TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Alarm ve Güvenlik Şirketleri

Güncelleme tarihi
min reading

Alarm ve güvenlik sistemleri Türkiye'de  henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Evini, işyerini ve sevdiklerini korumak isteyenlerin daha çok alarm ve güvenlik sistemlerine başvurmasıyla, Türkiye'de alarm ve güvenlik şirketlerinin sayısı artıyor ve hizmetlerin çeşitleniyor.

Alarm ve güvenlik sistemleri, gelişen teknoloji ve pazara çok sayıda firmanın girmesiyle, kullanıcılarına sundukları hizmetleri iyileştiriyor ve geliştiriyor. Güvenlik ve alarm sistemleri için bazı firmalar sadece ürün ve cihaz sunarken, bazı firmalar, abonelik sistemleri ve ürün satış sonrası hizmetleri ile alarm ve güvenlik sektörünün gelişmesine katkı sağlıyor.

Mevcut alarm ve güvenlik şirketleri, hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi durumlar başta olmak üzere, çok geniş bir yelpazede güvenlik ve alarm sistemi çözümleri sunmaktadır. Bu şirketler teknolojinin gelişimine paralel olarak yeni çözümlerle müşterilerine sundukları hizmeti çeşitlendirmektedirler. Hırsız alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, panik butonu, acil sağlık sistemleri, güvenlik kamera sistemleri gibi alanlarda hizmet veren güvenlik ve alarm şirketleri aşağıda listelenmiştir.

Türkiye'de hizmet veren alarm ve güvenlik şirketleri

Alarm ve güvenlik şirketleri
  Hırsız Yangın Acil Sağlık Gaz Kaçağı Panik Butonu Güvenlik Kamera sistemleri
Pronet Var Var Var Var Var Var
Kale 7/24 Var Var Var Var Var Var
Tepe Güvenlik Var Var Var Var Var Var
Bosch / Biges Var Var Yok Yok Yok Yok
ATK Güvenlik Var Var Yok Yok Yok Var

Türkiye'de Alarm ve güvenlik sistemi kullanımı

Türkiye'de alarm izleme merkezleri güvenlik pazarının %2'sini oluşturuyor. Alarm izleme merkezlerinin alarm sistemlerinin işlevselliğini fazlasıyla arttırdığı da göz önüne alınınca, bu oranın büyümesi bekleniyor.

Türkiye'de alarm pazarının büyüklüğünün önümüzdeki 5 yılda Avrupa Birliği ülkelerini yakalaması bekleniyor.Bunun dışında alarm izleme pazarı tüm dünyada genel güvenlik pazarının %16'sını oluşturuken Türkiye'de bu rakam %2. Yani başta alarm izleme merkezlerinin pazardaki ağırlığının artacağını öngörmek mümkün, hem de Avrupa Birliği ülkelerine göre daha küçük bir güvenlik pazarına sahip olduğumuz için bu pazarın genişleyeceğini söylemek de mümkün.

Sigorta firmalarının alarm sistemi bulunmayan işyerlerini sigortalamaması gibi bir yasal düzenleme Türkiye'de yürürlüğe girerse alarm ve güvenlik pazarının önemi artacaktır.

ABD'de sigorta şirketlerinin alarm sistemlerini zorunlu tutması güvenlik pazarında ABD'nin neden lider olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda alarm sistemi bulunan evlerde de sigorta indirimi yapılıyor. Türkiye'de henüz bu yok. Bu tip düzenlemelerin gelmesi, pazarın genişlemesini sağlayacak önemli bir etken.