Digiturk Banner Logo

İnternet ve TV tarifelerinizi indirin!

Bizi arayın ucuz internet ve TV başvurunuzu birlikte yapalım ya da başvuru formunu doldurun sizi teklifimizle geri arayalım!

Digiturk Banner Logo

İnternet ve TV tarifelerinizi indirin!

Tüm internet şirketlerini inceleyin veya başvuru formunu doldurun sizi teklifimizle geri arayalım!

TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Digiturk Uydu Alıcısı Özellikleri Nelerdir?

Digiturk Logo

Yeni nesil Digiturk uydu alıcıları son birkaç yıldır hayatımızda. Digiturk kutularıyla ilgili teknik bilgilerin yanında sıkça duyduğunuz "canlı yayını kaydetme", "yayını ileri-geri sarma", "içerik kaydetme" ve "4K yayın" gibi Digiturk'ün yeni teknolojileriyle ilgili bilgileri de yazımızda bulabilirsiniz.

Digiturk kutu özellikleri

Digiturk kutusu olarak da adlandırılan Digiturk uydu alıcıları, uydu yayınını televizyonunuza aktaran "decoder" cihazlarıdır. Abonelik başlangıcında Digiturk tarafından sizlere temin edilen cihaz aboneliğiniz süresince sizde kalır. Yeni nesil Digiturk kutuları yüzlerce kanalı HD kalitesinde sunarken seçtiğiniz ek özelliklere bağlı olarak kaçırdığınız programları kaydedip izleme, canlı yayın kaydetme ya da izlediğiniz programı geri-ileri sarma imkanı sunuyor.

HD yayın nedir?İsmini "high definition" ifadesinden alan HD, yüksek çözünürlüklü yayın anlamına gelmektedir. HD yayınlardan önce televizyon yayınlarının tamamı SD yani "standard definition" olarak sunulmaktaydı. Günümüzde hâlâ yaygın olarak kullanılan SD yayınlar TV ekran boyutlarının artmasıyla seyir zevki açısından yetersiz kalitede görüntü sunmaktadır. SD yayın 480p (piksel) çözünürlük sunarken HD yayınların çözünürlüğü 1080p'dir; SD yayınlardaki inç başına piksel sayısı HD yayınlardakine göre daha az olduğundan büyük ekranlı televizyonlarda SD görüntüdeki netlik yetersiz kalmaktadır.

Digiturk yeni kutularıyla her abonesine HD yayın imkanını da sağlamış oluyor. Altyapısında yaşanan son gelişmeler neticesinde müşterilerine dört farklı tip uydu alcısı sunan yeni Digiturk kutularının başlıca özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Seyir zevkiniz kullandığınız Digiturk kutusu kadar televizyonunuzun kapasitesine de bağlıdır. HD kalitesinde yayın izleyebilmeniz için TV'nizde HDMI girişi bulunmalıdır. HDMI girişi olmayan bir TV kullanıyorsanız DT 9003, DT 5003, DT 5002, DT 8002, DT 9101, DT 8003, DT 5004, DT 8001 ya da DT 5102 model bir uydu alıcıyla yayınları SD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Yeni nesil Digiturk kutuları
Özellik HD Digiturk Plus 4K Digiturk Plus 4K
beIN Connect, Çocuk Uygulaması, Mobilden TV'ye gönderme ve Dolby Audio-yüksek ses kalitesi        
İçerik kaydetme, Uzaktan içerik kaydetme ve Canlı yayını durdurma ve ileri-geri sarma        
Mobilden Youtube'a gönderme, 4K İçerik ve Yayın Özelliği, Kablosuz ağ(wi-fi) bağlantısı ve kanal takip (PIP)        
Hızlı bağlantı(WPS)        
Hızlı zaplama özelliği        

Hangi Digiturk uydu alıcısını seçmeliyim?

Yeni Digiturk uydu alıcılarının tamamı HD kalitesinde yayınları evinize taşımaktadır. HD/beIN CONNECT, Digiturk Plus, 4K ve Digiturk Plus 4K olarak sınıflandırılan bu kutulardan HD özellikli kutu olarak adlandırabileceğimiz ilki Digiturk yayın akışına uyum sağlayabilen, tüketiciler için oldukça yeterlidir. Seyir zevki açısından diğer Digiturk kutularından geri kalmayan yeni nesil HD/beIN CONNECT özellikli kutulardan 4K yayın yapan kanallar hariç paketinizdeki tüm kanalları sorunsuzca izleyebilirsiniz.

Yayın akışına her zaman uyamayan aboneler için kaçırdıkları ya da sonra izlemek istedikleri programı televizyondan kaydetme imkanı veren Digiturk'ün Plus kutuları önerilmektedir.

Digiturk beIN CONNECT'e nasıl girilir?

Kullandığı uydu alıcısından bağımsız tüm Digiturk kullanıcılarına açık olan beIN CONNECT, canlı TV yayınları ile birlikte paketinizde bulunan dizi, film, spor ve çocuk kategorilerindeki çeşitli içeriğe telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan erişime olanak sunuyor. Digiturk üye numarasıyla giriş yapılan platformdan takip ettiğiniz dizilere, izlemek istediğiniz filmlere ve kaçırdığınız programlara erişebilirsiniz.

Digiturk beIN CONNECT hizmetini yalnızca Türkiye sınırları dahilinde kullanabilirsiniz.

  • Telefon ya da Tabletten beIN CONNECT'e erişim:
  • Android cihazlar için Google Play'den, iPhone/iPad için App Store'dan beIN CONNECT uygulamasını cihazınıza yükleyin.
  • Uygulamaya Digiturk'e üye olduğunuz cep telefonu ve şifrenizle giriş yapın.
  • Digiturk paketiniz dahilindeki dilediğiniz içeriği seçin ve izleyin.
  • Bilgisayarınızdan beIN CONNECT'e giriş:
  • İnternet tarayıcınızdan beIN CONNECT sayfasını açın.
  • Digiturk'e üye olduğunuz cep telefonu ve şifrenizle giriş yapın.
  • Digiturk paketiniz dahilindeki dilediğiniz içeriği seçin ve izleyin.

Kullandığınız Digiturk uydu alıcınızın modeli HM-9504, HM-9505, HM-9503, HM-9502, DT-9102, DT-9103, DT-9104, DT-HY6100, DT-HY6101, DT-61440UHD, DT-9102, DT-7103, DT-5103 ya da DT-5104 ise bu cihazınızın internet bağlantısını yaparak televizyonunuzdan da beIN CONNECT'e erişebilirsiniz. 

Unutmayın ki beIN CONNECT üzerinden ulaştığınız içerikler internet bağlantınız sayesinde sizlere ulaştırılıyor. Kullanımlarınızın internet kotanızdan düşeceğini aklınızda bulundurun.

İhtiyacınıza en uygun "Digiturk ve Internet Paketleri" için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Digiturk Plus kutu özellikleri

Digiturk Plus kutuları canlı yayını durdurma ve geri sarma özelliklerinin yanı sıra dilediğiniz yayını kaydedip daha sonra izleme imkanı sunmaktadır.

Tüm Digiturk Plus kutularında bulunan HDMI ve SPDIF (optik) bağlantı özelliği görüntü ve ses kalitesinin üst kalitede olmasını sağlar. Plus uydu alıcılarının diğer bağlantı ve kayıt özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Bazı Digiturk Plus Kutuları
  HM 9505 HD DT 7103 HD DT 9103 HD DT 9102 HD HM 9504 HD DT- HY6100 DT- 5103 HD
Bağlantı  2xUSB, Ethernet, 3xRCA Ses-Video, LNB Giriş, 12V(2A) SCART, 2xUSB, Ethernet, LNB Giriş, 12V(2.5A) SCART, 2xUSB, 2xRCA Ses, Ethernet, LNB Giriş, 220V SCART,  USB, Ethernet, Analog Stereo Ses, LNB Giriş , 220V SCART,  2xUSB Ethernet, LNB Giriş, 12V(2A)  USB, Ethernet, 3xRCA Ses-Video, LNB Giriş, 12V (3.8A SCART,   USB, Ethernet, LNB Giriş, 12V(1.5A)
Kayıt Özellikleri USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Video, Fotoğraf, Müzik) USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Fotoğraf, Müzik) USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Fotoğraf, Müzik) USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Fotoğraf, Müzik) USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Fotoğraf, Müzik) Harici Sabit Disk (Aynı anda 2 Kayıt, Zaman Öteleme, VOD) USB Harici Sabit Disk, USB Harici Flash Bellek (Kayıt, Zaman Öteleme, Fotoğraf, Müzik)

Digiturk yayın kaydetme nasıl yapılır? Kaydettiğim yayını nasıl izlerim? Digiturk kumandanızda bulunan "guide" veya "rehber" tuşuyla yayın akışını açmalısınız. Açılan listeden kaydetmek istediğiniz programın üzerine gelip "rec" tuşuna bastığınız takdirde ilgili program için kayıt talimatınız tamamlanır. Kayıt sırasında uydu alıcının ekranında "rec" yazısı çıkar ve kayıt ışığı yanar. Kaydettiğiniz bir içeriğe ulaşmak için kumandanızın "menü" veya "opts" tuşuna basmalısınız. Karşınıza çıkan ekrandan "kayıt listesi"ni seçtiğinizde kaydettiğiniz programlara ulaşabilirsiniz.

Digiturk'te canlı yayını durdurma ve ileri-geri sarma nasıl yapılır?Plus kutularla dilediğiniz yayını kaydedebilme imkanının yanında canlı yayını durdurma ve 12 saate kadar geri sarma gibi imkanlar da bulunmaktadır. Bu özellik Digiturk kumandasının "oynat", "durdur", "ileri al" ve "geri al" tuşlarıyla kullanılmaktadır.

4K Digiturk nasıl izlenir?

4K, dijital televizyon teknolojisinde yaşanan gelişmeler sonucunda artan görüntü kalitesini ifade eden bir terimdir. Yatay eksende 4000 piksellik bir çözünürlük sunan bu yeni teknoloji, izleyicilere 1080p HD kalitesinden çok daha keskin görüntü sağlamaktadır. "K" Romen rakamlarıyla 1000 sayısını ifade ettiği için 4K ifadesi kullanılmaktadır.

Digiturk'ün 4K yayınlarına erişebilmek için uydu alıcı modelinizin SAGEM 4K Ultra HD- DT- 61440UHD olması gerekir. Müşteri hizmetlerine 4K uydu alıcı isteğinizi belirtirseniz cihaz size temin edilecektir.

Her hafta 1 Süper Lig maçını 4K kalitesinde sunan Digiturk'ün 4K yayınlarına 400. kanaldan erişebilirsiniz.

Süper Lig ve 1.Lig maçlarını izlemek için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Güncelleme tarihi