Limak Enerji Uludağ Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

Güncelleme tarihi
min reading
Limak Enerji Uludağ Elektrik

Daha önce CLK bünyesinde bulunan Uludağ Elektrik, bir Limak Holding kuruluşu olarak CLK bünyesinden ayrılmış ve Limak Enerji - Uludağ Elektrik adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Bursa, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir illerinde yaşıyorsanız, abonelik başvuru ve iptal gibi tüm abonelik işlemlerini bölgenin görevli tedarikçi şirketi Limak Enerji Uludağ Elektrik ile yapmanız gerekir. Bu yazımızda elektrik abonelik açtırma ve abonelik sonlandırma gibi işlemler ve abonelikte alınan bedeller hakkında bilgiler bulunur.

Limak Enerji Uludağ     Limak Enerji Uludağ İletişim

Limak Uludağ Fatura Sorgulama     Limak Uludağ Müşteri Merkezleri

Limak Enerji Uludağ Elektrik Abonelik başvurusu

Hem kiracıların hem de mülk sahiplerinin yeni bir yere taşınırken yapması gereken bir işlem elektrik abonelik başvurusudur. Eğer yapmadan sizden önceki fatura sahibinin üzerinden elektrik kullanmaya devam etmeniz, cezai sonuçlar doğurabilir. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yaşıyor ve bu illere taşınıyorsanız, abonelik işlemlerinizi Limak Enerji Uludağ Elektrik aracılığıyla yapmanız gerekmektedir.

Limak Enerji Uludağ Elektrik başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır?

Limak Enerji Uludağ'ın hizmet verdiği illerde birçok müşteri merkezi bulunmaktadır. En yakın müşteri merkezine gidereken abonelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu müşteri merkezlerine elektrik açtırmak için gitmeden önce gerekli tüm evrakları hazırlamanız ve internet sitesi ya da 444 6 646 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla randevu almanız elektrik aboneliğinizin açılma sürecini hızlandıracaktır.

Abonelik başvurunuzu gerçekleştirmeden önce gerekli evrakları tamamlamak adına, kira sözleşmesi imzalama ya da tapunuzu elinde bulundurmanız gerekir. Tüm gerekli evraklar ile elektrik abonelik başvurunuzu gerçekleştirmenizin ardında, Limak Enerji Uludağ'ın müşteri merkezlerinden birine giderek işlemi tamamlarsınız. Elektrik verilmeye en fazla 3 gün içerisinde başlanacaktır. Bu imar alanı dışında olan yerler için 5 iş gününü bulabilmektedir. Ancak çoğu zaman görevli elektrik tedarikçisi firmalar, verdikleri hizmetin mahiyetini düşünerek 1 gün içerisind elektrik açma işlemini gerçekleştirirler.

KİMLER ABONELİK BAŞVURUSU YAPABİLİR? Elektrik abonelik başvurusunu kira sözleşmesinde ya da tapuda adı geçen kişiler yapabilmektedir. Şirketler için bu yetkili kişi de olabilir. Bu kişiler haricinde herhangi birinin elektrik aboneliği açtırabilmesi için noter onaylı vekaletnameye ihtiyacı vardır. Eğer bahsedilen kişilerin eşi ya da başka bir yakın akrabasıysanız, noter onaylı vekaletname almaktan kaçınamazsınız.

Abonelik başvurusu için gerekli evraklar

 • Kira sözleşmesi, ikametgah belgesi, Tapu gibi mülkiyeti gösteren belgeler
 • Zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası
 • Kiracıysanız: Mülk sahibinin ad soyad ve T.C. Kimlik No. bilgileri
  Mülk sahibi tüzel kişilik ise: Vergi no ve ünvan bilgileri
 • Aboneliği gerçekleştirecek kişinin kimlik belgesi ve fotokopisi

Ticarethane için gerekli belgeler

 • Ticarethane için imza sirküleri, yetki belgesi veya vekaletname
 • Kira Sözleşmesi, İkametgah, Tapu Kaydı
 • Zorunlu deprem sigortası
 • Yetkilinin resmi nüfus belgesi ve fotokopisi
 • Kiracıysanız: Mülk sahibinin ad soyad ve T.C. Kimlik No. bilgileri
  Mülk sahibi tüzel kişilik ise: Vergi no ve ünvan bilgileri

Elektrik aboneliği bedelleri

Güvence bedeli

TÜİK'in yayınladığı 12 aylık TÜFE değişim oranına göre güvence bedelleri tekaradan düzenlenir ve iadesi buna göre yapılır.

Güvence Bedeli
Mesken, Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler Sanayi ve Ticarethane Tarımsal Sulama, Aydınlatma ve Diğer
33 TL/kW 93,7 TL/kW 44,5 TL/kW

GÜVENCE BEDELİNİN HESAPLANMASI Mesken için en az 5 kilowatt sözleşme gücü üzerinden hesaplanır. Meskenler için bu rakam ortalama 6 kilowatt olacakır. Yaklaşık olarak 198 TL'ye denk gelecektir.

Kesme - Bağlama Bedeli

Ya elektrik kesilirken ya da bağlatırken tahsil edilen bu bedel EPDK tarafından düzenlenerek duyurulur. Borçtan dolayı elektriğin kesildiği hallerde de faturaya eklenebilen bir bedeldir.

Kesme Bağlama Bedeli
Alçak Gerilim Orta Gerilim
37,3 TL 189,8 TL

Damga vergisi ve Dosya Bedeli

 Dosya bedeli güvence bedeline göre hesaplanır ve satış sözleşmesinin hazırlanma hizmetine yönelik abonelik için ödenmesi gereken bedellerdendir.

Damga vergisi ise yine güvence bedeline göre belirli bir oranda alınır. Güvence bedeli arttıkça damga vergisi artar. Ancak tüketiciyi korumak adına bir üst sınır her yıl belirlenir.

Damga vergisi Güvence bedelinin binde 9,48'i
Dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir

 Limak Enerji Uludağ Elektrik abonelik sonlandırma

Elektrik aboneliğini sonlandırma işlemi de yine Limak Enerji Uludağ Müşteri İşlem Merkezleri (MİM) aracılığıyla yapılabilir. Aboneliğinizi iptal ettirmeniz çok önemlidir, çünkü sizden sonraki kişiler adınıza düzenlenen fatura ile elektrik kullanmaya devam edebilirler ve üzerinize borç kalabilir. Bu durumdan kaçınmak için Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale illerinden birinde ikamet edip taşınıyorsanız, Limak Enerji Uludağ Elektrik aracılığıyla iptal işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. 

Elektrik abonelik sonlandırma nasıl ve ne zaman yapılır?

Limak Enerji Uludağ elektrik aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız, Müşteri İşlem Merkezlerine gerekli belgelerle birlikte başvurarak, abonelik iptali talebinde bulunmanız gerekir. Abonelik iptal talimatı en çok 14 gün sonrasına verilmektedir. Bu nedenle iptal başvurunuzu maksimum 14 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Aynı şekilde müşteir merkezlerinde yapacağınız iptal işleminin daha hızlı gerçekleşmesi için gerekli evrakları toplamanızı ve internet sitesi ya da Limak Enerji Uludağ çağrı merkezi üzerinden randevu almanızı tavsiye ederiz.

KİMLER ELEKTRİK ABONELİĞİNİ SONLANDIRABİLİR? Elektrik aboneliğini sonlandırmak için bizzat faturada ismi geçen ya da ticarethaneler için şirket yetkilisinin başvurması gerekmektedir. Başka birisi iptal başvurusunda bulunacaksa, noter onaylı vekaletnameye ihtiyaç duyacaktır.

 • Ev aboneliği iptal edilirken gereken evraklar
 • Son dönem elektrik faturası
 • Güvence bedeli iadesi için IBAN ya da Banka Hesap No.
 • Resmi kimlik belgesi
 • İşyeri aboneliği iptalinde gerekli evraklar
 • Son döneme ait elektrik faturası
 • Güvence bedeli iadesi için gereki olan IBAN ya da Banka Hesap No.
 • İş yerinize ait yetki belgesi ya da vekelatname ve imza sirküleri
 • Kimlik belgesi (nüfüs cüzdanı) ve fotokopisi

Güvence bedeli ne zaman iade edilir?

Güvence bedeli abonelik başvurusunda bulunurken sizden talep edilen bir bedeldir Bu bedel elektrik aboneliğinizi iptal ederken, sayacınızın okunduktan sonra size son dönem tüketiminizin bedeli düşülerek geri iade edilir. Bu bedeli banka hesap ya da IBAN numarası vererek ya da Limak Enerji Uludağ Müşteri İşlem Merkezleri aracılığıyla geri alabilirsiniz. Güvence bedeli kapatma işlemi gerçekleştikten sonra 7 gün içerisinde hesabınıza yatar.