Samgaz: Samsun doğalgaz fatura ödeme, borç sorgulama, tarifeler, abonelik, adres ve telefon

Güncelleme tarihi
min reading
Samgaz Logo

Samsun ilinde doğalgaz hizmeti Samgaz tarafından verilmektedir. Abonelik, fatura, doğalgaz bağlatma gibi konularda ve arıza ile sızıntı gibi durumlarında bu şirket ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.


Samgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden karşımıza çıkabilecek doğalgaz birim fiyatları aylık olarak değişmektedir. Dağıtım şirketinin bölgeye doğal gazı ulaştırmasındaki masrafların etkisiyle her il veya bölgede farklı fiyat uygulanabilir. EPDK'nın düzenlemelerine uygun olarak uygulanan doğalgaz fiyatlarını en güncel haliyle dağıtım şirketlerinin internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Samsun doğalgaz fiyatları

Samgaz internet sitesindeki müşteri hizmetleri bölümünden satış fiyatlarına ulaşlabilmektedir. Gösterilen 1. kademe fiyatlar konutlar için geçerli doğalgaz birim fiyatıdır. Aşağıdaki butondan fiyatlara ulaşabilirsiniz. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Samgaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Samgaz abonelik işlemleri ve abonelik ücretleri

Doğalgaz aboneliği için nereye, hangi evraklar ile başvuru yapmak gerekir?

Samgaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Samgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Samgaz adres bilgileri, telefon ve diğer iletişim adresleri

Samgaz'a ulaşabileceğiniz adres, telefon numrası, e-posta adresi ve internet sitesi bilgileri aşağıda verilmiştir.

Samagaz Genel Müdürlük Adresi

Adres : Esenevler Mahallesi, İsmet İnönü Blv. No:14,
55200 Atakum/SAMSUN

Tel : 444 11 87 

Faks : +90.362.256 33 99 

Web adresi : www.samgaz.com.tr 

E-Posta adresi : [email protected] 

Kep : [email protected]

Samsun'da Samgaz nerede?

Samgaz Kavak Abone Merkezi vasıtasıyla yetkililerle birebir görüşerek abonelik, fatura sorgulama, fatura ödeme, bilgi alma vb. bir çok abonelik işleminizi yapabilirsiniz.

Adres : 19 Mayıs Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:85 55850 Kavak/SAMSUN

Samgaz ile iletişime geçmek için telefon numaraları

Samgaz müşteri hizmetlerine bağlanmak için iki yol bulunur:

 • Samgaz telefon numaraları:
 • Samgaz çağrı merkezi : 444 11 87 numaralı çağrı merkezine ulaşarak bilgi alabilir ve birçok abonelik işleminizi yapabilirsiniz.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda 187 hattı Türkiye'nin her yerinde bağlı bulunduğunuz doğal gaz dağıtım şirketine bağlanır. Bu hat vasıtasıyla Samsun'dan Samgaz müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. 

Samgaz internet sitesinden yapabileceğiniz  diğer işlemler

Samgaz internet sitesinde bazı abonelik işlemleri yapılabilmektedir ve tüketicilerin ulaşması için gerekli birçok bilgi bulunmaktadır:

 • Online işlemler bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkacak ekrandan giriş yaparak fatura ödeme, borç sorgulama, sözleşme işlemleri, online randevu vb. bir çok abonelik işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz.
 • İletişim formu sayesinde şirket yetkililerine yazılı olarak ulaşabilirsiniz. Bu form ile talep, şikayet ve önerileriniz hakkında bıraktığınız kayıtlara geri dönüş sağlanır ve sorunlarınız çözüme ulaştırılır.
 • Müşteri hizmetleri bölümünde bağlantı, abonelik başlatma ve iptal etme, yetkili tesisat firmaları, fiyat tarifeleri ve serbest tüketicilik ile ilgili bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz.