Sepaş Enerji: Tarifeler, Abonelik ve İletişim

Güncelleme tarihi
min reading
Sepaş Logo

Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinde görevli olan Sepaş Enerji, sektörün yenilikçi şirketlerinden biridir. Görevli olduğu Sakarya dağıtım bölgesindeki abonelere ve Türkiye'nin her yerinden serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı yaparak hizmet alanını geliştirmeyi hedefler.


Sepaş Enerji Abonelik İşlemleri     Sepaş Enerji Müşteri Hizmetleri

Sepaş Enerji Fatura Sorgulama     Sepaş Enerji İletişim Bilgileri


Eviniz için Sepaş Enerji tarifeleri

Sepaş Enerji mesken abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal tarife ve serbest tüketiciler için indirimli tarife. Sepaş Enerji görevli tedarikçi olmasına rağmen indirimli elektrik şirketleriyle yarışan avantajlar sunuyor; yani serbest tüketici müşteri grubuna önem veriyor.

Serbest tüketici olmak ve indirimli elektrik almak için, aylık faturanızın ortalama 82 TL (yıllık 1400 kWh tüketim ve üzerinde) olmalıdır.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal tarife
Sakarya dağıtım bölgesi
EPDK ulusal birim elektrik fiyatı Yok Güvence bedeli

Serbest tüketici tarifesi
İndirimli Elektrik

Ulusal mesken tarifesinden daha ucuz
birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- -

Serbest Tüketici
Sakarya dağıtım bölgesi

Ulusal mesken tarifeden daha ucuz
Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya bölgesinde oturan serbest tüketiciler
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- -
Tavsiyemiz

Tüketim miktarı arttıkça daha uygun fiyattan elektrik enerjisi almanız mümkündür. Dilerseniz şirkete ulaşarak teklif alın; fakat mutlaka piyasadaki alternatif tedarikçilerle de karşılaştırın.

İşletmeler için Sepaş Enerji birim fiyatları

Çoğu işletmenin tüketimi yıllık 1400 kWh olan serbest tüketici limitini geçmeye yetiyor. Serbest tüketici olan şirketler, yüksek fiyatlı ulusal ticarethane tarifesinden indirimli tarifeye geçerek hemen tasarruf edebilir. Sepaş Enerji kurumsal abone gruplarını ve tarife detaylarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt Teminat
Ulusal Tarife
Sakarya dağıtım bölgesi
EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok Güvence bedeli
İşletmeler
Serbest tüketici
Ulusal ticarethane tarifesinden daha ucuz
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim(vergi hariç)
- -

İşletmeler
Sakarya dağıtım bölgesi

Ulusal ticarethane tarifesinden daha ucuz
Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya bölgesinde serbest tüketici işletmeler
Birim enerji fiyatı üzerinden indirim
- -
İşiniz için tavsiyemiz

Şirketinizin tüketim miktarı arttıkça daha uygun fiyattan elektrik enerjisi alabilirsiniz. Sepaş'ın kurumsal tarifelerini şirketle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ek olarak piyasadaki alternatif kurumsal tarifelerle karştırma yapmayı untmayın. Bu şekilde en yüksek indirimi sağlayan tedarikçiden hizmet alabilirsiniz.

Nasıl abone olabilirim?

Sepaş Enerji ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Sepaş Enerji Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Sepaş Enerji internet sitesi veya 444 5 186 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Sepaş Enerji Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirim kampanyaları veya zamlardan etkilenmeyen tarifeler gibi çeşitli kampanyalar sunabilir. Bunun yanında elektrik dışında farklı promosyon fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

Kampanyalar

Sepaş Enerji sözleşmeye göre indirim veya zamsız tarifelerden oluşan kampanyalar hazırlayarak Serbest Tüketici adayları için sunabilir. Sepaş Enerji'nin kampanyalarını şirketin internet sitesinden takip edilebilir veya şirketle iletişime geçerek teklif isteyebilirsiniz.

Fırsatlar

Sepaş Enerji müşterileri için indirimli elektrik dışında fırsatlar da sunmaktadır:

 Sepaş Enerji müşterileri D-Smart işbirliği ile TV paketlerinde ekstra hediyeler kazanıyor, böylece elektrik hizmeti almanın yanında TV paketlerini de avantajlı kullanabiliyorlar.

 Sepaş'ın sunduğu bir diğer avantajlı fırsat da borcu olan aboneler için: 2016 yılı ve öncek yıllara ait borçlarını ödeyen aboneler %100 faiz indiriminden yararlanabilirler.

 Sepaş Enerji'nin sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirketle iletişime geçebilir, internet sitesinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Sepaş Enerji’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Sepaş Enerji Hizmet Merkezleri ile abonelik ile ilgili konuları kapsayan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri merkezlerinde yetkili personel ile yüzyüze görüşebilirsiniz. En yakın hizmet merkezi'ni ziyaret etmek için siteden adreslere ulaşılabilmektedir.

 Sepaş Hizmet Noktalarından yapılan bir çok abonelik işlemi internet üzerinden de yapılabilmektedir. Sepaş Online İşlemler sayesinde sisteme giriş yaparak abonelikle ilgili konularda zaman kazanabilirsiniz. Kayıtlı cep telefonu numaranız ve TC Kimlik No ile siteme giriş yapılır. (Yabancı uyruklu aboneler Pasaport No ile siteme girerler.)

 Fatura ödeme işlemi için Sepaş Müşteri Hizmet Merkezlerindeki veznelere gitmeden de işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz PTT şubelerinden, dilerseniz de Sepaş Enerji ödeme noktaları çözüm ortağı olan Faturamatik vasıtasıyla ödeme yapabilirsiniz.

 Ödeme yapmak için diğer bir seçenek Sepaş Enerji'nin anlaşmalı olduğu ödeme noktalarıdır. Şirektin hizmet bölgesinde anlaşmalı olduğu pek çok bayiiden ödeme yapılabilmektedir. Anlaşmalı ödeme noktası sorgulamak için şirketin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon ile ulaşmak için

Sepaş Enerji'e abonesi olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 5 186 numaralı çağrı merkezini arayın. Abonelikle ilgili işlemler ve indirimli elektrik için başvuruda bulunmak için bu hat vasıtasıyla müşteri temsilcilerine ulaşılmaktadır.

Şirketin hizmet bölgesinde yaşanan kesinti ve arızalar için bildirimde bulunmak amacıyla arama yaptıysanız çağrı merkezinden 1'i tuşlayarak SEDAŞ'a ulaşabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bölgedeki tüm elektrik aboneleri (farklı şirkete geçiş yapmış olan Serbest Tüketiciler de dahil olmak üzere) kesinti ve arızalar ile ilgili yetkili dağıtım şirketi olan Sedaş ile görüşür. Dağıtım şirketlerinin doğrudan hattı ise 186'dır.

Teknik konular ve abonelik ile ilgili işlemler farklı şirketlerce yürütülmektedir. EPDK kararıyla ayrılan bu faaliyetlerden sayaç, arıza, kesinti, bağlantı gibi teknik konular dağıtım şirketleri alana girerken, perakende satış şirketleri yalnızca aboneliğinizle ilgili fatura, sözleşme, borç, ödeme gibi konular hakkında işlem yapar. Hangi durumda hangi şirketi arayacağınızı daha kapsamlı öğrenmek için BU YAZIYI okumanızı tavsiye ederiz.

Adres bilgisi almak için

Genel Müdürlük

Adres: Paşabağı Mah. 160. Sokak No: 8 (Valilik Bitişiği, 3.Noter arkası) Haliliye/Şanlıurfa

Tel: 0414 280 33 80 - 0414 314 67 19

Sepaş internet adresi ile iletişim

Sepaşın internet sitesinde müşteri merkezleri, adres ve telefon bilgilerini BURADAN teyyit edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarıyla Sepaş'a ulaşın

Sepaş'ın kampanya ve yeniliklerini takip edebilmek, aynı zamanda şirket ile iletişime geçebilmek için Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını kullanabilirsiniz.