Trepaş / Trakya Elektrik Tarifeleri, Abonelik Başvurusu ve İletişim Yöntemleri

Güncelleme tarihi
min reading
Trakya Elektrik Logo

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde görevli olan Trepaş, Trakya dağıtım bölgesindeki abonelerine ve Türkiye'nin her yerinden serbest tüketicilere indirimli tarifelerden elektrik satışı yapar.

Trepaş Enerji Abonelik İşlemleri     Trepaş Enerji Müşteri Hizmetleri

Trepaş Enerji Fatura Sorgulama     Trepaş Enerji İletişim Bilgileri


Trakya Elektrik Mesken Birim Fiyatları

Trepaş, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yeni eve taşınanların abonelik yaptıracağı görevli tedarikçidir. Elektrik tüketimi Serbest Tüketici Limiti'ni geçen müşteriler elektrik tedarikçisi değiştirebilir, limiti geçmeyenler ise Trepaş ile elektrik almaya devam etmek durumundadırlar. Trepaş mesken abonelerine iki tarife seçeneği sunuyor: Ulusal ve serbest tüketiciler için indirimli tarife. Trepaş görevli elektrik şirketi olmasının yanında Serbest Tüketiciler için de indirimli teklifler sunabiliyor.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için aylık faturanızın ortalama 82 TL (yıllık 1400 kWh tüketim ve üzeri) olmalıdır.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi
Ulusal elektrik tarifesi Epdk mesken birim enerji fiyatı Yok Trakya
Serbest tüketici Epdk mesken birim enerji fiyatı üzerinden indirim - Tüm Türkiye
Uzman Görüşü Trepaş Trakya bölgesinde 1 milyona yakın aboneye hizmet veriyor. Eğer tüketiminiz serbest tüketici olamaya yetiyorsa şirket ile görüşerek teklif alabilir veya diğer tedarikçilere geçiş yapabilirsiniz.

Trepaş Kurumsal Tarifeler

Çoğu işletmenin tüketimi, yılda 1400 kWh olan serbest tüketici limitini kolaylıkla geçiyor. Serbest tüketici olan şirketler, yüksek fiyatlı ulusal ticarethane tarifesinden indirimli tarifeye geçerek maliyetlerini düşürebilir. Perakende satışta liderlik hedefleyen Trepaş, Trakya bölgesi dışındaki ticarethanelerde de önemli bir pazar payına sahip olduğunu açıklamıştır. Bunun yanında limit altında tüketim yapan ve yeni abonelik açtıran tüketiciler de bölgede görevli olan Trepaş'ın müşterisi olarak elektrik hizmeti almakta. Trepaş Enerji kurumsal abone gruplarını ve tarife detaylarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Tarife Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi
Ulusal elektrik tarifesi Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden şirketlere uygulanır
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmeler bu birim fiyattan elektrik alır.
Yok Trakya
Serbest tüketicik Ulusal ticarethane birim fiyatı üzerinden indirim
İşletmenin enerji tüketim çok yüksekse uygun teklif almak için iletişime geçin.
- Tüm Türkiye
İşletmeler için tavsiyemiz Şirketinizin tüketim miktarı arttıkça daha uygun fiyattan elektrik enerjisi almanız mümkündür. Tedarkçinizi seçmeden önce karşılaştırma yapmayı unutmayın.

Nasıl abone olabilirim?

Trakya Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Trakya Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Trakya Elektrik internet sitesi veya 444 88 35 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Trakya Elektrik müşterilerinin daha avantajlı hizmet almaları için kampanya ve fırsatlar sunabilir.

Kampanyalar

Trakya Elektrik Serbest Tüketiciler için ev ve iş yerlerine indirimli elektrik hizmeti sunmaktadır. Şirketin internen sitesinde Kampanyalar bölümünde Tüketimi Düşük Serbest Tüketiciler için İkili Anlaşma kampanyası yer almaktadır. Trakya Elektrik'in kampanyaları şirketin internet sitesinde yayınlanır. Kampanyalar hakkında bilgi almak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için şirkete ait çağrı merkezinden de bilgi alabilirsiniz.

Fırsatlar

Elektrik aboneleri tedarikçi şirketin iş birlikleri veya sunduğu özel uygulamalar sayesinde elektrik alırken ek fırsatlardan da yararlanabilirler. Dönemsel olarak promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Trakya Elektrik'in sunduğu fırsatları internet sitesinden takip edebileceğiniz gibi bilgi için şirketle iletişime geçmeyi de deneyebilirsiniz.

Trakya Elektrik’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Trakya Elektrik Hizmet noktaları ile abonelik ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Trepaş müşteri merkezleri bölgede çeşitli adreslerde bulunur ve tüketiciler işlemleri veznelerde yapmayı ve personelle yüzyüze görüşerek destek almayı tercih ederlerse bu merkezlere gelerek işlem yapabilirler. En yakın hizmet noktası'na ulaşmak adresleri sitede bulabilirsiniz.

 Bu işlemleri internet sitesindeki Trepaş Müşteri Portalı yoluyla yapmak da mümkündür. Trepaş abonesi iseniz TC Kimlik Numarası veya Vergi Numaranızı girdikten sonra ve cep telefonunuza gelecek SMS kodunu ekrana yazarak giriş yapabilirsiniz.

 Trepaş fatura ödeme işlemleri müşteri hizmetleri veznelerine ek olarak anlaşmalı bankalar yoluyla da yapılabilmektedir. Anlaşmalı bankalar listesine BURADAN ulaşarak bankalrı ve ödeme olanaklarını inceleyebilirsiniz.

Trepaş'a telefon ile ulaşmak için gerekli bilgiler

Trakya Elektrik'e telefondan ulaşamak için 444 88 35 numaralı hattı aramalısınız. Bu numaradaki çağrı merkezi aracılığıyla abonelik işlemleri, fatura işlemleri, indirimli elektrik başvurusu yapmak ve mevcut kampanyalar hakkında bilgi almak mümkün. Ayrıca çağrı merkezinden müşteri temsilcilerine bağlanarak bilgi ve şikayetlerinizle ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Arıza ve kesintiler olduğu durumda veya kesme -  bağlama işlemleri hakkında Trakya Elektrik hizmet bölgesinde hizmet alan tüm elektrik aboneleri ( başka şirketten elektrik alsalar bile) Trakya Dağıtım ile görüşmelidir. Trakya Dağıtım'a doğrudan ulaşmak için 186 numaralı hattı arayın.

Dağıtım ve satış faaliyetleri EPDK kararıyla ayırlmıştır ve farklı şirketlerin sorumluluğuna girmektedir. Teknik konularda dağıtım, abonelike ilgili durumlarda perakende satış şirketi ile iletişime geçilir. Dağırım ve perakende satış şirketlerinin işlem alanlarını ayrıntılı olarak öğrenmek için ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Adres bilgisi almak için

Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş

Çağrı Merkezi:

444 88 35
Adres:

100. Yıl Mahallesi, Barbaros Caddesi,
No: 24/2 (B BLOK) Süleymanpaşa, Tekirdağ

Telefon:

0282 264 59 59

E-Posta:

[email protected]

Trepaş internet sitesinden iletişim, telep, şikayet ve başvurular

 Trepaş internet sitesinde adres, telefon ve e-posta bilgileri yer almakla birlikte şikayetlerinizi iletmeniz için Müşteri Portalı'da hizmettedir. Ayrıca şikayetlerinizle ilgili izlenecek yol hakkında ayrıntılı bilgiye TALEP ŞİKAYET ÖNERİ sayfasından ulaşabilirsiniz. Trepaş, iletişim kanallarından iletilen şikayet başvurularını 15 işgünü içinde sonuçlandırmayi ve cevaplandırmayı taahhüt eder. Aksi halde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na internet (www.epdk.gov.tr) veya posta yoluyla yazılı şekilde başvurabileceğiniz belirtilmiştir.

 Trepaş'a indirimli elektrik başvuruları da internet sitesinde bulunan form aracılığıyla yapılabilir. Teklif alamak için ilgili formu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal medyada Trepaş ile iletişim

Trepaş kampanya ve fırsatlarından haberdar olmak, diğer iletişim kanallarına ek olarak sosyal medyadan da Trepaş yetkilileri ile iletişime geçmek için Facebook ve Twitter hesaplarını ziyaret edin.