TEK Elektrik: Abonelik, Tarifeler, Fatura Ödeme ve İletişim Bilgisi

Güncelleme tarihi
min reading

Bir KGM Enerji markası olan TEK Elektrik, ticarethane serbest tüketicilerine uygun fiyatlı elektrik tarifeleri sunar. Farklı indirim oranları ve ödeme kolaylıkları sağlayan şirket, müşterilerine tasarruf edebilecekleri şekilde elektrik satışı sağlamayı amaçlamaktadır.

İNDİRİMLİ ELEKTRİK ALABİLİR MİYİM? Serbest tüketici olup olmadığınızı faturanızdan anlayabilirsiniz. Faturanız Serbest Tüketici Limiti'nin üzerinde geliyorsa Serbest Tüketici olabilirsiniz. Serbest Tüketici olabilmek için yıllık belli bir tüketim limitini aşmanız gerekmektedir. Yıllık tüketiminizi nereden öğreneceğinizi merak ediyorsanız tıklayınız.


TEK Elektrik Abonelik nasıl yapılır?

Elektrik fatura tutarı aylık olarak 500 TL üzerinde olan işyerleri TEK  Elektrik tarafından sunulan indirimli elektrik kampanyalarından faydalanabilir. Elektrik Satış Şirketi'nizi değiştirdiğinizde mevcut elektrik sisteminizde ve altyapıda bir değişiklik olmaz ve kesme/bağlama işlemi yapılmaz. Farklı bir şirketten elektrik satın almak istediğinizde sadece faturanızın geldiği şirket değişecektir.

Hem kendi mevcut elektrik şirketinizde hem de dilerseniz geçiş yapacağınız diğer tedarikçilerde seçtiğiniz tarifeye göre indirimli fiyatlara ulaşabilirsiniz. Siz sadece sözleşmeyi imzalarsınız, yeni tedarikçiniz resmi işlemlerin geri kalanını sizin adınıza tamamlar.

TEK Elektrik Tarifeler

Tek Elektrik, aylık faturası 500 TL'yi geçen kurumsal müşterilere değişik indirim oranları sunar. Bununla birlikte dönemsel olarak avantajlı kampanyalar da düzenleyebilir. Aşağıda TEK Elektrik'in güncel tariflerini görebilirsiniz.

TEK ELEKTRİK İNDİRİMLİ ELEKTRİK KAMPANYALARI
Kampanya adı Açıklama Taahhüt Cayma Bedeli Güvence Bedeli / Teminat Bedeli
%6 İndirim Kampanyası

Aktif enerji bedeli üzerinden %6 indirim.

DBS veya Teminat Mektubu ile teminat.

Taahhüt ve cayma bedeli yok.

E-fatura talimatı ile her ay e-mail üzerinden fatura gönderimi

Güvence Bedelini havale, kredi kartı, teminat mektubu veya DBS olarak ödeme kolaylığı

Yok Yok Ortalama aylık faturanın bir katı
%9 İndirim Kampanyası 

Aktif enerji bedeli üzerinden %9 indirimli elektrik.

Nakit teminat yoluyla teminat.

Taahhüt ve cayma bedeli yok.

E-fatura talimatı ile her ay e-mail üzerinden fatura gönderimi

Güvence Bedelini havale, kredi kartı, teminat mektubu veya DBS olarak ödeme kolaylığı

Yok Yok Ortalama aylık faturanın bir kat
İlk Ay Bedava

Dağıtım bedeli, vergi ve fonlar dahil ilk ay 0 TL ödersiniz.

Nakit teminat yoluyla teminat.

24 ay taahhüt

Cayma bedeli olarak kampanya süresince yararlanılan indirimler geri alınır.

E-fatura talimatı ile her ay e-mail üzerinden fatura gönderimi

Güvence Bedelini havale, kredi kartı, teminat mektubu veya DBS olarak ödeme kolaylığı

24 Ay Kampanya süresince yararlanılan indirimleri geri ödemek gerekiyor.  Ortalama aylık faturanın bir kat

Tablo 2020 yılında geçerli kampanyalara göre güncellenmiştir.

TEK elektrik sözleşme şartları

Tek Elektrik sözleşme süreleri tarifeye göre değişiklik gösterebilir. Güncel olarak TEK Elektrik'in sunduğu tarifeler arasında indirimli kampanyalarda taahhüt olmadan dilediğinizde iptal etme hakkınız bulunur. İlk Ay Bedava kampanyasında ise 24 ay taahhüt uygulanmaktadır. Sözleşme sürelerinin sonunda aboneliği yenileme veya iptal etme ile ilgili şartlar sözleşmede belirtilmektedir.

Ne kadar teminat ödemek gerekli ?

Elektrik tedarikçileri müşterinin fatura ödememesi riskine karşı, sözleşme sırasında güvence teminat veya depozito olarak bir miktar ücret alabilir. Görevli elektrik şiketleri bu tutarı güvence bedeli olarak adlandırır. Sözleşme sonlandırıldığında borcunuz olmadığı durumda güvence bedeli iade edilir. Tedarikçinizi değiştirip TEK Elektrik ile anlaşma yaptığınızda ortalama 1 aylık faturanız kadar bir teminat ödersiniz. Şirketinizin aylık faturası çok yüksekse teminat koşullarını TEK Elektrik'e danışarak, şirketin sunduğu ödeme kolaylıklarından yaralanabilirsiniz.

Taahhüt koşulları nedir ?

TEK Elektrik, sözleşmelerinin taahhüt süreleri değişmekle beraber güncel olarak İlk AY Bedava tarifesinde uygulanan taahhüt süresi 24 aydır. Tedarikçi değiştirme dışında, örneğin taşınma gibi özel sebeplerle sözleşmenizi sonlandırırsanız ceza uygulamalarındak esnekliklerden faydalanarak ceza ödememeniz olasıdır. Sözleşme şartlarınızda bu konu ile ilgili maddeler için TEK Elektrik'e danışabilirsiniz.

TEK elektrik ne kadar perakende satış hizmet bedeli uygular ?

Perakende satış hizmet (PSH) bedeli uygulaması serbest tüketiciler için, indirimli tedarikçinin kararına bırakılmıştı. Görevli tedarikçiler EPDK'nın düzenlediği PSH bedelini uygulamak zorundaydı. Tedarikçiler, PSH bedelini, satış maliyetlerine karşılık olarak alıyordu. PSH bedeli, tüketilen kWh başına alındığı için, faturayı yükseltiyor ve indirimi avantajını olumsuz etkiliyordu. Ancak EPDK'nın 2016 Ocak ile birlikte getirdiği düzenlemeyle elektrik faturalarından da çıkan PSH bedeli kalemi artık hiçbir elektrik tedarikçisi tarafından elektrik tüketicisinden alınmamaktadır.

TEK Elektrik Fatura Ödeme

TEK ELEKTRİK FATURA ÖDE

Tek Elektrik faturanızı öderken anlaşmalı bankalarda farklı yollarla ödeme yapabilir veya internet üzerinden kredi kartı ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numarasını girdikten sonra ödeme yapmak için kart bilgilerini girip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımda karşılaşabilecek herhangi bir sorun için TEK Elektrik 0 850 22 22 835 numaralı çağrı merkezine ulaşılabileceğini de ayrıca belirtiyor.

 
Anlaşmalı Kurumlar Gişe DBS Otomatik Ödeme Online Ödeme Telefon ATM
Tek Elektrik            
Akbank            
Garanti            
Finansbank            
Halkbank            
PTT            
Şekerbank            
Türkiye İş Bankası            
YapıKredi            
Ziraat Bankası            
TEB            

TEK Elektrik İletişim Bilgileri

TEK Elektrik soyal medya hesaplarından, çağrı merkezinden, e-posta yoluyla ve benzerlerinden ayrışan WhatsApp Başvuru hattı ile serbest tüketici olan müşterilerine ve serbest tüketici adayı olan olası müşterilerine hizmet vermektedir.

  • TEK Elektrik'e ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar
  • 0850 22 22 835 [TEK] numaralı TEK Elektrik çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.
  • 0539 951 4 444 numaralı telefondan WhatsApp Başvuru Hattı'na yazabilirsiniz
  • [email protected] e-posta adresinden
  • TEK Elektrik internet sitesindeki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

TEK Elektrik Adres

Adres: İçerenköy Mh. Eski Üsküdar Yolu Cd. Çayıryolu Sok. Ay plaza No:2 Kat:6 34752
Ataşehir/İSTANBUL
E-posta: [email protected]
Telefon: 0850 22 22 835
WhatsApp Başvuru Hattı: 0539 951 4444

Tek Elektrik Sosyal Medya Hesapları

TEK Elektrik Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn hesaplarını takip ederek güncel tarifeler ve sorularınızla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için Tek Elektrik ile iletişime geçebilirsiniz.

Tek Elektrik Çağrı Merkezi Numarası0850 22 22 835