Hırsız alarm sistemi fiyatları


HIRSIZDAN KORUNMAK İÇİN Hırsız alarmı sistemleri hakkında bilgi almak, fiyatları ve sizin için en uygun alarm şirketine ulaşmak ve abone olmak için hemen 0850 390 28 39 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. ( Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 -19:00 )

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Günümüzde hırsız alarm sistemleri, hem evde olmadığınız zamanlar için hem de evde olduğunuz zamanlar için bir gerekliliktir. Ancak en çok yılın tüm yorgunluğunu atacağınız uzun bir tatile çıkarken düşünürsünüz bu durumu. Tatilde huzursuz olmamanız ve keyfinizi kaçıracak durumlar ile karşılaşmamanız için hırsız alarm sistemi önemli bir gerekliliktir. Hırsız alarm sistemi için araştırmaya giriştiğinizde ise Kale, Pronet ve Turknet gibi bu konuda uzman isimlerin sistemlerinin yanında çok sayıda hırsız alarm sistemi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken alarm sistemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmaktır. Sistemlerin özellikleri ve tüm detayları hakkında bilgi edindiğiniz takdirde daha fazla fayda elde edebileceğiniz bir sisteme sahip olabilirsiniz. Bu da uzun tatillerinizde ya da kısa iş seyahatlerinizde gözünüzün arkada kalmamasını sağlar ve canınızı sıkacak durumları sizden uzak tutar. Basit bir tanımla hırsız alarm sistemleri, adı üzerinde yabancı birinin evinize girmeye çalışması halinde alarma geçen ve size ya da emniyet güçlerine haber veren bir sistemdir. Burada aslında söz konusu olan sadece evler de değil, evden daha da zorunluluk arz eden iş yerleri, imalathaneler ve dükkânlardır. Hırsızlara karşı potansiyel hedef niteliğinde olan bu yerlerde, hırsız alarm sisteminin olması adeta bir zorunluluktur ve istenen özelliklere göre marka ve model seçimi yapılarak bu sistemin kurulması şiddetle önerilir.

Hırsız Alarm Sistemleri Özellikleri

Hırsız alarm sistemlerinin özelliklerinden bahsedecek olursak, ayna tipi sensör adı verilen özelliğin açıklaması ile başlayabiliriz. Bu özellik, küçük aynaların bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Aynalara düşecek olan kızılötesi ışınlar buradan yansıyarak ikinci bir aynanın üzerine düşerek sensör oluşturur. Bu tip sistemlerin en önemli ve en gerekli özelliği ise şüphesiz ki alarm merkezini arama özelliğidir. Bu şu demek oluyor; belli bir merkeze, etkinleştirme, pasifleştirme ve alarm gibi bilgileri iletir. Arama modülü ise sisteme göre PSTN, GSM ya da LAN olabilir. Bu hem hırsız güvenlik sisteminde var olan özelliklere göre hem de sizlerin tercihlerine göre değişebilir. Kısacası anormal bir durum söz konusu olduğunda size haber veren bir sistemden bahsedebiliriz.

  • Dikkat Edilecek Alarm Özellikleri
  • Alarmınızı seçerken, ikili teknoloji sensörü tercih ederseniz, yanlış alarmları minimuma indirirsiniz.
  • Hayvan algılama sensörü seçerseniz, kedi, köpek gibi hayvanlardan kaynaklı yanlış alarmların da önüne geçebilirsiniz.

İkili teknoloji sensör, sık sık asılsız alarm alanların tercih edeceği bir özelliktir. Bu sistem, yanlış alarmları minimuma indirmektedir. Pasif Infrared ve Mikrodalga teknolojilerinin bir arada kullanılması ile yanlış alarmlar en aza indirilmiştir ve daha etkin bir koruma öngörülmüştür. İkili teknoloji sensörde öncelikle sürekli tarama halinde olan PIR devreye girer. Bir hareket algıladığı takdirde mikrodalga teknolojisi devreye girerek bu hareketi onaylamaktadır. İki sistemde algılıyorsa alarm verilmektedir. Siz de yanlış alarmlardan sıkıldıysanız Kale, Pronet ya da Turknet gibi markaların bu özelliğe sahip hırsız alarm sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Alarm Hayvan Sensörü

Bu konu ile ilgili olarak hırsız alarm sistemlerinde aranan önemli bir özellik de hayvan algılama sensörüdür. Pet ımmunue denilen bu sistem, düşük düzey bölge katmanlarındaki hassasiyeti azaltarak insan ve hayvan ayrımı yapabilmektedir. Böylece kedi, köpek sebebi ile verilen yanlış alarmlar da ortadan kaldırılmış olur. Yine sık sık yanlış alarmlar ile uğraşmak istemeyenlerin tercihi bu özelliğe sahip olan sistemlerden yana olmaktadır. Ev ya da işyerinizin çevresi, bu tür alarmlara açık ise eğer bu özellik daha da önem kazanıyor. Bu durumda sizin için gerekli olan temel hırsız alarm sistemi özelliği olarak da düşünülebilir. Dolayısıyla hırsız alarm sisteminizi seçerken, bu tip özellikleri ev ya da iş yerinizin özelliklerine göre belirlemelisiniz.

Hırsız Alarm Sistemi Fiyatları

Hırsız alarm sistemi satın alırken elbette ki fiyatı da sizin için önemli olacaktır. Hırsız alarm sistemleri, sistemin sahip olduğu özelliklere göre fiyatlandırılsa da, fiyatta asıl ayırt edici özellik sistemin kaç zonlu yani bölgeli olduğudur. Fiyatlar genel itibariyle sistemin sahip olduğu zone (bölge) sayısında göre çeşitlilik göstermektedir. Bunun yanında elbette ki markalara göre de değişiklikler söz konusu olabilir. Ancak unutulmaması gereken, Kale, Pronet ve Turknet gibi isimlerin bu alandaki başarısı ve tartışmasız liderliğidir. Dolayısıyla, bu markaları tercih ettiğinizde gözünüz arkada kalmaz.

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Fiyatı belirleyen diğer önemli unsur ise sistemin kablolu ya da kablosuz oluşudur. Kablolu sistemler genel olarak daha güvenli ve daha ucuz olarak nitelenirken, kablosuz sistemler ise biraz daha pahalı olmakla birlikte, güvenlik özelliği açısından bir adım daha geride kalmaktadır. Fiyatı etkileyici bir unsur olan telefon arama modülü ise önerilen özelliklerdendir. Çünkü sadece alarmın varlığı caydırıcı olamayabilir. Bu sebeple de telefon arama modülüne ihtiyaç duyulur.

Alarm Sistemi Kurulumu

Fiyat ölçütünün yanında kurulum da çok önemlidir. Çünkü yüksek fiyatlı bir sistem satın almanıza karşın kurulumda sıkıntı olursa, bu sistemden verim alamadığınız gibi zarara da uğrayabilirsiniz. Bu sebeple de uzman kişilerin eşliğinde kurulum gerçekleştirilmelidir ve sistemin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Pronet, Kale gibi kaliteli markalar söz konusu olduğunda, zaten uzman kişilerin kurulumu gerçekleştirecek olması sebebi ile bu tip aksilikler yaşamazsınız. Bilinmeyen markalar ve işinde uzman olmayan kişilerin gerçekleştireceği kurulum bu konuda risk almamak için uzak durmanız gerekenlerdir.

Hırsız Alarm Sisteminin Faydaları

Elektrik kesintisi durumunda alarm sistemleri 48 saat boyunca çalışmaya devam eder.

Alarm sistemlerinin faydaları aslında sanıldığından çok daha fazladır. Profesyonel bir alarm sistemini, devre dışı bırakmanın neredeyse imkânsız olması, size büyük bir güven verecektir. Herhangi bir tehdit, sabotaj ya da müdahale algılandığında alarma geçen sistem, telefon numaralarına haber vermesi ile önemli ölçüde zaman kazandırdığı gibi caydırıcı etki de yaratabilir. Hırsız alarm sistemleri, doğru bir kurulum ve yüksek nitelikleri ile arızasının olduğu durumlarda da size haber vererek, savunmasız kalmanızın önüne geçer.

Hırsız alarm sistemlerinin önemli bir özelliği olmakla birlikte, size farklı bir hizmet sunan şifreleme sistemi, ev ya da işyerinize girip çıkan herkese farklı şifre vermesi ile kimin ne zaman gelip gittiğini takip etmenizi sağlamaktadır. Özellikle iş yerleri için uygun bir sistem özelliğidir ve çok faydalı olabilir.

İşyerinize giren insanlara farklı şifreler atayarak, kimin ne zaman girip ne zaman çıktığını takip edebilirsiniz.

Bu sisteme sahip olmak isteyenlerin en çok soru yönelttiği konu ise şüphesiz ki elektrik kesintisi durumudur. Hırsız alarm sistemleri elektrik kesintisi durumunda ortalama 48 saat boyunca mevcut olan aküsü ile görevini sürdürebilmektedir. Elektrik kesintisi sırasında hiçbir kesinti yaşatmadan çalışmaya devam eden sistem, 48 saat boyunca, yine kesintisiz devam edebilmektedir.

Alarm ve Sigorta

Sigorta şirketleri, alarm kullanan evlerin veya işyerlerinin sigorta ödemelerini, daha düşük risk grubunda değerlendirerek daha düşük ücretler talep ederler.

İşyeri, Ev Sigortaları ve Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemlerinin farklı bir faydası ise sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır. Hırsız alarm sistemi sahibi olanlar, özellikle de Kale ya da Turknet gibi güvenilir isimlerin sistemlerini ev ya da iş yerlerinde bulunduranlar, ev ya da işyeri sigortalarında da indirim alabilmektedirler. Bu da özellikle iş yerleri için önemli bir tasarruf olabilmektedir. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu sistemler, gün geçtikçe daha da yaygın hale gelmektedir. Seyahatleriniz sırasında gözünüzün arkada kalmasına engel olan bu imkân, çağın getirdiği bir gereklilik olarak da nitelenebilir. Yaygın olarak kullanılması ise zaten bu durumu kanıtlar niteliktedir. Siz de ev ya da işyerinizin sürekli güvenliğini sağlamak, emeklerinizin heba edilmesine engel olmak ve rahat bir uyku çekmek isterseniz, bu kolaylığı tercih edebilirsiniz. 

Güncelleme tarihi