You are here

EWE Enerji

Ewe Energy

2009 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerine devam eden EWE Enerji, Serbest Tüketici olan tüm mesken, ticarethane ve sanayi grubu elektrik tüketicilerine doğrudan elektrik satışı yapmaktadır. EWE Enerji, EWE Grubu’nun Almanya’da enerji piyasalarındaki 85 yıllık bilgi, birikim ve tecrübelerinden faydalanarak Türkiye enerji piyasalarının serebestleşmesi sürecine uyum sağlamak amacıyla teknik ve operasyonel altyapısını güçlendirmektedir.

Serbest tüketici olup olmadığınızı faturanızdan anlayabilirsiniz. Faturanız ayda ortalama   ve üstünde geliyorsa Serbest Tüketici olabilirsiniz. Bu tutar yılda en az   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir. Yıllık tüketiminizi nereden öğreneceğinizi merak ediyorsanız tıklayınız.

EWE Enerji'ye Geçiş

Serbest tüketici iseniz, ister eviniz ister işletmeniz için olsun, EWE Enerji'nin kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Tedarikçi değişikliği yaptığınızda mevcut elektrik sisteminizde bir değişiklik olmaz ve kesme/bağlama işlemi yapılmaz, aynı elektriği indirim uygulanmış fiyatla alırsınız. Siz sadece sözleşmeyi imzalarsınız, yeni tedarikçiniz resmi işlemlerin geri kalanını sizin adınıza tamamlar.
EWE Enerji ile indirimli elektrik aboneliğiniz başlayınca artık faturalarınızı EWE Enerji'ye ödersiniz. Elektrik sayaçlarınız yine bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi tarafından okunur. EWE Enerji okunan sayaç tüketim verilerine göre indirimli olarak size fatura keser. 

Ücretler

Tedarikçi değişikliği işlemleri için ek masraf gerekmez. Altyapı değişikliği olmadan aynı elektriği kullanmaya devam edersiniz. Yalnızca satış şirketiniz değişmiş olur. Tedarikçi tarafından tüketim tutarı dışında belirlenen bir ek bedel yoktur. Yani faturalarda oynama yapılmaz, farklı bir takım maliyetler eklenmez. Ücretler ve indirimler aktif enerji birim bedeli üzerinden yansıtılır. Tüketim ölçümleri de eskiden olduğu gibi dağıtım şirketince yapılmaya devam eder. Faturanız EWE Enerji ile geldiğinde birim fiyat ile EPDK fiyatlarını karşlaştırıp indirim aldığınızı rahatlıkla görebilirsiniz.

Sözleşmenin özellikleri

EWE Enerji ile yapacağınız sözleşmenin süresi 24 aydır. Bu indirimli elektrik anlaşmasında EWE Enerji tüketiciden sözleşme süresi olan 24 ay boyunca elektrik satış hizmetini EWE Enerji'den alacağına dair taahhüt talep etmektedir. Bu taahhüt, sözleşme devam ederken başka bir elektrik satış şirketine geçmeyeceğinizi ve geçerli sebep olmaksızın sözleşmeyi feshetmeyeceğinizi ifade eder. Taahhüt süresi sona erdiğinde ister sözleşmenizi yeniler, isterseniz tekrar tedarikçi değişikliği yapabilirsiniz.

Sözleşmenizi yenilemez veya herhangi bir sebepten sözleşmeniz feshedilirse elektrik kesintisi yaşamadan elektriğinizi bölgenizin dağıtım şirketinden almaya devam edersiniz. Böyle bir durumda 14 gün içerisinde bölgedeki görevli tedarikçi ile satış sözleşmenizi yenilemeniz gerekmektedir. Aksi halde kaçak kullanımda bulunmuş gibi değerlendirilerek cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

Kampanyalar     İletişim