Ev Alarm sistemleri

Güncelleme tarihi
min reading

Evlerimiz işyerlerimiz kadar hatta belki de çok daha önemli. Ev alarm sistemleri, sadece maddi kayıpları değil, ailemizi ve manevi olarak güvenliğini sağlamak istediğimiz eşyalarımızı koruyor. Bu yazımızda ev alarm sistemlerinde genellikle sunulan hizmetleri görebilir ona göre seçiminizde sunulan önerilere göre ihtiyacınızı belirlerken daha hazır olabilirsiniz.

Ev alarm sistemleri nedir?

Ev alarm sistemleri, evinizin hırsızlık, yangın, acil sağlık, gaz kaçağı, panik, tehdit gibi farklı durumlarda 7/24 güvenliğini sağlamak için evinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanan ve kurulan, izleme merkezi gibi ekstra hizmetlerle güvenliği arttırabileceğiniz bir sistemdir.

Ev alarm sistemleri fiyatları ne kadardır?

Ev alarm sistemlerini farklı firmalar, farklı fiyatlar ve seçenekler ile müşterilerine sunuyor. Ev alarm sistemi ile hırsızlık, yangın, acil sağlık, gaz kaçağı, panik, tehdit gibi farklı durumlar için güvenlik şirketleri farklı tedbirler alıyor. Genellikle bu şirketlerin sağladığı ücretsiz keşifler sayesinde ihtiyacınıza göre ev alarm sistemi setleri oluşturuluyor ve bunlara göre farklı fiyatlar biçiliyor. Ayrıca lider markalar genellikle anlaşmalı kuruluşlarla birlikte hazırladıkları ya da zaman zaman değişen kampanyalar sunmaktadır.

Ev alarm sistemleri nasıl kurulur?

Gerekli bilgileri söyleyip ücretsiz keşif hizmeti randevusu aldıktan sonra yetkili birimlerin evinizin ihtiyaçlarını, risk faktörleri, ürün sayısı ve neler olduğuna göre  incelenmesinin arından farklı ücretlerin yanı sıra farklı setler ve çözümler öneriliyor. Yani ev alarm sistemleri her evin özel olması nedeniyle çözümlerini kişiselleştirilmiş ürünlerle sunarak müşterilerine daha güvenli bir ortam sunmayı amaçlıyor. Ücretsiz keşif sonucuna göre ihtiyaçlarına göre ekipler gelerek, risk içeren bölgelere alarmlar, sensörler ve dedektörlerin kurulumunu yapıyor.

Ev Alarm sistemi hizmetleri

Hırsızlık

Evinize kurulan hırsızlık alarmlarının üzerinde bulunan siren ile caydırıcı özelliğinden ya da abonesi olduğunuz ya da satın aldığınız ürünlerin yanında ev alarm sisteminin sinyallerinin takip edildiği bir alarm merkezi sistemine dahilseniz, oradaki yetkililerin ilgili birimlere yönlendirmesi sayesinde hırsızlık korkusundan kurtulabilirsiniz. 

Çeşitli firmalar alarm merkezi hizmetini ekstra ücretle sunsa da, caydırıcı özellikte çevrenizde alarmı duyacak kişilerin insafına kalacağınızı unutmamalı, ve daha güvenli bir ev için aynı zamanda ev alarm sisteminin yolladığı sinyali takip edip, gerekli yönlendirmeleri yapacak bir firmanın ev alarm sistemi ürünlerini almalı veya kiralamalısınız.

Yangın

Sahip olduğunuz ev alarm sistemlerine göre genellikle şifre paneli üzerinde itfaiye butonu bulunabilir. Bunun dışında, ekleyeceğiniz duman ve ısı dedektörleri sayesinde alarmın sinyallerinin gittiği merkezler anında ilgili birimleri yönlendirebilir ya da farklı firmaların uygulamalarına göre sizi arayıp doğrulama alabilir.  

Gaz Kaçağı

Güvenlik paketinize ekleyeceğiniz gaz kaçağı dedektörleri, duman  karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçakları gibi durumlarda, durumunda, ev alarm sistemi sinyalini alan bir merkez sayesinde ilgili birim yönlendirilir ya da doğrulaması yapılır.

Panik

Ev alarm sistemine dahil edilen panik butonu şifre paneli üzerinde veya uzaktan kumandada bulunurr. Alarm sistemi kurulu olmasa da bu butonu çalıştırmanız mümkündür, bu şekilde herhangi bir acil sağlık, hırsızla karşılaşma vb. panik durumunda alarm sinyali takip eden merkezler en yakın kolluk kuvveti ya da ilgili birimi size yönlendirir.

Acil Sağlık

7/24 devrede olan bir diğer hizmet ile acil sağlık durumlarınızda şifre paneli üzerinde yer alan buton yardımıyla en yakın ambulansın adresinize yönlendirilmesi sağlanır. Bu acil sağlık butonu uzaktan kumanda gibi seçeneklerle entegre edilerek ve anlaşmalı kuruluşlar sayesinde hastaneye gittiğinizde de size avantajlar sağlayacak şekilde önerilerle farklı firmalarca sunulabilir.

Diğer Hizmetler

Ev alarm sistemlerinizi kablolu veya kablosuz olarak kurdurabilir ve estetik bir görüntü sağlama endişenizi kenara bırakabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli firmalar canlı ve kayıtlı 7/24 kameralı izleme hizmetleri, panik butonu içeren mobil uygulama hizmeti ve yeni teknoloji sayesinde sürekli geliştirilen ürünlerle evinizin güvenliği için sürekli yeni çözümler sunulmaktadır.

Ev alarm sistemi hizmeti sunan firmaların çoğu kendi bünyelerinde ya da yaptıkları distribütörlük anlaşmaları ile İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere genellikle Türkiye'de 81 ilde hizmet vermektedirler.