You are here

Akedaş Elektrik

FATURA ÖDE

Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde ana tedarikçi olan Akedaş, 2011 yılından beri elektrik satış hizmeti veriyor. Akedaş yerel abonelerine ve Türkiye'deki serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifeleri de sunuyor.

Sayfa özeti:

 1. Akedaş Mesken Tarifeleri nelerdir?
 2. Akedaş Kurumsal Tarifeler nelerdir?
 3. Nasıl abone olabilirim?
 4. Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?
  1. Kampanyalar nelerdir?
  2. Fırsatlar nelerdir?
 5. Akedaş'a nasıl ulaşırım?
  1. Müşteri Merkezleri'ne nasıl ulaşırım?
  2. Telefon ile nasıl ulaşırım?
  3. Adresi nedir?

Akedaş Fatura İşlemleri     Akedaş Abonelik İşlemleri

Akedaş Müşteri Merkezleri     Akedaş İletişim Bilgileri


Akedaş Elektrik Mesken Birim Fiyatı

Akedaş, konut abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal mesken ve konut serbest tüketici tarifeleri. Detayları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Serbest tüketici, faturanız aylık ortalama   ve üzerinde olamalıdır. Bu tutar yılda   kWh enerjisi tüketimine denk gelir.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal mesken EPDK ulusal birim elektrik fiyatı Yok Güvence bedeli
Konut - serbest tüketici Ulusal mesken tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- Yok
DeğerlendirmeTüm yerel tedarikçiler gibi Akedaş da konut grubu serbest tüketicilere yüksek oranda indirim sunmuyor; ancak serbest tüketici tarifesinin başka avantajları var. Örneğin, indirim oranı sabit ve teminat gerekmiyor; Akedaş ile sözleşme yaparsanız güvence bedeliniz cebinizde kalır ve hemen daha ucuza elektrik alabilirsiniz.

Akedaş Kurumsal Tarifeleri

İşletmelerin tüketimi, yılda   kWh tüketim gerektiren tedarikçi değiştirme limitini genellikle geçer. Elektrik faturasında ekonomi yapmak isteyen şirketler EPDK kontrolündeki ticarethane tarifesinden çıkabilir. Akedaş yüksek ve sabit indirim oranı sunarak kurumsal serbest tüketicileri de aboneleri arasına katmak istediğini gösteriyor. Aşağıda kurumsal şirketler için tarife detaylarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal tarifeler EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi bu birim fiyattan faydalanmak için 6948 sayılı sanayi sicil belgesinin ibraz edilmesi gerekir.
Ticarethane sanayi sicil belgesi olmayan tüm şirketler bu gruptadır.
Yok Güvence bedeli
Ticari - serbest tüketici Ulusal ticarethane tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- Yok
Değerlendirme Akedaş kurumsal serbet tüketicilere yalnız bir tarife seçeneği sunuyor. Yüksek oranli sabit indirim ve teminat gerektirmemesi Akedaş ticari tarifesinin olumlu özellikleri. İşletmenizin elektrik tüketimi çok yüksekse daha iyi bir birim fiyat teklifi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl abone olabilirim?

Akedaş ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Akedaş Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Akedaş internet sitesi veya 444 46 02 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
 2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
 3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
 4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
 5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Akedaş Elektrik Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden ikili anlaşmalar çerçevesinde indirim kampanyaları düzebleyebilmektedir.

Kampanyalar

Akedaş Elektrik Serbest Tüketici adaylarına anlaşmalı olarak indirimli fiyattan elektrik satışı yapmaktadır. İndirim oranları piyasa şartlarına ve tüketime göre sözleşme çerçevesinde belirlenir.  Serbest Tüketici iseniz Akedaş'ın kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için şirket ile iletişime geçerek teklif alabilirsiniz.

Fırsatlar

Serbest Tüketiciler elektrik alırken farklı fırsatlardan da yararlanabilirler. Tedarikçi şirketler çok çeşitli promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Akedaş'ın sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirket internet sitesini takip edebilir ve yetkililer ile görüşebilirsiniz.

Akedaş'e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Akedaş Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezleri ile abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.En yakın müşteri hizmetleri merkezi'ne ulaşmak için siteyi inceleyebilirsiniz.

Telefon ile ulaşmak için

Akedaş'a abonelik işlemleri hakkında telefon yoluyla 444 46 02 numaralı çağrı merkezinden ulaşılır. Yine aynı numaralı çağrı merkezi aracılığıyla veya doğrudan 186 numaralı hat ile arıza ve kesintiler hakkında bilgi alabilir ve bildirim yapabilirsiniz. Bu dağıtımcının hizmet verdiği bölgedeki tüm elektrik aboneleri (dilerse başka şirketten elektrik alımı yapabilir) kesinti, arıza ve bağlantı ile ilgili konularda bölgede görevli dağıtım şirketi ile görüşür.

Adres bilgisi almak için

AKEDAŞ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ

Adres: Gayberli Mahallesi 28043 Sokak A Blok No:45/A Onikişubat Kahramanmaraş / TÜRKİYE
Tel: 0 344 223 53 20
Fax: 0 344 223 53 24