You are here

Aksa İndirimli Elektrik

2004 yılından bu yana elektrik satışı yapmakta olan Aksa Elektrik, toptan satışın yanında tedarik ettiği elektriği doğrudan Türkiye'nin her yerindeki Serbest Tüketicilere sunabilektedir. Aksa, mesken ve ticarethane ayrımı yapmadan serbest tüketicilerin farklı beklentilerine yönelik çeşitli tarifeler sunmanın yanında yatırımlarıyla enerji sektöründe lider ve tecrübeli bir şirket olarak tüketicilere güven vadediyor. 

Aksa Elektrik bir Aksa Enerji grup şirketidir.1997 yılında kurulan ve özellikle üretm gücüyle ön plana çıkan Aksa Enerji hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok elektrik üretim santrali kurarak elektrik enerjisi üretiminde ülkenin önde gelen enerji şirketlerinden biri olmuştur.  Ayrıca Aksa'nın Fırat ve Çoruh dağıtım bölgerinde görevli satış şirketleri de bulunur.

Aksa Elektrik tarifeleri

Aksa Elektrik piyasada en fazla tarife seçeneğine sahip indirim elektrik tedarikçilerinden biridir. Yazının tablodan sonra yer alan değerlendirmelerden de faydalanarak Aksa tarifeleri arasında daha kolay seçim yapabilirsiniz. Aksa Elektrik'in tarifelerinde diğer dikkat çeken nokta ise, iş yeri ve konut olarak ayrım yapılmamış olmasıdır. Aksa Elektrik tarafından sunulan tarifeler Serbest Tüketici Limiti'ni geçen tüm kullanıcıları kapsamaktadır.

Serbest tüketici limitini geçmek için, ayda en az   elektrik tüketimi yapmalıdır. Yılda   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir.

Tarife ismi Açıklama Taahhüt
Esnek %6 sabit indirim* ile tüketici dilediği zaman herhangi bir ceza ödemeden sözleşmeyi iptal edebilir. Yok
Sürekli  %8 sabit indirim* ulusal birim enerji bedeli üzerinden
1 yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
1 yıl
Merhaba     İlk ay faturanızı ödemezsiniz. 15 ay
Zamsız 1 yıl boynca sabit birim enerji bedeli 
Sözleşme yaptığınız sıradaki elektrik fiyatı üzerinden ücretlendirilirsiniz. Böylece zamlardan etkilenmezsiniz.
1 yıl
Standart Satandart Tarife ile %3 sabit indirim* 1 yıl
Kesintisiz

Tüketiminize göre Aksa Jeneratör kazanma hakkı

1000-1799 TL -> AAP 3500 - 2,5 kW (E lStartlı)

1800-2599 TL -> AAP5500E - 4 kW (El Startlı)

2600TL ve üzeri -> AAP8000E - 4 kW (Marşlı)

-

*EPDK tarafından açıklanan aktif enerji birim fiyatı üzerinden hesaplanır.

Değerlendirme

Aksa Elektrik'in farklı tüketim tutarı ve ihtiyaçlar sahip tüketicilere yönelik olarak tarifelerini çeşitlendirmesi serbes tüketici grubunu ne kadar önemsediğini gösteriyor. Bizim yukarıdaki tablodan mesken abonelerine iki önerimiz var: Sürekli veya Esnek Aksa tarifelerinden birini seçtiğinizde yüksek oranda indirimle tasarrufa hemen başlarken birim enerji bedeli hep ulusal tarifeden ucuz kalır.

Aksa Elektrik'e nasıl geçiş yapılır?

Serbest Tüketici Limiti'ni geçen tüm elektrik kullanıcıları Aksa Elektrik'in sunduğu tarifelerden kendilerine uygun olanına geçiş yapmak için sözleşme imzalarlar ve sözleşme süresi boyunca tarifelerinin sunduğu avantajlardan faydalanırlar. Sözleşmenizi imzalayıp gerekli belgeleri tamamladıktan sonra geri kalan tüm resmi işlemler Aksa Elektrik tarafından tamamlanır.

Tedarikçi değiştirdiğinizde sadece elektriği satın aldığınız perakende satış şirketi değişmiş olur. Altyapı ve teknik hizmetler yine eskiden olduğu gibi bölgenizdeki dağıtım şirketleri tarafından yürütülür. Elektriğiniz geçiş sırasında kesintiye uğramaz, kalitesi değişmez. Arıza durumlarında yine dağıtım şirketini aramaya devam edersiniz.

Tedarikçi değişikliği için gerekli belgeler

  • Mesken aboneleri için gerekli belgeler:
  • Aboneye ait kimlik fotokopisi
  • Son aylarda kesilmiş fatura örneği
  • Ticarethane aboneleri için gerekli belgeler:
  • Aboneye ait kimlik fotokopisi
  • Son aylarda kesilmiş fatura örneği
  • İmza siküleri
  • Vergi levhası

Tedarikçi değişikliği için gerekli şartlar ve bedeller

Yeni tedarikçiye geçiş yaparken sunulan indirimlerden ve avantajlardan faydalanırken sözleşmenizin içeriğine göre bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunların başında güvence bedeli ve taahhüt süresi gelmektedir.

Güvence bedeli / Teminat

Tüketicinin fatura borcunu ödememesi riskine karşı olarak tedarikçi tarafından teminat olarak belli bir miktar ücret alınır. Sözleşmenizi yaparken, bir defaya mahsus olmak üzere ödenen bu bedel sözleşmeniz sorunsuz olarak sona erdiğinde iade edilir.

Sözleşmeden cayma

Sözleşmenizde belirtilen taahhüt süresi dolmadan önce, herhangi bir neden sözleşmenizi iptal ettirmek isterseniz (örneğin başka elektrik şirketine geçme), sözleşmenizin başlamasından itibaren almış olduğunuz toplam indirimi geri ödemeniz gerekir.