Enerya: Doğalgaz fiyatları, fatura ödeme, abonelik, adres ve telefon numraları

Enerya Logo

Antalya, Aksaray, Aydın, Denizli, Erzincan, Karaman, Konya, Nevşehir ve Niğde'de tüketicilere doğal gaz hizmeti veren dağıtım şirketi Enerya'dır. Şirketin doğalgaz tarifleri, abonelik işlemleri, fatura ödemesi vb. birçok konuda yazımız size yardımcı olacaktır. 


Enerya Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden gösterilen doğal gaz fiyatları dağıtım şirketinin bölgeye doğal gazı ulaştırmasındaki masrafların etkisiyle bölgelere göre değişebilir. Bu fiyatlar aylık olarak hesaplanır ve EPDK'nın düzenlemelerine uygun olarak tüketicilere uygulanır. Fiyatlar dağıtım şirketlerinin internet sitelerinde bulunabilir.

Enerya doğalgaz fiyatları

Enerya internet sitesinde şirketin görevli olduğu illerde (Antalya, Aksaray, Aydın, Denizli, Erzincan, Karaman, Konya, Nevşehir ve Niğde) geçerli doğalgaz fiyatları yayınlanmaktadır. Eski aylar ve yılların fiyatlarına da aynı yerden ulaşabilirsiniz. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Enerya Doğal Gaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Enerya doğalgaz abonelik işlemleri nelerdir?

Doğalgaz aboneliği için nereye, hangi evraklar ile başvuru yapmak gerekir?

Enerya Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Enerya abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Enerya'nın iletişim adresleri ve telefon numaraları nedir?

Enerya Antalya, Aksaray, Aydın, Denizli, Erzincan, Karaman, Konya, Nevşehir ve Niğde'de hizmet veriyor. Şirketin bu illerde müşteri merkezleri ve İstanbul'da genel müdürlüğü bulunmaktadır.

Enerya Genel Müdürlük Adres ve Telefonları

Adres : İçerenköy Yeşilvadi Sok. No:6
Ataşehir / İSTANBUL

Telefon : 444 8 429

Faks : (0216) 665 13 01

Enerya Müşteri Merkezleri nerede?

Enerya'nın Antalya, Aksaray, Aydın, Denizli, Erzincan, Karaman, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinde müşteri hizmetleri merkezleri ve müşteri hizmetleri ofisleri bulunur. Bu adreslerden abonelik, fatura sorgulama, fatura ödeme, bilgi alma vb. bir çok abonelik işleminizi yapabilirsiniz.

Enerya müşteri hizmetleri adreslerine ulaşmak için tıklayınız.

Enerya'ya telefon ile ulaşmak için gerekli numaralar

Enerya'ya çağrı merkezi ve görev bölgelerinde doğalgaz acil hattı vasıtasıyla ulaşarak abonelile ilgili pekçok işlemi yapıp bilgi alabilir, arıza veya gaz sızıntılarını bildirebilirsiniz.

 • Enerya telefon numaraları:
 • Enerya Çağrı Merkezi :  444 8 429 numaralı çağrı merkezine 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezinde abonelikle ilgili pekçok sorun için kayıt alınarak çözüm sağlanır veya doğalgaz aboneliği ile ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi verilir. Hat, Türkiye'nin her yerinden aranabilmektedir.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat bulunduğunuz ildeki doğal gaz dağıtım şirketine otomatik bağlanır, Enerya'ya bağlanmak için görev bölgesi olan ilerden birinde olmanız gerekiyor.

Enerya ödeme noktaları

Enerya doğalgaz faturaları şirketin görevli olduğu illerde birçok farklı ödeme noktası ve anlaşmalı bankalar vasıtasıyla yapılabilmektedir. Anlaşmalı bankaların listesini inceleyerek kullanabileceğiniz farklı ödeme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Enerya anlaşmalı bankalar ve ödeme noktaları adresleri

Enerya internet sitesinden yapabileceğiniz bazı işlemler

Enerya internet sitesinde online işlemler menüsüne girerek ya da sitedeki formları kullanarak pek çok abonelik işlemini yapabilir, bilgi alabilirsiniz:

 • Online işlemler menüsünde bulunan pek çok işlem vardır. Fatura sorgulama, ödeme ve abonelik ile ilgili bir çok başka sorgulama işlemi buradan yapılabiliyor. Bireysel ve kurumsal tüketiciler ile tesisat firmaları Enerya ile yürüttükleri işlemleri takip amaçlı bu menüyü kullanabiliyor.
 • İletişim formu ile abonelikle ilgili konularda abone olun veya olmayın, bilgi alabilir, şikayet ve isteklerinizi iletebilirsiniz.
 • Sertifikalı tesisat firmalarına siteden ulaşabilmek mümkündür.
 • Devam eden proje onay sürecinizde proje durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Online sözleşme oluşturabilirsiniz.
 • Şirket ile belirmiş olduğunuz randevu durumunu görüntüleyebilirsiniz.
Güncelleme tarihi