CK Boğaziçi Elektrik: Abonelik, Fatura Sorgulama, İletişim ve Tarifeler

Güncelleme tarihi
min reading
CK Boğaziçi Logo

CK Boğaziçi Elektrik, Türkiye'nin en kalabalık dağıtım alanı olan İstanbul Avrupa yakasının ana elektrik tedarikçisidir. Şirket, yalnızca kendi hizmet bölgesinde oturan tüketicilere indirimli elektrik satışı yapar.

CK Boğaziçi Abonelik     CK Boğaziçi İletişim

CK Boğaziçi Fatura Sorgulama     CK Boğaziçi Müşteri Merkezleri


CK Boğaziçi Mesken Tarifeleri nelerdir?

CK Boğaziçi Elektrik bölgesinde 4,5 milyon aboneye hizmet veriyor. Online işlemler merkezi uygulamasıyla borç sorgulama, fatura ödeme, abonelik açtırma ve iptal etme gibi işlemleri hızlandıran CK Boğaziçi, indirimli fiyatlar konusunda rekabetten uzak duruyor. CK Boğaziçi Elektrik, Avrupa yakasında oturan mesken abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal tarife ve serbest tüketiciler için avantajlı aile tarifesi.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için, aylık faturanızın ortalama 82 TL civarında olmalıdır. Yalnızca Avrupa yakasında oturan serbest tüketiciler CK Boğaziçi'nden elektrik alabilir.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı

Yok

Serbest tüketici

Ulusal tarife birim enerji fiyatı üzerinden indirim

-
Uzman Görüşü

Serbest tüketici limitini geçemeyen milyonlarca mesken abonesi, ulusal tarifeden elektrik almaya devam ediyor. Serbest tüketiciyseniz, CK Boğaziçi'den ya  da diğer alternatif tedarikçilerden indirim alabilirsiniz.

CK Boğaziçi Elektrik Kurumsal Tarifeler nelerdir?

CK Boğaziçi elektrik görevli tedarikçi olduğundan, şirketlere hem ulusal hem de serbest tüketici tarifelerinden elektrik satışı yapar. Şirket yalnızca İstanbul Avrupa yakasındaki işletmelere indirim elektrik satışı yapar. CK Boğaziçi kurumsal tarifelerinin detayları

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok

Serbest tüketici

Şirket faturanız 82 TL ve üzerindeyse teklif isteyin.

-
Kurumsal tarife tavsiyemiz

Şirketinizin tüketimi serbest tüketici limitini geçiyorsa, CK Boğaziçi Elektrik'i arayıp fiyat teklifi alabilirsiniz; çünkü şirket kurumsal tarifelerde uyguladığı birim fiyatları açıklamıyor. İstanbul'daki kurumsal serbest tüketicilere tavsiyemiz, karar vermeden önce, indirimli tedarikçilerin sunduğu tarifleri de incelemeleridir.

Nasıl abone olabilirim?

CK Boğaziçi ile ilk abonelik işlemleri yapılırken hizmet verdiği görevli bölge olan İstanbul Avrupa Yakasındaki bir sayaç üzerinden abonelik işlemi yapabilirsiniz.

CK Boğaziçi Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri, CK Boğaziçi internet sitesi veya 444 6 255 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kısa Süreli Elektrik nasıl kullanılır?

Çeşitli meslek gruplarında kullanılan lokasyonlarda elektrik sağlanması adına CK Boğaziçi Elektrik tarafından Kısa Süreli Elektrik Enerjisi Talepleri için hizmet almak mümkündür. Film setleri, kaynak, taşlama gibi kısa süreli işler için kolaylık sağlayacak bu uygulamadan gerçek ve tüzel kişiler yararlanabiliyor. En fazla 1 ay süreyle verilen ve gerekli olduğu hallerde en fazla 1 ay daha uzatılabilir. Dağıtım şirketinin uygun görmesine göre sayaç tesilir ve ölçerek ya da ölçme yapılmaksızın kurulu güç değerleri üzerinden belirlenecek tüketime göre ticarethanelere uygulanan tarife miktarları üzerinden hesaplanır. Hesaplanan bedelin makbuz karşılığı peşn olarak tahsil edilmesi halinde elektrik enerjisi sağlanır.

  • Geçici süreli elektrik enerjisi taleplerinde istenen belgeler
  • Talep dilekçesi
  • Bağlantı anlaşması
  • Elektrik anlamında tüm sorumlulukların yerine getirildiğine dair fenni sorumluluk belgesi
  • Sayaç ile ölçüm yapılmayacaksa kullanılan cihazların kurulu güçlerini gösteren teknik doküman

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

CK Boğaziçi kampanyaları nelerdir?

CK Boğaziçi Elektrik kampanyalarına ulaşmak için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

CKPLUS Fırsatlar Dünyası nedir?

CK Boğaziçi kendi abonelerine koşulsuz, taahhütsüz ve ücretsiz olarak çeşitli markaların indirimlerini sunmaktadır. CK Boğaziçi iseniz ve bu fırsatlardan yararlanmak isterseniz daha fazla bilgiye ulaşmak için CK Boğaziçi'nin CKPLUS sayfasına giriş yapabilirsiniz.

CKPLUS ile markaların CK Boğaziçi ile sundukları bu fırsatlara ulaşmak için cep telefonunuzla 6255'e marka adını yazarak SMS gönderebilirsiniz. Ardından fırsat kodunuz cep telefonunuza ulaştırılacaktır.

CK Boğaziçi'ne nasıl ulaşırım?

Müşteri Merkezleri nerede?

CK Boğaziçi elektrik müşteri işlem merkezleri yenilenen yapısıyla bünyesinde sunduğu tüm elektrik işlemlerini daha yakın ve daha kolay yapılabileceğini belirtiyor. En yakın müşteri hizmetleri merkezi'ne ulaşmak için siteyi inceleyebilir, size en uygun noktaya ulaştıktan sonra da fatura ödeme, avantajlı elektrik tarifelerine ulaşma ve abonelik başvurusu/iptali gibi tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 CK Boğaziçi'nin veznelerine gitmeden birçok abonelik işlemini yapmanız da mümkün. Eğer "abonelik işlemlerini evimden, hızlı ve pratik şekilde yapmak istiyorum" diyorsanız şirketin internet sitesinden Online İşlemler bölümüne giriş yapabilirsiniz. Abonelik başlatmak, iptal etmek, fatura işlemleri yapmak ve bilgilerinizi güncellemek gibi neredeyse tüm işlemler Online İşlemler üzerinden yapılabilmektedir.

 Fatura ödeme işlemlerinde internet veya müşteri merkezleri yerine bankaları tercih ediyorsanız CK Boğaziçi faturanızı ödeyebileceğiniz bankalar ve ödeme yöntemleri için BURAYA bakabilirsiniz.

Telefon ile ulaşmak için

CK Boğaziçi'ne telefon yoluyla ulaşmak için 444 6 255 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. CK Boğaziçi Çağrı Merkezi aracılığıyla abonelik işlemleri, iptali ve tarife değişiklikleri, İndirimli elektrik alma, Borç sorgulama, Şikayet işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Teknik bir konuda (sayaç arızası, kesme-bağlama, elektrik kesintisi, genel aydınlatma arızaları vb.) bir sorun yaşıyorsanız dağıtım şirketi ile görüşmek üzere 186'yı aramalısınız.

ALO 186 ile İstanbul'dan BEDAŞ'a ulaşırsınız. Bu numara Türkiye'deki her bölgeden müşterilerin ilgili dağıtım şirketine bağlandığı hattır. Bu hat üzerinden arıza ve kesintiler hakkında işlemler yapılmaktadır.

Dağırım ve tedarik şirketleri farklı alanlarda hizmet verirler. Abonelikle ilgili konularda perakende satış şirketlerini (tedarikçileri) ararken, teknik konular için dağıtım şirketlerine ulaşmamız gerekiyor. Dağıtım ve tedarik şirketlerinin farkları ve çalışma alanları ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için ilgil yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Adres bilgisi almak için

Genel Müdürlük

Hürriyet Mahallesi Dr.Cemil Bengü Caddesi No:1
Kağıthane / İstanbul
Tel: 0212 311 90 00
Faks: 0212 311 90 50

Bölge Müdürlükleri

Avcılar
Cihangir Mahallesi E-5 Karayolu Üzeri
Eski Londra Asfaltı Beyaz Center AVM
Türksan Durağı Avcılar İSTANBUL
 
Çağlayan
Halil Rıfat Paşa Mah.
Perpa İş Merkezi A-Blok Kat:14 No:2204
Şişli İSTANBUL

CK Boğaziçi internet sitesi ve iletişim

CK Boğaziçi internet sitesi üzerinden iletişim bilgilerinin güüncelliğini takip edebilirsiniz. Ayrıca sitede bulunan İletişim Formu sayesinde hızlı bir şekilde öneri, şikayet ve taleplerinizi doğrudan şirketin yetkili birimlerine iletme şansınız vardır. 

Sosyal medyada CK Boğaziçi ve iletişim

CK Boğaziçi abonesiyseniz veya bu şirketin abonesi olmayı düşünüyorsanız, tüm bu iletişim kanallarına ek olarak sosyal medya üzerinden de şirkete ulaşabilirsiniz. Facebook, Twitter ve Instagram hessaplarını takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olmanın yanında CK Boğaziçi ile yorum paylaşabilir ve direkt mesaj yoluyla iletişim kurabilirsiniz.