Enerji Tedarik Şirketleri: Doğalgaz ve Elektrik

Şirket

Ev ve iş yeriniz için Elektrik Şirketleri

Abonelik alacağınız yerin fonksiyonuna göre farklı tipte elektrik abonelikleri alınmalıdır. Bunlar ev (mesken), işyeri (ticarethane), sanayi gibi farklı tiplerdedir. Elektrik satış şirketlerinin çoğu tüm tipte kullanıcılara ve aboneliklere elektrik satışı yapabilir. Ancak bazı şirketler ( özellikle alternatif indirimli elektrik şirketi olarak tanımladığımız grup) sadece belirli tipte aboneliklere satış yapabilir.

Alternatif İndirimli Elektrik Tedarik Şirketleri

İndirimli Elektrik Şirketleri’n günlük hayatta daha aşina olduğumuz ve bizim görevli elektrik tedarikçisi olarak adlandırdığımız şirketlerden farkı halihazırda, serbest tüketici olmayan kullanıcılara indirimli abonelik sunamamasıdır. İlk kez elektrik açtırmak için bu şirketlere başvuramazsınız. Bu şirketler sadece serbest tüketici adayı olan kullanıcılara indirimli elektrik teklifleri sunabilir ve sözleşme imzayabilirler.

Görevli Elektrik Tedarik Şirketleri

Geçmişten beri hayatımızda olan Görevli Elektrik Şirketleri, Türkiye’de elektrik piyasasının serbestleşmesi aşamasında, farklı bölgelere elektrik satışı gerçekleştirecek şirketlerin kurulmasıyla ortaya çıkar. Bu şirketler bulunduğu bölgede elektrik aboneliği açtırmak, başlatmak isteyen kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmesi gereken yerdir. Ancak bu şirketler aynı zamanda kullanıcılarıyla yaptığı ikili sözleşmelerle, aynı alternatif tedarikçiler gibi indirimli elektrik fırsatları da sunabilir. Daha fazla bilgi için bulunduğunuz bölgedeki görevli elektrik satış şirketinin sayfasını aşağıda inceleyebilirsiniz ve kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.