TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

İnternet sözleşmesini online olarak nasıl iptal edebilirim?

Güncelleme tarihi
min reading

Turkcell Superonline, Millenicom, Turknet, Kablonet, Digiturk ve D-Smart gibi internet/TV şirketleri ile sahip olduğunuz abonelikleri online olarak/internet üzerinden en kolay nasıl iptal edebilirim diye soruyorsanız, bu yazımızda farklı şirketlerin iptal sürecinde sunduğu yöntemler ve e-devlet sisteminden yapılan online fesih işlemleri ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


İnternet TV Feshi

Turkcell Superonline internet aboneliği feshi

E-devlet ile aboneliğe sahip olan kullanıcı giriş yaparak abonelik fesih işlemini başlatabilir. Bunun haricinde faks ile ya da Turkcell Superonline Noktaları'ndan iptal işlemi yapılmaktadır. Faks ya da Turkcell bayii aracılığıyla yapılacak başvurularda kullanmanız için fesih dilekçesi örneğine Superonline internet sitesinden ulaşılabilir.

Millenicom internet sözleşmesi iptal ederken

Online olarak E-devlet üzerinden aboneliğin ait olduğu kullanıcı, kendi bilgileriyle kimlik, e-imza ya da online bankacılık kullanarak giriş yapabilir. Millenicom dahil olmak üzere birçok firmanın abonelik iptal başvurusunu yapabilirsiniz.  Bununla birlikte 0850 333 0 333 numaralı Millenicom çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilir, imzalı iptal başvuru dilekçesini, kimlik fotokopisi ile birlikte 0212 709 70 30 nolu faks hattına ya da Millenicom genel müdürlük adresine posta yoluyla gönderebilirsiniz.

TurkNet internet aboneliği nasıl iptal edilebilir?

Abonelik iptal başvurusunu Abone/Hizmet numarası, güncel iletişim bilgileri, imzalanmış ve önlü-arkalı kimlik fotokopinizin bulunduğu bir dilekçeyi  0212 216 55 60 numaralı faks'a gönderebilirsiniz. Faksınızın Turknete ulaşmasının ardından 24 saat içinde ücretlendirmeniz kesilir. 7 gün içerisinde internet hizmeti olarak sonlandırılır. 

Turksat Kablo İnternet fesih işlemi

E-devlet kapısına giriş yaparak Turksat Kablonet ya da kablo TV aboneliklerinizin abonelik fesih başvurusunu yapabilirsiniz. Bunun haricinde, aboneliğin sahibi bizzat Türksat A.Ş. İl Müdürlüklerine ve Türksat İş Ortağı noktalarına başvuru yapabilir. Ya da iletişim bilgilerinin ve fesih taleplerinin yer aldığı dilekçe ve kimlik fotokopilerini faks yoluyla Turksat'a iletebilirsiniz. 

Digiturk Abonelik iptali nasıl yapılır? 

Digiturk üyeliğinizi iptal etmek için Digiturk'ün online olarak internet sitesi üzerinden sunduğu iptal formunu doldurabilirsiniz. Form ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Digiturk'e fiziki olarak teslim edilmelidir. Başvuru talebiniz 24 saat içinde teyit lenir ve 7 günlük fesih sürecinin ardından iptal işlemi gerçekleştirilir ve cihazlar teslim edilir.

E-devlet üzerinden aboneliğe sahip kullanıcı olarak kendi bilgilerinizle giriş yaparsanız Digiturk iptal başvuru formunu doldurup, ilgili alana belgeyi yükleyerek fesih işlemi yapabilirsiniz.

D-smart abonelik fesih işlemleri nasıl yapılır? 

D-smart TV ya da internet aboneliğinizi feshederken de e-devlet kapısını kullanabilirsiniz. Online olarak iptal başvurusunu e-devlet şifrenizle ya da internet bankacılığı ile giriş yaptıktan sonra abonelik feshinizi yapabilirsiniz. Bununla birlikte iptal dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte posta yoluyla (PTT) imzalı olarak gönderebilir ya da Dsmart bayilerine dilekçeniz ve nüfus cüzdanı fotokopinizi verebilirsiniz. Faks ile yine bu belgeleri 0212 478 03 33 numarasına göndererek iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. 

D-smart Abonelik iptal dilekçesine neler yazılmalıdır? D-smart'a ileteceğiniz iptal talebinizde Smartkart numaranızın ve cep telefonunuzun yazılı olmalıdır.

Cayma bedeli ödemek zorunlu mu?

İnternet ve TV sözleşmenizi yaparken şirketler sizlere sözleşme taahhüt süresi üzerinden çeşitli kampanyalar sunarlar. Bu kampanyalardaki indirimli fiyatların sunulmasının sebebi müşterilerini taahhüt süresi boyunca hizmet vermeye devam etmelerini garantilemek için yaparlar. Bu nedenle de kampanyaları taahhüt süreleri bozularak sözleşmeler iptal edilirse, cayma bedeli doğabilir. Cayma bedeli sözleşmenizde kalan aylardaki indirim miktarına göre hesaplanır. Ancak sözleşmeniz devam ediyorsa ve yine de aboneliğinizi iptal edip başka bir şirkete geçiş yapmayı düşünürseniz, cayma bedelini yeni şirketiniz karşılayabilir.