Gediz Elektrik: Borç Sorgulama, Abonelik, Fiyatlar ve İletişim

Güncelleme tarihi
min reading
Gediz Elektrik Logo

Gediz Elektrik, İzmir ve Manisa illerine hizmet veren görevli elektrik perakende şirketidir. 2013 yılında Gediz Elektrik, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde görevli elektrik tedarikçisi Aydem'in bünyesine katılmıştır.


Gediz Elektrik Abonelik     Gediz Elektrik İletişim

Gediz Elektrik Fatura      Gediz Elektrik Müşteri Hizmetleri

Gediz Elektrik Mesken Tarifeleri

Gediz Elektrik, İzmir ve Manisa illerinde 2.5 milyon aboneye hizmet vermektedir. Gediz Elektrik İzmir ve Manisa illerindeki müşterilerini EPDK ulusal tarife üzerinden ücretlendirmektedir. Serbest tüketiciler için indirimli elektriği ise Aydem bünyesinde tüm Türkiye için sağlamaktadır. Diğer çoğu görevli tedarikçi gibi, Gediz Elektrik diğer şirketlere nazaran çok avantajlı elektrik fiyatları sunmamaktadır.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için, aylık faturanızın ortalama 82 TL civarında olmalıdır. Gediz Elektrik tüm Türkiye'ye indirimli elektrik hizmeti vermektedir.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı

Yok İzmir, Manisa

İndirimli tarife

Ulusal tarifeden daha ucuz
Perakende Hizmet bedeli alınmıyor
Enerji birim fiyatı üzerinden indirim oranı için özel teklif isteyin

- Tüm Türkiye
Uzman Görüşü

Serbest tüketici limitini geçemeyen milyonlarca mesken abonesi, ulusal tarifeden elektrik almaya devam ediyor. Serbest tüketiciyseniz, Gediz Elektrik'in indirimli tarifesinden ya da diğer elektrik şirketlerinin avantajlı tarifelerinden yararlanabilirsiniz. "Elektrik şirketi değiştirmek nasıl oluyor?" diyorsanız buraya tıklayarak yazımıza göz atın.

Gediz Elektrik Kurumsal Tarifeler

Gediz Elektrik İzmir ve Manisa'daki şirketlere ulusal tarifeden elektrik satışı yapar. AYDEM Elektrik aracılığıyla da tüm Türkiye'deki serbest tüketici sınırlarını geçen şirketlere indirimli elektrik imkanları sunmaktadır.

Gediz Elektrik kurumsal tarifelerinin detayları

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok İzmir - Manisa

İndirimli tarife

Şirket faturanız 82 TL ve üzerindeyse teklif isteyin.

- Tüm Türkiye
Sanayi tarifesi Büyük ölçekli kurumlar tüketimlerine uygun fiyat teklifi alabilir. - Tüm Türkiye
Kurumsal tarife tavsiyemiz

Şirketinizin tüketimi serbest tüketici limitini geçiyorsa, Gediz Elektrik'i arayıp ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Ama aldığınız teklifi indirimli elektrik şirketlerinin sunduğu tarifelerle karşılaştırmayı unutmayın!

Nasıl abone olabilirim?

Gediz Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen İzmir ve Manisa illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Gediz Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Gediz Elektrik internet sitesi veya 0850 800 0 186 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Gediz Elektrik Serbest Tüketicilerin yararlanabileceği ulusal tarifeye göre daha ucuz elektrik sunan kampanyaları veya zamsız tarifeler gibi çeşitli avantajlar sunabilir.

Kampanyalar

Gediz Elektrik, Serbest Tüketici sözleşmelerinde indirimli olarak elektrik satışı yapar ve tüketicilere tasarruf imkanı sunabilir. Gediz Elektrik'in internet sitesinde tüketiciler için Kampanyalar bölümü oluşturulmuştur ve kampanya düzenlendiğinde bu bölümden yayınlanır. Kampanyaları öğrenmek için şirkete ait çağrı merkezinden de bilgi almayı deneyebilirsiniz.

Fırsatlar

Tedarikçi şirketlerin sunduğu özel uygulamalarla müşteriler elektrik alırken ayrıcalıklardan yararlanabilirler. Örneğin Gediz Elektrik, Aydem ile birlikte online randevu ile abonelik işlemlerini kolaylaştırmaya imkan sunan bir uygulama başlatmıştır. Bu sayede tüketiciler dilerlerse online randevu fırsatından yararlanrak öncelikli hizmet alabilirler. Tedarikçi şirketlerin fırsatları çok çeşitli promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar olabilmektedir. Gediz Elektrik'in sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Gediz Elektrik’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Gediz Elektrik müşteri ilişkileri merkezleri ile abonelik ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.En yakın hizmet noktası'na ulaşmak için şirketin sitesinde ilgili bölüme gidebilir ve karşınıza çıkacak olan sorgulama motoru ile uygun merkezi bulabilirsiniz. Müşteri ilişkileri merkezleri abonelikle ilgili fatura sorgulama, ödeme, abonelik başvurusu, iptalı veya devri gibi konularda işlem yapabileceğiniz, sorunlarınızı yetkililerle yüzyüze görüşerek çözüme ulaşatırabileceğiniz noktalardır.

Gediz Elektrik internet sitesinden Online Randevu alarak Müşteri Merkezlerinde öncelik elde edebilir ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Gediz Elektrik'e hangi telefon numarasıyla ulaşılır?

Gediz Elektrik'e telefon yoluyla ulaşmak için gerekli çağrı merkezi numarası: 0850 800 0 186Yine aynı numaralı çağrı merkezi aracılığıyla bölgede yaşanan kesinti ve arızalarla ilgili olarak görevli hizmet veren dağıtım şirketi olan GDZ Dağıtım'a ulaşabilirsiniz. Bunun için karşınıza çıkacak menüde 1'i tuşlamanız yeterlidir. Ayrıca 186 numaralı hattın tüm Türkiye'de dağıtım şirketlerine ulaşmak için kullanıldığını belirtelim. Bunun dışında abonelik ve fatura gibi müşteri işlemlerini yapabilmek ve serbest tüketiciler için teklif alabilmek için menüden seçim yapabilirsiniz.

GDZ Dağıtım'ın bölgesindeki tüm elektrik aboneleri de (başka bir tedarikçi şirkete geçiş yapmış olsalar bile) kesinti ve arızalar ile ilgili GDZ Dağıtım ile görüşür.Elektriğin müşterilere ulaştırılmasındaki tüm teknik konular dağıtım şirketlerinin sorumluluk alandadır.

Elektrik dağıtım şirketleri ve tedarikçiler EPDK kararı ile ayrılmıştır ve farklı işlevlerde hizmet vermektedirler. Bu sebeple her iki şirkete başvuracağınız hizmet alanları değişiklik gösterir. "Hangi alanlarda perakende şirketler, hangi alanlarda dağıtım şirketlerine ulaşmam gerekiyor?" diye soruyorsanız, ilgili yazımızı buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederiz.

Adres bilgisi almak için

Genel Müdürlük

Adres: Anadolu Caddesi No:41 Megapol Tower Kat:19
Bayraklı / İZMİR 

Telefon: 0232 477 26 00

Faks: 0232 477 26 28 

Gediz Elektrik internet adresinden yapabileceğiniz işlemler ve iletişim yolları

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş.'nin resmi web sitesinden kısa yoldan Hızlı Borç Sorgulama ve Sözleşme Hesap No Sorgulama işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Bunun dışında Online İşlemler bölümüne girdiğinizde abonelikle ilgili pek çok işlemi yapabilmeniz için kullanıcı giriş sayfası açılır. Buraya TC Kimlik Numarası ile üye olarak giriş yapabilirsiniz.

İletişim için ise ana menüde Bize Ulaşın seçeneğine tıklayarak Online İletişim Formu'na tulaşabilir ve konunuzu seçerek mesaj gönderebilirsiniz. Buraya gönderilen mesajlar ilgili birime iletilerek size geri dönüş sağlanır.

Sosyal medyada Gediz Elektrik ile iletime geçmek için

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile ilgili gelişmeleri, yeni kampanyaları ve haberleri takip edebilmek ve doğrudan mesaj gönderebilmek için Aydem Enerji'ye ait Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. İki şirket aynı bünyede bulunmakta ve ortak sosyal medya adreslerini kullanmaktadırlar.