Bosch Biges Alarm

Güncelleme tarihi
min reading

100 yıllık tecrübesiyle teknoloji ve hizmetler alanında dünyanın lider tedarikçilerinden olan Bosch Grubu'nun bünyesindeki Bosch Güvenlik Sistemleri Türkiye, 2010 yılının sonunda "Easy Line" ürünlerinin lansmanını yapmıştır. Bu ürünlerin Türkiye distribütörü olarak da 1998 yılından beri elektronik güvenlik sistemleri dağıtıcısı olarak faaliyet gösteren Biges Güvenli Hayat Teknolojileri ile anlaşma sağlamıştır. 

Bosch ile birçok farklı marka ile birlikte satış, projelendirme ve satış sonrası garanti hizmetleri ile çözümler sunan Biges'in aralarında yaptığı anlaşma ile Bosch ürünleri Biges aracılığıyla tüketiciyle buluşturuluyor ve Biges'in hizmet markası Güvenli Hayat ile Bosch Solution Serisi Hırsız Alarm ürünlerinin 7/24 takip ve raporlama hizmetlerini veriyor.

Bosch Biges Alarm Sistemleri nedir?

Hırsız ve yangın alarm sistemlerinden güvenlik kameraları, mobil takip sistemleri ve veri depolama sistemlerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesi bulunan Biges Güvenli Hayat Teknolojileri, Bosch ile birlikte yangın ve hırsız alarm sistemleri alanlarında hizmet vermektedir. Hırsız alarm sistemlerinde kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı kampanyaları bulunan alarm sistemleri Bosch marka ürünler ile oluşturulan setleri içerir.

Keşif ve danışmanlık hizmetlerini ücretsiz olarak müşterilere sunulmaktadır. Kampanyalı setler dahilinde 1 yıllık alarm takip hizmeti ve montaj da kullanıcılara sağlanmaktadır.

Bosch Biges Alarm Sistemlerine nasıl başvurulur?

 • 444 09 18 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.
 • Bosch alarm ya da Biges'in internet sitesindeki forma iletişim bilgilerinizi girerek müşteri temsilcisinin sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

Bosch Alarm Sistemleri Güvenli Hayat nedir?

Biges Güvenli Hayat Alarm Takip merkezinde 7/24, T.C. Emniyet Müdürlüğü talimatlarına göre uzman operatörler ile hırsızlık, yangın, sağlık, su baskını vb. farklı alarm tiplerine göre gelen sinyalleri değerlendirip yönlendirme ve raporlama hizmetleri sunar. 

Biges Güvenli Hayat'ın bu noktada bir başka hizmeti ise Bosch alarm sistemlerinin hatasız bir şekilde çalışmasını kontrol etmektir. Arızal

Güvenli Hayat'ın sunduğu hizmetler nelerdir?

 1. Uzman operatör desteği:
  7/24 uzman operatörler tarafından alarmlar takip edilir ve ilgili birim en kısa sürede mekanınıza yönlendirilir.
 2. Yetkili Bosch Satış ve Servis Noktaları:
  Bosch alarm sistemi kullanıcılarına ait servis ve hizmet taleplerini bayi yönetim sistemi üzerinden online olarak görür ve en kısa sürede servisi sonlandırır. Kullanıcılar güvenli hayat alarm takip merkezi tarafından sağlanan internet sitesinden alarm sistemine ait tüm bilgileri güncelleyebilir ve raporlarına anında ulaşabilir. Şifre değiştirme, geriye dönük olay takibi, mesai takibi raporlarını alıp alarm sisteminden gelen sinyalleri de online olarka görebilmektedir.
 3. Poliçe Yaklaşımı:
  Bosch yetkili satış ve servis noktaları ihtiyacınıza göre izleme sinyallerini bir poliçede sınıflayarak sunar. Böylelikle aldığınız hizmetlere göre ücret ödersiniz.
 4. Güvenli İletişim:
  Aboneliğiniz başladığında size Güvenli Kart gönderilir ve böylelikle Güvenli Hayat ile ilşikin de güvenilir bir hale getirilir. İzleme merkezindeki telefon görüşmeleri ve hizmetin gerçekleştiği süreçler 7/24 kayıt altında tutulur.
 5. Güçlü Altyapı, Kesintisiz Bağlantı:
  Biges Güvenli Hayat Alarm Takip Merkezi telefon hatlarının yanı sıra GPRS, GSM ve TCP/IP üzerinden de haberleşmeyi sağlar.Fiber optik internet omurgası, raid destekli receiver üniteleri ve IBM sunucularıyla birlikte güvenilir ve kesintisiz altyapısına sahiptir. Fiber optik internet bağlantısı sayesinde kritik iş uygularımda TCP/IP destekli alarm cihazlarınızın merkez ile hızlı ve güvenilir şekilde iletişimi sağlanır.

Biges Destek biriminden verilen diğer hizmetler

Biges Destek biriminden yazılım, ürün broşürü gibi dokümanlara, yardımcı olacak videolara, ürün ve sistemlere ilişkin eğitimlere ulaşabilirsiniz. Yine destek biriminden sistem hesaplama aracı, modem ayar kılavuzları ve lens hesaplama aracı gibi hizmetleri de bulunan Biges, Sık Sorulan Sorular sekmesi ile de müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeden kolayca bazı sorularınıza cevap veriyor.

İletişim Bilgileri

Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.
Halide Edip Adıvar Mah. Darülaceze Cad. No:18 Şişli - İstanbul / TÜRKİYE
Telefon:
444 0 918
Faks:
(0212) 210 86 50
E-mail: [email protected]