You are here

Elektrik açma kapama bedeli ne kadar?

Elektrik aboneliğinizi başlatırken elektrik şirketiniz sizden belirli bir ücret talep eder. Bu yazımızda, işlemlerinizi hızlıca halletmeniz için sizden istenecek bedelleri inceleyeceğiz.

ELEKTRİK FATURASI  'Yİ GEÇENLER İNDİRİM ALIYOR Hemen 0850 390 28 39 numaralı çağrı merkezini arayın, indirimli fiyatlardan elektrik alın.  

Elektrik Abonelik Ücreti

Elektrik açma bedeli tüketici tipine göre farklılık göstermektedir. Eviniz için elektrik açtırıyorsanız ortalama 100-120 TL'lik bir ödeme, iş yeriniz için elektrik açtırıyorsunuz 290-360 TL arası ödeme yaparsınız. Detaylı açıklamalara aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Evinizin elektriği için ödemeniz gereken tutar

2015 Temmuz ayından geçerli yeni elektrik abonelik sözleşme fiyatlarına göre, elektrik açma bedeli 5 kW gücünde elektrik bağlantısı olan konut tüketicisinin elektrik aboneliğini ismi üzerine almak için, "DASK primi hariç" ödemesi gereken bedeller aşağıdaki tabloda gösterilmiştir :

DİKKAT
Elektrik açma bedellerinin en yüksek tutarlı olanı güvence bedelidir. Güvence bedeli, aboneliğiniz için ödediğiniz depozitodur. Abonelik iptal ederken, tüm tutarı geri alırsınız.

Mesken Abonesinin Ödemesi Gereken en Düşük Güvence Bedeli (5 kW Sözleşme Gücü)
Bedeller Tutar (TL)
Güvence Bedeli 91,50
Damga Vergisi 0,87
Kesme-Bağlama 20,70
Dosya Bedeli Tedarikçiye göre değişir.
TOPLAM 113 TL

İş Yeriniz elektriği için ödemeniz gereken tutar

2015 Temmuz ayından geçerli yeni elektrik abonelik sözleşme fiyatlarına göre, elektrik açma bedeli 5 kW gücünde elektrik bağlantısı olan ticarethane tüketicisinin elektrik aboneliğini ismi üzerine almak için, "DASK primi hariç" ödemesi gereken bedeller aşağıdaki tabloda gösterilmiştir :

Ticarethane Abonesinin Ödemesi Gereken en Düşük Güvence Bedeli (5 kW Sözleşme Gücü)
Bedeller Tutar (TL)
Güvence Bedeli 260
Damga Vergisi 0,87
Kesme-Bağlama 20,70
Dosya Bedeli Tedarikçiye göre değişir.
TOPLAM 282 TL