turk telekom

✅ Türk Telekom'a Hemen Başvurun !

Bağlantıya tıklayın, Türk Telekom resmi internet sayfasından başvurunuzu tamamlayın! Farklı internet şirketleriyle ilgileniyorsanız bizi arayın!

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Türk Telekom İnternet Abonelik Başvuru, Nakil ve İptal İşlemleri

Turk Telekom Logo

Türk Telekom, internet hizmetini Ultranet, Hipernet ve Fibernet olarak üçe ayırmıştır. Sabit telefon ve Tivibu hizmetlerini de sunan Türk Telekom internet kampanyalarına başvuru, nakil, devretme ve iptal işlemleri ile ilgili tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.


Nasıl ve Nereye başvurulur?

 • Türk Telekom internet paketlerine ulaşmak için yukarıdaki başvuru bölümünden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.
 •  SMS ile başvurmak için İnternet yazıp 6606'ya kısa mesaj gönderebilirsiniz. ( Bu servis 1 standart SMS olarak ücretlendirilir. )
 • Bilgi almak ve internet abonesi olmak için 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerine 7/24 ulaşabilirsiniz.
 • Türk Telekom ofislerinden ve bayiilerinden başvuru yapabilirsiniz. (Başvuru noktaları Türk Telekom internet sitesinden öğrenilebilir.)
 • Türk Telekom Online İşlemler Merkezi ve Online İşlemler Uygulaması ile de başvuru yapılabilmektedir.

Kurulum nasıl yapılır?

ADSL altyapı hizmeti sunan şirket binaya hat çeker. Türk Telekom aracılığı ile çıkış alınması için sistem ayarlanır ve 24 saat içerisinde kurulum için sizden randevu alınır. Fibernet ve Hipernet için Kapsama Haritası uygulamasını kullanarak binanızda fiber internet altyapısı olmadığı kontrol edilebilir. Kurulumda gelen sözleşmeyi imzalayıp kimlik fotokopinizi teslim etmeniz gerekmektedir. Modemin istediğiniz yere koyulması için ev içerisinde kablolama yapılabilir. Aktivasyon kontrolü yapıldıktan sonra online işlem merkezi şifreniz ve kablosuz ağ şifreniz SMS ve e posta yoluyla size ulaştırılır.

Gerekli Belgeler

Ultranet için:

 • Abonelik Sözleşmesi
 • Abonelik Sözleşmesi ek formu
 • Abonelik başvuru formu
 • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi
 • T.C. vatandaşlık numarası (Şahsen veya vekalet ile başvurulması gerekmektedir)

Hipernet ve Fibernet için:

 • Abonelik Sözleşmesi
 • ADSL/VDSL2/Yalın İnternet Sözleşme Eki
 • T.C. vatandaşları için: Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi, T.C. vatandaşlık numarası
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için: Geçerli pasaport, gemi adamı belgesi, yabancı misyon kimlik kartı veya NATO kimlik belgesinin bir sure

Telefon numarası tahsisi, numara taşıma

Yeni bir sabit hat tahsisi yapılıyorsa hemen kullanıma başlayabilirsiniz. Numaranızı taşıyorsanız ortalama 7 gün süren kurulum işlemleri tamamlanana kadar mevcut hizmet sağlayıcınızdan aldığınız hizmeti kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlk faturanız e posta adresinize gönderilir ya da online işlem merkezinden görüntülenebilir.

Yalın internet hizmeti başvurularında yeni abonelerden bir defalık 10 TL geçiş ücreti alınır. Yalın internet erişim ücreti ise aylık 20 TL'dir. (Yalın FİBERNET hizmetinde uygulanmaktadır.

Türk Telekom nerede fiber hizmeti veriyor?

Türk Telekom'un periyodik olarak güncelenen uygulaması Kapsama Haritası ile kullanıcılara altyapıya ilişkin bilgiler veriyor. Yapılan altyapı çalışmalarına bağlı olarak sık sık güncellenen bu uygulamada verilen değerlerin yaklaşık olduğunu belirten Türk Telekom, altyapı ile gösterilen değerler arasında farklılıklar olabileceğini bu nedenle detaylı bilgi için satış noktalarına başvurulabileceğini söylüyor. Hız değerinin şebeke altyapısı, bina ve hane içi kablolama, hatların yoğunluğu, sunucu ve bilgisayar performansı gibi faktörlere bağlı olduğunun da altını çiziyor.

Kapsama Haritası servisini kullanmak için il, ilçe, mahalle, cadde/sokak bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Devir işlemleri

Türk Telekom Grup Mağazaları aracılığıyla yapılabilen devir işlemleri için ön şart sabit telefon numarasının da devir edilmek istenen kişinin üstüne geçmiş olmasıdır. Yalın internet için böyle bir zorunluluk yoktur.

Türk Telekom Evde / İşte internet devir işlemlerini 2 türe ayırmıştır;

 1. İsteğe bağlı devir: Devretmek isteyen kişi ile devralmak isteyen kişi birlikte başvurmalıdır. (Vergiler dahil 36 TL ücret alınır.)
 2. Veraseten devir (bireysel müşteriler için) :  Vefat eden abonenin aboneliğinin devri için mirasçılar arasında olmak gerekir. Devralmak isteyen kişi ile birlikte tüm varisler başvurmalıdır ve devralmak isteyen kişinin ölen kişi adına veraset ilanını sunması gerekmektedir.

Nakil işlemleri

 • En yakın Türk Telekom mağazasına gidilerek bu işlem gerçekleştirilebilir.
 • Türk Telekom ev telefonu naklini gerçekleştiren ADSL ve HİPERNET müşterileri 444 1 444 numaralı telefondan müşteri hizmetleri vasıtasıyla da bu işlemi yapabilirler.
 • Kimlik belgesi, vekil tayin edilecekse noter onaylı vekaletname ile istenilen yere nakil işlemi gerçekleştirilir.
 • Kurumsal müşteriler için: Kurum yetkilisinin kimlik belgesiyle birlikte gelmesi ve internet ek hizmet talep/değişiklik formu doldurulması gerekir.

Abonelik iptali

Türk Telekom internet aboneliği fesih işlemleri Türk Telekom Ofis ve bayilerinden ya da faks çekerek yapılabilir.

Faks ile yapılacak abonelik iptal işlemlerinde müşterilerin abonelik bilgileni içeren imzalı bir dilekçe ile birlikte kimlik belgesinin bir kopyasını 0312 306 0716 numaralı telefona fakslamaları gerekmektedir. Müşterinin iletişim bilgilerinin de dilekçede bulunması işlemin kolayca tamamlanması için önemlidir.

Abonelik fesih işlemleri sadece müşterilerin kendileri ya da vekaletname ile görevlendirdikleri kişiler aracılığıyla yapılabilir.

Abonenin vefatı halinde, hat sahibi varisinin veya başvuruda bulunan yakınının vefat eden hat sahibine ait aşağıda belirtilen evraklardan en az birini bulundurması beklenir: 

 • Nüfus Müdürlüğünden alınacak TUİK Ölüm Belgesi,
 • Defin Belgesi, 
 • Veraset ilamı, 
 • Abonenin ölümünü gösteren sağlık kuruluşlarınca verilmiş yazı, tutanak veya raporlar, 
 • Abonenin ölümünü gösteren Trafik kazalarıyla ilgili raporlar,
 • Abonenin ölümünü gösteren mahkeme kararları
Güncelleme tarihi