TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

İnternet üzerinden TV izleyin: Turkcell TV+, beIN CONNECT, Vodafone TV, D-Smart GO

İnternetin hayatımızın her alanına girmesi televizyon alışkanlıklarını da etkiledi. İnternet üzerinden yayın yapan TV platformları ile daha çeşitli ve daha fazla sayıda içeriğe kolayca ulaşmak mümkün oluyor. Ayrıca artık TV cihazına bağımlı kalmadan tüm TV ve eğlence içeriklerini telefon ve tablet gibi mobil cihazlarınızla internetin olduğu her yerden takip edebilme şansı var. Birçok telekom firmasının sunduğu internet üzerinden yayın yapan TV içerik platformlarına sizin için değinelim dedik ve bu yazıyı hazırladık. İşte internet üzerinden yayın yapan TV platformları hakkında bilgiler!


Türkiye'de TV platformları nasıl gelişti?

90'lı yıllardan itibaren Türkiye'de özel kanalların açılmasıyla televizyon yayıncılığı için alternatifler de çoğalmaya başladı. Eğlence, haber, belgesel, spor yayınları şeklinde artan kanallarla beraber eskiden TV tuşuna basarak izlediğimiz birkaç kanala ücretli yayınlar eklenmeye başladı. Uydu yayınları ile birlikte yerel ve uluslararası TV kanalları ve içeriklere ulaşmaya başlayan seyirciler kaliteli sinema filmleri veya özel maçları evlerinde izleyebilmek için ücretli olarak hizmet veren şifreli yayınları satın alamaya başladılar. 

2000'lerden itibaren dijital yayıncılık dönemine girmiş olduk ve analog uydu alıcıları ile dekoderlerden, dijital uydu alıcılı TV platformlarına geçiş yaptık. Günümüzde hala yaygın kullanılan dijital uydu alıcılı TV platformlarına örnek olarak Digiturk ve D-smart'ın sunduğu TV paketlerini örnek verebiliriz. Bunu yanında Kablo TV sistemi ile de ücretli olarak bir çok eğlence, haber, belgesel spor ve sinema kanallarına ulaşılabiliyor.

TV'de yeni özellikler Yıllar içinde film veya yayın akışını kaydetme ve tekrar izleme gibi özellikler uydu platformlarına eklendi. Yine de, kurulum olmadan daha kolay erişim, farklı çeşitte ve birden fazla cihazda TV ve eğlence içeriği izleme, istenen her yerde TV yayınlarına ve içeriklere ulaşma gibi ihtiyaçları karşılamak için yeni nesil internet üzerinden yayın yapan platformlar günümüzde ön plana çıktı.

Dijital TV platformlarının özellikleri nelerdir?

Dijital yayıncılığın geldiği son noktada internet üzerinden TV ve eğlence içeriklerine ulaşmamızı sağlayan TV platformları tercih edilmeye başlandı. Bu platformlarda dilerseniz uydu yayınlarındaki TV kanallarına ulaşabilir, dilerseniz satın aldığınız platformun sinema, belgesel, spor vb. konularda içerikler sunan özel kanallarını izleyebilirsiniz. Buna ek olarak platformların yayın haklarını almış olduğu dizi, film, belgesel, reality show vb. bir çok video formunda içeriğe de internet üzerinden ulaşıp izleyebilirsiniz. İnternet üzerinden yayın yapan TV platformlarının bir özelliği de bu içerikleri kaydetme, indirme veya çevrimdışı izleme gibi olanaklar sunması. Canlı TV yayın akışlarını da kaydetmek, geri sarmak ve tekrar izlemek mümkün.

İnternet TV platformları ayrıca televizyon dışında cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi mobil cihazlardan da izlenebiliyor. Bu sayede kullandığınız TV paketinden eviniz dışında herhangi bir yerde yararlanabilir, birden fazla cihazdan farklı yerlerde aynı anda televizyon ve video içeriklerini izleyebilirsiniz. İnternet TV platformları bu anlamda sinema, televizyon veya sporu, nerede olursak olalım cep telefonumuza sığdırmayı başarıyor.

İnternet üzerinden dijital yayın yapan TV platformları nelerdir?

Turkcell TV+

Türkcell'in internet tabanlı dijital televizyon platformu TV+, müşterilerin diledikleri yerde diledikleri gibi televizyon ve video içeriklerini izleyebilmeleri için tasarlanmış bir ürün. TV+ içinde canlı TV kanallarını izleyebileceğiniz gibi dizi, film, spor, sinema paketlerine de ulaşabiliyorsunuz. TV+, bazı dizi, fil ve programlarının yayın haklarına sahip olarak sadece bu platformdan ulaşılabilen bir çok içerik sunuyor. TV+ televizyona kutu kurulumu ve App Store ve Google Play'den indirilerek mobil cihazlarda kullanılabilen üyelik şeklinde iki türlü izlenebilir. Her bütçeye uygun paket seçenekleri ile TV+ içeriğini tercihlerinize göre oluşturulmuş paketlerle sınırlayabilirsiniz.

 • Turkcell ve Turkcell Superonline üyerlerinin tamamı TV+ sahibi olabiliyor, TV+ kutu üyeliği (IPTV servisi) için ise Superonline fiber internet üyeliği gerekli.
 • Turkcell müşterisi olmayanlar da uygulamayı satın alıp indirerek kullanabilirler.
 • Mobil erişim sağlarken herhangi bir operatörün mobil internet erişimi veya kullanılabilir Wifi ağları yeterli ve fiber internette kotadan düşme yaşamadan TV+ izlemek mümkün.
 • TV+ özellikleri arasında durdurup geri sarma ve tekrar izleme, Kirala İzle, gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri ve birden fazla ekrandan erişim dikkat çeken yanları.
 • TV+ aynı anda TV'ye alternatif bir cihazdan izleme imkanı sunuyor, bir yayını televizyondan izlerken, telefondan veya bilgisayardan başka bir TV+ içeriğini izleyebilirsiniz.
 • Buna karşın mobil cihazlarda aynı anda izleme özelliği bulunmuyor. Örneğin, aynı anda telefon ve bilgisayardan izleyemezsiniz.
 • TV+ görüntü kalitesi de 4K Ultra HD olarak sunuluyor.

beIN CONNECT

Digiturk'un internet üzerinden yayın yapan ve mobil cihazlarda kullanılabilen TV uygulaması beIN CONNECT içerisinde yerli ve yabancı bir çok canlı TV yayınları ile birlikte özel beIN kanalları ve film, dizi, spor ve çocuk kategorilerinde bir çok içerik bulunmaktadır. Tercihinize ve bütçenize göre paketleri seçme imkanınız da var. Digiturk üyeliği olanlar, televizyonlarından ulaştıkları tüm yayınlara web, cep ve tabletten de ulaşabilme imkanı elde etmiş oluyorlar.

 • beIN CONNECT, Digiturk üyesi olan tüm müşteriler tarafından kullanılabildiği gibi, Digiturk üyesi olmadan da satın alınabilir.
 • beIN CONNECT için dikkat çeken bir özellik, taahhüt ve kuruluma gerek olmadan tüm bu TV içeriklerine cihazlarınızdan ulaşabilmeniz. Aylık bir ücret karşılığında dilediğiniz zaman iptal edebileceğiniz bir TV platformu edinmiş oluyorsunuz böylece.
 • Buna karşılık haftalık, sezonluk ya da yıllık olarak alınmış olan beIN CONNECT içerikleri varsa bunlar iade edilememektedir.
 • beIN CONNECT birçok ünlü dizi ve filmin yayın haklarını sezonluk olarak satın alıyor ve App Store ve Google Play üzerinden uygulamayı indirip abone olduğunuzda yalnızca beIN CONNECT üzerinden erişilen bir çok ünlü yapımı mobil cihazlarınızdan izleme imkanı elde ediyorsunuz.

Vodafone TV

Vodafone TV, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir dijital TV servisi. Canlı yayın kanalları ile birlikte Seç İzle kategorisinde dizi ve film içerikleri bulunuyor. App Store ve Google Play üzerinden indirilerek üye olunan Vodafone TV uygulamasında farklı paket içerikleriyle oluşturulmuş tarifeli paketlerden müşteriler kendilerine uygun olanı seçebilirler.

 • Vodafone TV'de yayın akışı durudurulup tekrar izlenebiliyor.
 • Yayınlar sosyal medya platformlarından paylaşılabiliyor. 
 • Vodafone TV kullanmak için Wifi bağlantısı veya mobil internet erişimi olması yeterli.
 • Vodafone TV Standart paket kullanımında mobil internet paketinizden bir düşme olmuyor.

D-smart GO

D-smart GO, uydu alıcılı TV hizmeti veren D-smart'ın internet üzerinden yayın yapan TV ve eğlence içeriği platformudur. D-smart GO ile ulusal ve uluslararası canlı TV kanalları ile birlikte D-smart'a özel sinema ve dizi ve spor kanallarına ulaşılabilmektedir. Ayrıca Seç İzle kategorisindeki bir çok sinema ve dizi içeriğini de D-smart GO ile internet üzerinden izlemek mümkündür.

 • D-smart GO da diğer internet TV platformları gibi mobil cihazlar ve web üzerinden kullanım alternatifi sunmaktadır. D-smart GO'ya smart TV'den erişebilir, www.dsmartgo.com.tr adresine gidebilir veya App Store ile Google Play üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.
 • D-smart GO'nun diğer dijital TV uygulamalarından önemli olan farkı, kullanmak için D-smart abonesi olmayı gerektirmesidir. Bu anlamda D-smart GO, ayrıca edinilen bir hizmet değil, D-smart üyelerinin aboneliklerinde bulunan içeriklere mobil cihazlardan da erişmelerini sağlayan bir ek uygulama olmasıdır.
 • D-smart GO uygulamasını 4 farklı cihazda kullanabilirsiniz.
 • Aynı anda farklı cihazlarda izleme olanağı bulunmamaktadır.
 • Evde TV izlemek yerine başka bir mobil cihazda D-smart içeriklerinden faydalanmak için internet erişiminizin olması yeterlidir.
 • Görüntü kalitesi internet hızınıza göre değişiklik gösterir.
 • Kullanımlarınız internet paketinizden harcanır.
Güncelleme tarihi