Mepaş / Meram Elektrik: Abonelik, Tarifeler, Adres ve Telefon Bilgileri

Mepaş Logo

Mepaş Elektrik, Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinden oluşan Meram bölgesinde ana elektrik satış şirketidir. Mepaş yalnızca kendi hizmet bölgesinde oturan tüketicilere indirimli elektrik satışı yapar.

Mepaş Enerji Abonelik Başvuru     Mepaş Enerji Müşteri Hizmetleri

Mepaş Enerji Fatura Sorgulama     Mepaş Enerji İletişim Bilgileri


Eviniz için Mepaş Elektrik Tarifeleri

Mepaş Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde'deki mesken abonelerinin abonelik açtıracakları ve Serbest Tüketici Limitini karşılayacak tüketime ulaşana kadar hizmet almak durumunda oldukları görevi satış şirketidir. Limit aşıldıktan sonra tüketiciler indirimli anlaşma ile Mepaş abonesi olmaya devam edebilir veya daha fazla indirim veren bir şirkete geçmek suretiyle tedarikçi değişikliği yapma haklarını kullanabilirler. Mepaş aboneleri için iki seçenek sunuyor: Ulusal tarife ve serbest tüketicilere indirimli tarife.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için aylık faturanızın ortalama 82 TL (yıllık 1400 kWh tüketim ve üzeri) olmalıdır. 

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi
Ulusal elektrik tarifesi EPDK ulusal birim elektrik fiyatı Yok Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde
İndirimli elektrik tarifesi Ulusal tarifeden daha ucuz indirimli fiyatlar için Mepaş ile iletişime geçmeniz gerekir - Tüm Türkiye
Uzman Görüşü

Serbest tüketici limitini geçemeyen milyonlarca mesken abonesi, ulusal tarifeden elektrik almaya devam ediyor. Serbest tüketiciyseniz, Meram Elektrik'in indirimli tarifesinden ya da diğer elektrik şirketlerinin avantajlı tarifelerinden yararlanabilirsiniz. Karşılaştırmanızı yapın ve daha çok tasarruf edin.

Meram Elektrik kurumsal elektrik tarifeleri

Mepaş Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinde kurumlara hem ulusal tarifeden hem de indirimli elektrik satışı yapabilir. Bu illerde iş yeriniz varsa elektrik aboneliğini Mepaş ile yaparsınız. Daha sonra tüketiminiz serbest tüketici limitini geçtiğinde Mepaş'tan veya daha uygun teklif sunan bir şirket varsa seçtiğiniz şirketten elektrik almak üzere tedarikçi değiştirebilirsiniz. Şirket yalnızca görevli dağıtım bölgesi olan illerdeki işletmelere serbest tüketici tarifesi sunar. Osmangazi Elektrik, kurumsal serbest tüketici tarifelerini tüketime göre sınıflandırmamış.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Ulusal elektrik tarifesi Sanayi: 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden şirketlere uygulanır
Ticarethane: Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmeler bu birim fiyattan elektrik alır.
Yok
Serbest tüketici Ulusal ticarethane birim fiyatları üzerinden indirimli
İşletmenin enerji tüketim miktarına uygun birim fiyat için iletişime geçin.
-
İşiniz için tavsiyemiz

Şirketinizin tüketim miktarı arttıkça daha uygun fiyattan elektrik enerjisi alabilirsiniz. Mepaş'tan teklif aldıktan sonra mutlaka piyasadaki alternatif kurumsal tarifelerle karşılaştırın. Karşılaştırma yaparak piyasadaki en avantajlı teklif ile tasarruf etmeniz mümkün olur.

Nasıl abone olabilirim?

Meram Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Meram Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Meram Elektrik internet sitesi veya 444 7 786 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Meram Elektrik'ın hem serbest hem de serbest olmayan tüketicilere kolaylıklar sağlayıp tasarruf etmelerini sağlayacak kampanya ve fırsatları olmaktadır.

Kampanyalar

Meram Elektrik dönemsel olarak farklı oranlarda indirim ve ek faydalardan oluşan kampanyalar sunabilmektedir:

 Şirket Fast Pay ile yapılan fatura ödemelerine tüm tüketciler için %5 indirim uygulamaktadır. Böylece tüketiciler hem daha az hem da daha pratik ödeme yapabiliyor.

 Türkiye'ye ait ödeme platformu Troy üzerinden Param MEPAŞKart sahibi olan müşteriler indirim kampanyaları ve ödeme kolaylıkları içeren ve yenilenen fırsatlardan yararlanabiliyorlar.

 Bunlar dışında Mepaş, Serbest Tüketiciler için de indirim teklifleri sunmaktadır. Meram Elektrik'in kampanyaları şirketin internet sitesinde yayınlanır. Kampanyalarla ilgili ayrıntılı bilgi için şirketin sitesini ziyaret edebilir veye müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Fırsatlar

Tüketiciler elektrik alırken farklı fırsatlardan da yararlanabilirler: 

 Mepaş Online İşlemler Merkezi vasıtasıyla fatura ödemesi yapan tüketicilere kredi kartlarına 2 ile 9 arasında değişen taksit fırsatları sunulmuştur.

 Ayırca Param MEPAŞKart'ın sunduğu değişen fırsatlardan da yararlanabilirsiniz: Bu karta dilediğiniz gibi para yükleyip harcayabilir, Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt alışverişlerinde avantajlar kazanabilirsiniz.

Şirketin sunduğu fırsatları internet sitesinden takip edebileceğiniz gibi iletişime geçerek de bilgi alabilirsiniz.

Meram Elektrik’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Meram Elektrik Hizmet noktaları ile abonelik ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteriler için kurulan hizmet noktalarında yetkililerle görüşmek,sorunlarınıza daha etkili çözüm bulmak mümkün olmaktadır. Abonelik açtırırken, aboneliği üzerinize alırken ve kapattırırken müşteri merkezlerinde işlem yapmanız gerekmektedir. En yakın hizmet noktası'na ulaşmak için siteye göz atın.

  Mepaş Müşteri Hizmet Merkezleri dışında şirketin anlaşmalı olduğu başka müşteri merkezleri de bulunmaktadır. Bu merkezlerin adreslerine internet sitesindeki Anlaşmalı Müşteri Hizmet Merkezleri sayfasından arama yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Şirketin aboneleri fatura ödeme işlemlerinde Müşteri Hizmet Merkezlerinden faydalanabilecekleri gibi Ödeme Noktaları'na ulaşarak da fatura ödemesi yapabilirler.

  Mepaş faturasını baklardan ödemeyi tercih eden müşteriler internet sitesinden Anlaşmalı Bankalar bölümüne giderek bankaların listesine ve ödeme yöntemlerine ulaşabilirler.

Sizin için Meram Elektrik faturası ödeyebileceğiniz anlaşmalı bankaları ve ödeme yöntemlerini listeledik:

̇raat>
BANKALAR GİŞEDEN TAHSİLAT HESAPTAN OTOMATİK ÖDEME KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME İNTERNETTEN NAKİT ÖDEME
AKBANK        
ANADOLUBANK        
DENIZBANK        
TEB        
FİNANSBANK        
TÜRKIYE FINANS         
GARANTİ BANKASI        
HALK BANKASI        
İNGBANK        
İŞ BANKASI        
KUVEYTTÜRK         
ŞEKERBANK        
TEKSTİLBANK        
VAKIFBANK        
VAKIF KATILIM        
YAPIKREDİ BANKASI        
ZİRAAT BANKASI        
ZİRAAT KATILIM        

Mepaş'a telefon ile ulaşmak için gerekli numara

Meram Elektrik çağrı merkezi 444 7 786 numaralı hattan hizmet vermektedir. Bu çağrı merkezi numarasından Mepaş Kart ile ilgili işlemleri, abonelik, fatura sorgulama, bilgi güncelleme vb. birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dağıtım şirketleri arıza ile kesintiler hakkında işlem yapacak yetkili kurumdur ve doğrudan 186 numaralı telefondan hizmet verirler. Bölgedeki tüm elektrik aboneleri kesinti ve arızalar ile ilgili Meram Dağıtım ile görüşür.

Dağıtım ve tedarikçi şirketler ülkemizde farklı ihtiyaçlara yönelik hizmet sunmak üzere EPDK kararıyla ayrılmıştır. Hangi işlem için hangi şirketi aramanız gerektiğine emin olamıyorsanız ilgili bilgilendirme yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Mepaş adres bilgileri

Genel Müdürlük

Adres: Nişantaş Mahallesi Kemerli Caddesi B Blok No: 24 Selçuklu/KONYA
Çağrı Merkezi : 444 7 786
Faks : 0 850 314 59 99
E-Posta : [email protected]

İnternet sitesi üzerinden Meram Elektrik ile iletişim ve Online İşlem Merkezi

  Mepaş internet sitesinden abonelik işlemleri yapmak ve iletişim kurmak mümkündür. Mepaş'a ait Online İşlemler Merkezi sayesinde abonelik, borç sorgulama, ödeme gibi bir çok işlemi veznelere gitmeden veya telefon etmeden kolaylıkla yapmanız mümkündür. Online İşlemler Merkezi'ne girin için TC Kimlin No / Vergi No ve şirfre gerekmektedir. Buraya ücretsiz üye olarak işlemlerinizde zaman kazanabilirsiniz.

  Şirketin sitesinden iletişim kurmak için ise İletişim Formu'nu doldurmanız yeteridir. Mesajınız bu form ile yetkili birimlere iletilir ve cevaplandırılır.

  Mepaş internet sitesinde ana menüden Canlı Destek butonuna tıklayarak mesai saatleri içinde müşteri temsilcileri ile canlı mesaj panelinden görüşme yapılabilmektedir.

Mepaş'ın sosyal medya hesapları yoluyla iletişim

Meram Elektrik'e ait Facebook ve Twitter  hesapları hem gelişmeleri, kampanyaları ve haberleri takip edebilmenize olanak sağlar, hem de dordudan mesaj gönderebileceğiniz iletişim kanalları olarak seçenekleriniz arasında yer alır.

Güncelleme tarihi