TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

İnternet taşıma işlemleri nasıl yapılır?

Güncelleme tarihi
min reading

İnternet taşıma

İnternet taşıma ücretlerinin yüksek olması bazı kullanıcıları yeni abonelik almaya yönlendiriyor.

Taşınıyorsanız veya internet aboneliğinizi, telefon hattınızı yazlığınıza nakletmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Taşınırken internet nakli nasıl yapılır?

Yalın internet nakli nasıl yapılır?

İnterneti taşıtacağınız telefon numarasıyla, taşınan internet aboneliğinin aynı kişi üstüne olması gerekmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle interneti taşıyacağınız mesken veya işyerinizde sabit bir telefon hattı bulunması gerekir. Bu yüzden internet başvurusu yapmadan önce, taşınacağınız yerde telefonu açtırmış olmanız gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, taşıtacağınız internet aboneliğinin üstüne olduğu kişi ile, telefon numarası sahibi kişinin aynı olması gerektiğidir. Başka isme açılmış bir hatta kendi internetiniz için maalesef nakil işlemi gerçekleştiremezsiniz. Nakil işlemine başlamak için abonesi olduğunuz internet şirketinin çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

İnternet nakil işlemi bazı durumlarda kullanıcılar için daha fazla evrak çıkardığı, çaba gerektirdiği ve harcanan miktarın fazla gelmesi nedeniyle gereksiz görülmektedir. Bu gibi durumlarda İnternet Servis Sağlayıcısı'nı değiştirmek daha avantajlı olabilir. İnternetinizi taşımadan önce, mevcut internet servis sağlayıcınızla sözleşmeniz olup olmadığını ve avantajlı yeni abonelik tarifelerine bakmanızı öneririz.

Soru-Cevap

  • İnternet taşıma için gereken belgeler nelerdir?

Kimlik ya da işlem yapılacak kişiden alınmış bir vekaletname.

  • İnternet nakil ücreti ne kadardır?

Firmaya göre değişiklik gösterdiğinden dolayı bu işlem için 15 - 40TL arası ücret ödersiniz.

  • İnternet nakil işlemin ne kadar sürede tamamlanır?

Yine firmaya göre değişmekle birlikte işlemlerinizin tamamlanması 15 günü bulabilir.

  • Nakil edilecek meskende bizzat bulunmam gerekli mi?

Hayır ancak evde ilgili bir kişinin bulunması gerekmektedir.

Sabit hat ve internet nakli nasıl yapılır?

Telefon hattınızı, internet paketinizle beraber aldıysanız ikisinin nakil işlemini beraber gerçekleştirebilirsiniz. İşlemleri başlatmak için, abonesi olduğunuz şirketin çağrı merkezinden veya size en yakın ofisine ulaşabilirsiniz. Başvuruyu bizzat yapmanız gerekmektedir. Kendiniz başvuramıyorsanız, noter onaylı bir vekaletnameyle başka biri başvurunuzu yapabilir. İnternet nakil işlemleri sabit hattınız nakledilmeden başlayamaz.

İnternetinizin nakil işlemini gerçekleştirmeden önce, nakil edilecek meskende adınıza telefon hattı yoksa, önce telefon hattınızı naklettirmeniz gerekir.

Telefon taşıma işlemi nasıl yapılır?

Telefon nakil işlemi için mesken iseniz kimlik belgenizin fotokopisiyle, iş yeri iseniz imza sirküsü ve iş yeri yetkilisinin kimlik fotokopisini hazır bulundurarak; öncelikle çağrı merkezleri veya websitelerinden, sonrasında da telefon sağlayıcınızın herhangi bir ofisine giderek yapabilirsiniz.

Yazlığa internet taşıma nasıl yapılır?

Kullanıcıların çoğunun en çok yardıma ihtiyaç duyduğu konulardan biri de yazlığa giderken, evlerinde kullandıkları internet aboneliğini nasıl yazlıklarına nakledebilecekleri. Bu işlem de yukarıdaki süreci gerektiriyor. Öncelikle telefonunuzu taşımanız ya da internetinizi taşıtacağınız yerdeki telefon numarasının sizin üstünüze kayıtlı olması gerekiyor.

Yazlığınızda isminize telefon hattınız varsa, sadece internet aboneliğinizi de taşıtabilirsiniz. Ancak önce yazlığa taşıtıp, sonra geri taşıtmak masraflı olacağından internet şirketleri yazlık tarifeler sunmaktadırlar.