Pronet

1995 yılında kurulmuş olan Türkiye'nin lider güvenlik firmalarından Pronet, aynı zamanda abonelik ile güvenlik sistemi kiralamasını Türkiye'de ilk kez gerçekleştiren firmadır. Pronet 200000'e yakın abonesi ve 1 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet vermektedir. Pronet güvenlik şirketi olarak kurulduğu tarihten beri hem bireysel hem kurumsal müşterileri için sunduğu hizmetlerini her zaman geliştirmeye çalışmıştır. 2012 yılında dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden Cinven ile yatırım ortaklığı yapmıştır. Alarm izleme merkezi'nde de alarm sistemlerine ek hizmetler sunmaktadır. Bu çağrı merkezinde 7/24, 2 000 eğitimli kişilerden oluşan kadrosuyla Türkiye genelinde hizmet vermektedir.


Pronet, Türkiye genelinde, ev ve işyerlerine güvenlik çözümlerini abonelik sistemi ve sınırsız ürün garantisi ile sunmaktadır. Alarm izleme merkezi ile de bu hizmetlerini desteklemektedir. Aynı zamanda kurumsal çözümlerde bunlara ek olarak geçiş kontrol sistemleri, kişi sayma sistemleri, kamera sistemleri ve fiziki güvenlik hizmetleri sunmaktadır.

Pronet'in sunduğu hizmetler

5 Korumalı Güvenlik

5 Korumalı Güvenlik Paketi ile kullanıcılara  hırsızlık, yangın, acil sağlık, gaz kaçağı ve panik hizmetleri verilmektedir.  5 Korumalı Güvenlik Paketiniz, evinizin tehlike olasılığına ve risk oluşturan faktörlere göre, ücretsiz keşif hizmetinin ardından size özel olarak hazırlanan çözümler ile sunulur. Sunulan paketlerin üstüne ısı, duman ve gaz dedektörlerini de bu pakete ekletebilirsiniz.

 Hırsızlık:
İzinsiz giriş halinde harici ve dahili sirenler 100 desibellik ses ile çevreyi uyarır. Pronet alarm merkezine gelen sinyaller sayesinde polise kısa sürede haber verilir.
 Yangın:
Şifre paneli üzerinde itfaiye butonu bulunur. Pronet Alarm Merkezi gelen sinyal yardımıyla itfaiyeyi yönlendirir.Ayrıca 5 korumalı güvenlik paketine ekleyeceğiniz ısı ve duman dedektörleri butona basmanıza gerek kalmadan, tüm işlemi otomatik olarak gerçekleştirir.
 Acil Sağlık:
Şifre paneli üzerinde ambulans butonu bulunur ve buna bastığınızda ambulans yönlendirmesi yapılır.
 Gaz Kaçağı:
Güvenlik paketinize ekleyeceğiniz gaz dedektörleri, karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçakları durumunda, herhangi bir işlem yapmadan Pronet Alarm Merkezi'ne gönderdiği sinyal ile ilgili birim evinize yönlendirilir.
 Panik:
Panik butonu şifre paneli üzerinde yer alır. Alarm sistemi kurulu olmasa bile bu buton ile Pronet alarm merkezine bildirim yapar. Ambulans, hırsız ile karşı karşıya kalınması gibi durumlarda kullanılabilir.

Pronet Plus

Pronet'in en yeni ürünüdür ve Türkiye'nin ilk akıllı güvenlik sistemidir. Pronet Plus, İnteraktif Güvenlik, Görüntüleme Sistemleri, Akıllı Ev Çözümleri ve Enerji Yönetimi gibi çok yakında devreye girecek yepyeni hizmetlerin mevcut pronet alarm sistemi hizmetine eklendiği ve abonelik sistemi ile işleyen bir hizmettir. Pronet Plus ile uzaktayken bile alarm sisteminizi hayatınızın bir parçası haline getirirek evinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz. Mobil uygulaması ile ev veya işyeriyle bağlantı sağlayan Pronet Plus'a yapılabilecek eklemelerle gaz kaçağı önleme, yangın anında Alarm merkezi uyarımı, ambulans yönlendirmesi gibi hizmetler sunmaktadır.

Pronet Kameram

7/24 evinizi tablet, cep telefonu ve bilgisayarlardan Pronet Kameram ile izleyebilirsiniz. Çocuk bakıcısını takip etmekten, çalışanları izlemek isteyenlere kadar geniş bir kitle için uygun olan bu hizmet ile evinizin belirli yerine kurulan Pronet kameralar yardımıyla  hareket ya da sürekli seçenekleriyle kayıt yaparak Pronet Data Merkezi'ne kayıt alır. Siz de hem geçmişi hem de canlı kayıtları izleyebilirsiniz.

Pronet Panik Butonu

Ücretsiz bir mobil uygulama olan Panik butonu ile acil durum anında yakınlarınıza bulunduğunuz yeri bildirebilirsiniz. Bunun için Pronet abonesi olmak gerekmez. Eğer Pronet aboneliğiniz var ise, Pronet Online İşlem Merkezi kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, önceden belirlediğiniz iki kişişiye konum, koordinat ve adres bilgilerini hiçbir ekstra ücret olmadan atar. Uygulamada ev alarm sisteminin açık olup olmadığı ve alarm sinyal geçmişi de görülebilir. Eğer aboneliğiniz yoksa acil durumlarda arancak 2 kişiyi ekleyip, onlara acil durumda konumunuzu SMS ücreti ödeyerek gönderebilirsiniz.

Abonelik sistemi

Abonelik sistemi ile çalışan Pronet, bu sayede hem ürünleri satın almanın hem de yenilemenin yüksek maliyetinden sizi kurtarır. Ürünleriniz abonelik sistemi ile her zaman koruma altında olur, son teknoloji ürünlere sahip olduğunuzu garantiye alınır ve herhangi bir arıza durumunda ekstra ücretlerden kurtulursunuz. Pronet ile abonelik süresi boyunca sınırsız ürün garantisine sahip olur, teknik destek, eğitim, internet üzerinden anlık raporlama gibi hizmetlere de kavuşursunuz. 

Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi

Pronet Alarm Merkezi 7/24 tüm yıl boyunca kesintisiz olarak gelen sinyalleri inceleyip ilgili birimlerle irtibata geçerek güvenliğinizi sağlamayı amaçlayan bir hizmettir. Bu merkez 1995 yılında kurulmuştur ve 2010'dan beri İstanbul Flatofis'te bulunmaktadır. Biyometrik sistemler ile girilebilen bu merkezde tüm ekipman yangına karşı gazlı söndürme sistemleri ile korunmaktadır. Yapılan görüşmeler iki yönlü olarak kayıt altına alınır ve gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle paylaşılır. Çağrı merkezi tüm yıl boyunca her gün 24 saat hizmet verir ve hırsızlık, soygun, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık vb. durumlarda gelen alarm sinyallerine göre işler. Çağrı merkezinde görevli kişiler, müşteri hizmetleri, stres, güvenlik prosedürleri gibi konularda eğitimlidir ve 170.000 üzerinde müşteriye hizmet vermektedir.

Alarm merkezinin çalışma prensibine göre, alıcılar alarm sinyalini bilgisayar ekranına yansıtır, tüm bilgiler ile birlikte gelen bu sinyale göre önceden belirlenmiş şekilde harekete geçilir. Gerektiğinde, polis, itfaiye, ambulans vb. birimler ile iletişime geçilir.

Pronet'e nasıl başvurulur?

  • 444 1 911 numaralı müşteri hizmetlerine ulaşabilirsin
  • Pronet internet sitesi üzerinden ücretsiz teklif alabilirsin

Pronet Kampanyalar 

Pronet internet sitesi üzerinden çözüm ortaklarıyla yaptığı, mevsimsel ve çeşitli hediyeler sunduğu kampanyalarını güncellemektedir. Devam eden kampanyalar hakkında bilgi almak için internet sitesini takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri 

Pronet Güvenlik Hizmetleri

Adres: Flatofis Otakçılar Cad. No:78 Kat:2
34050 Haliç İstanbul

Telefon: 444 1 911 - 0212 467 48 48

Faks: 0212 467 48 47

Güncelleme tarihi