hizmet noktası'na ulaşmak için Dicle Elektrik internet sitesini ziyaret edin.

Dicle Elektrik'e telefon ile ulaşmak için gerekli iletişim numarası

Dicle Epsaş'ı 444 69 96 numaralı çağrı merkezinden arayabilirsiniz. Çağrı merkezi, abonelik ile ilgili konuları danışmanız ve işlem yapmanız içindir. Numarayı aradığınızda karşınıza çıkacak menüden fatura işlemleri, borç sorgulama, ve serbest tüketiciler için indiirli tekliflere ulaşma gibi pek çok konuda seçim yaparak ilgili birime ulaşabilirsiniz. 

Bulunduğunuz ilde elektrik kesintisi, arızalar, sayaç işlemleri, kaçak elektrik bildirimi gibi konularda Dicle Dağıtım'a ulaşmak gerekir. Dağıtım şirketi, teknik konularda işlem gerçekleştirebileceğiniz birimdir ve Türkiye'nin her yerinden 186 numarlı hatla ulaşılabilir. Bölgedeki tüm elektrik aboneleri ( Serbest Tüketici olup başka şirketten elektrik alsalar bile) kesinti ve arızalar, sayaç, bağlantı, kaçak elektrik ihbarı ile ilgili Dicle Dağıtım ile görüşmelidir.

Hangi işlem için hangi şirketi arayacağınız konusunda tereddüte düşebilirsiniz. Ülkemizde elektrik satış ve dağıtım faaliyetleri ayrıldığından bunlar ile ilgili konular farklı şirketlerce yürütülür. Ayrıntılı bilgi için bu şirketler arasında farkları anlatan yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Dicle Elektrik'e ulaşabileceğiniz adres bilgileri

Genel Müdürlük

Adres: Paşabağı Mah. 160. Sokak No: 8 (Valilik Bitişiği, 3.Noter arkası) Haliliye/Şanlıurfa

Tel: 0414 280 33 80 - 0414 314 67 19

Dicle Elektrik internet sitesinden yapabileceğiniz işlemler ve iletişim

Dicle Elektrik yetkililerine ulaşmak ve dilek, şikayet ve önerilierinizi bildirmek için şirketin internet sitesini de kullanabilirsiniz. İnternet sitesinde bulunan İLETİŞİM FORMU sayesinde doğrudan mesajınızı Dicle Elektrik yetkililerine iletin.

Bunun yanısıra internet sitesinden abonelik ile ilgili işlemlerin bazılarını yapmanız mümkündür. Online İşlemler menüsü ile Dicle Elektrik aboneliğinizle ilgili fatura sorgulama ve ödeme, abonelik sonlandırma, başvuru sorgulama, teklif isteme, bilgi güncelleme, faturaya itiraz gibi birçok konuda işlem yapabilirsiniz.

Sosyal meydada Dicle EPSAŞ ve hesaplar üzerinden iletişim

Dicle EPSAŞ'a ait Facebook ve Twitter hesapları üzerinden şirketin sunduğu yenilikler ve gelişmeleri takip edebilir, direkt mesaj yoluyla yetkililere ulaşabilirsiniz.