Aydem Elektrik: Abonelik, Fatura Ödeme ve İletişim

Güncelleme tarihi
min reading

Aydem, Aydın, Denizli ve Muğla illerine hizmet veren görevli elektrik perakende şirketidir. Aydem, Bereket Enerji Grubunun bir şirketidir.

Aydem Abonelik İşlemleri     Aydem Müşteri Hizmetleri

Aydem Fatura İşlemleri     Aydem İletişim Bilgileri


Aydem Mesken Elektrik Tarifeleri

Aydem, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde 1,9 milyon aboneye hizmet vermektedir.2013'te İzmir ve Manisa illerinde hizmet veren Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’ni de bünyesine katmış olan Aydem'in 4,9 milyon müşterisi bulunur. AYDEM, serbest tüketici olmayan mesken müşterilerine ulusal EPDK tarifesi üzerinden, serbest tüketicilere ise müşterilerinin isteği doğrultusunda indirimli tarifelerden elektrik sunmaktadır. Aydem, tüm Türkiye'deki serbest tüketicilere indirimli elektrik sağlayabilmektedir.

Şirketin görevli olduğu bölgede ikamet ediyorsanız ve evinize elektrik aboneliği açtırıyorsanız, zorunlu olarak Aydem şirketi ile abonelik gerçekleştirmeniz gerekir. Tüketiminiz Serbest Tüketiciler için belirtilen tüketim limitini aştığında bu şirket ile Serbest Tüketici sözleşmesi yaparak devam edebileceğiniz gibi, daha uygun fiyat ve avantaj sunan başka bir şirkete geçmeyi de tercih edebilirisiniz. 

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için, aylık faturanızın ortalama 82 TL civarında olmalıdır. AYDEM tüm Türkiye'ye indirimli elektrik hizmeti vermektedir.

Mesken Tarifesi Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı ile elektrik satışı.

Yok Aydın, Denizli, Muğla

İndirimli tarife

Ulusal tarifeden daha ucuz
İkili anlaşma ile belirlenen indirim oranı Aktif Tüketim Tutarına uygulanır.
Sözleşme gereğince ek faydalar içerebilir.
Birim enerji fiyatından yapılacak indirim oranını faturanızda görebilirsiniz..

1 yıl Tüm Türkiye
Değerlendirme

Serbest tüketici limitini geçemeyen milyonlarca mesken abonesi, ulusal tarifeden elektrik almaya devam ediyor. Serbest tüketiciyseniz, Aydem'in serbest tüketici tarifesinden ya da diğer şirketlerin indirimli elektrik tarifelerinden yararlanabilirsiniz.

Aydem Kurumsal Birim Fiyatlar

Aydem, Aydın, Denizli ve Muğla'daki serbest tüketici olmayan şirketlere ulusal tarifeden elektrik satışı yapar. Bu illerde bulunan iş yeriniz için Aydem şirketine ticarethane aboneliği için başvurmanız gerekir. İlk aboneliğini Aydem ile yapan ticarethane sahipleri tüketimleri Serbest Tüketici Limiti'n geçtiğinde ister Aydem'in teklifi ile sözleşme yaparak bu şirkette kalır, isterlerse de uygun gördükleri başka bir elektrik şirketine geçiş yapabilirler. Aydem, Tüm Türkiye'deki serbest tüketici sınırlarını geçen şirketlere indirimli elektrik imkanları sunmaktadır.

Aydem kurumsal tarifelerinin detayları

Kurumsal Tarife Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi

Ulusal elektrik tarifesi

EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok Aydın - Denizli - Muğla

İndirimli Tarife

Şirket faturanız 82 TL ve üzerindeyse teklif isteyin.

- Tüm Türkiye
Sanayi tarifesi Büyük ölçekli kurumlar tüketimlerine uygun fiyat teklifi alabilir. - Tüm Türkiye
Değerlendirme

Şirketinizin tüketimi serbest tüketici limitini geçiyorsa, Aydem'i arayıp fiyat teklifi alabilirsiniz. Aldığınız teklifi indirimli elektrik şirketlerinin sunduğu tarifelerle karşılaştırmayı unutmayın!

Nasıl abone olabilirim?

Aydem ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Aydın, Denizli ve Muğla illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir. Bu illerde yeni ev veya iş yeri için abonelik açtırdığınızda görevli şirket olan Aydem ile işlem yapmanız gereklidir.

Aydem Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Aydem internet sitesi veya 444 4 186 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Aydem Elektrik Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirim veya zamsız tarifeler gibi çeşitli kampanyaları internet sitesinde Kampanyalar bölümünde duyurur.

Kampanyalar

Aydem Elektrik dönemsel olarak farklı oranlarda indirim ve ek faydalardan oluşan kampanyalar oluşturarak Serbest Tüketici adayları için sunabilir. Kampanyaları öğrenmek için şirketin internet sitesini takip edebilir, şirkete ait çağrı merkezinden veya müşteri hizmeteri bürolarından da bilgi alabilirsiniz.

Fırsatlar

Aydem müşterilerine farklı kolaylıklar içeren fırsatlar sunar. Örneğin şirketin internet sitesinde online randevu imkanı sayesinde abonelik işlemleri hızlı ve kolay şekilde yapılabilmektedir. Aydem abonesi olduktan sonra da şirketin size özel sunduğu kolaylık ve fırsatları öğrenmek için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Aydem'e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Aydem elektrik Müşteri İlişkileri Merkezleri'ni ziyaret ederek abonelik işlemleri yapabilirsiniz..En yakın müşteri hizmetleri merkezi'ne ulaşmak için şirketin sitesindeki sorgulama sayfasını ziyaret etmeniz kolaylık sağlayacaktır. Aydem internet sitesinde bulunan müşteri hizmetleri sorgulama sayfasında adresler harita üzerinde görülebilmektedir.

Aydem, bölgesinde birçok adreste hizmet veren Müşteriİlişkileri Merkezleri'ne ek olarak müşterilerin daha kolay ulaşabilmesi için Mobil Müşteri İlişkileri Merkezlerini (Aydem Mobil MİM) devreye sokmuştur. Çarşı ve pazar alanları, semt, köy ve kasaba meydanlarında konumlandırılacak araçlar vasıtasıyla hizmet veren Mobil MİM ile elektrik faturası ödeme işlemleri, abonelik, tahsilat ve tahakkuk hizmetleri gibi bütün vezne işemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Ödemeler makbuz karşılığında güvenli bir şekilde ve işlem bedeli ödemeden yapılabilir. Mobil MİM, hafta içi 08.00-18.00 arasındaki mesai saatlerinde hizmet vermektedir.

Dolandırıcılığa karşı güvenliği sağlayabilmek amacıyla Mobil MİM personelinden personel tanıtım kartı talep ederek işlem yürütmeniz tavsiye edilir.

Aydem'e telefonla ulaşmak için hangi numara aranmalıdır?

Aydem'e abonelik işlemleri hakkında ulaşabileceğiniz telefon: 444 4 186 numaralı çağrı merkezi. Bu numara ile aboneliğinize dair konularda destek almak üzere şirkete ulaşabilirsiniz. İletişim merkezi numarasını tuşladığınızda karşınıza çıkacak menüden 1'i tuşlayarak arıza ve kesintilerle ilgili Aydem (ADM) Dağıtım'a ulaşabilmek de mümkündür. Aydem'e indirimli elektrik başvrusu da yine bu çağrı merkezi vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Arıza ile kesintiler hakkında problem yaşıyorsanız veya bağlantı ve sayaç ile ilgili bir konuda destek almak istiyorsanız dağıtım şirketi ile görüşmeniz gerekir. Bölgedeki Serbest Tüketiciler dilerse başka şirketten elektrik alımı yapabilirler, ancak onlar da dahil olmak üzere tüm elektrik aboneleri bu gibi teknik konularda ADM ile görüşür.

Elektrik dağıtım şirketleri ve perakende satış şirketleri farklı hizmetleri yürütür ve EPDK kararı ile birbirlerinden ayrılmışlardır. Tedarikçiniz değişse bile dağıtım şirketiniz değişmeyeceğinden teknk konularda hizmet alacağınız dağıtımcı değişmeyecektir. Elektrik dağıtım şirketleri ve perakende satış şirketleri arasındaki farkları ve hangi işlem için hangisi ile iletişime geçeceğinizi öğrenmek için buraya tıkalayarak ilgili yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Aydem'in adres bilgileri nelerdir?

Genel Müdürlük

Denizli
Siteler Mahallesi Ulus Caddesi No:73/A
Pamukkale / DENİZLİ
Tel: 0 (258) 296 70 00 / Faks: 0258 296 72 20

Aydem'e sosyal medya üzerinden ulaşabilir miyim?

Aydem'in Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden şirketin kampanyaları ve yeni uygulalamalarını takip edebileceğiniz gibi direkt mesaj yoluyla yetkililere ulaşmanız da mümkün olur.