Vepsaş / Vangölü Elektrik: Fatura İşlemleri, Abonelik ve İletişim Bilgisi

Güncelleme tarihi
min reading
Vepsaş Logo

Vangölü Elektrik, Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinden oluşan Vangölü dağıtım bölgesinde, ana elektrik şirketidir. 550 bin abonesi olan Vepsaş, serbest tüketiciler için indirimli elektrik tarifesi de sunar.


Vepsaş Abonelik İşlemleri    Vepsaş İletişim

Vepsaş Borç Sorgulama     Vepsas Müşteri Hizmetleri

Konutlar için Vepsaş Elektrik Fiyatları

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde ikamet eden ve evleri için elektrik aboneliği yaptırmak isteyen elektrik kullanıcıları Vepsaş'a başvurmalıdır. Vepsaş görevi tedarikçi olarak bölgenin elektrik satış hizmetini üstlenir ve bu şirketten elektrik almak ilk etapta zorunludur. Aboneler, tüketimleri Serbest Tüketici Limiti'ni geçtiğinde başka tedarikçiye geçiş yapma hakkı kazanırlar. Serbest Tüketici konumuna gelen bu tüketiciler ister Vepsaş'ın teklifi ile anlaşmaya vararak görevli şirketlerinde kalır, isterlerse de başka bir teklifi uygun buldularında şirket değiştirebilirler.

Vangölü Elektrik mesken aboneler için sadece iki tarife sunuyor. Ulusal tarife ve bölgede oturan serbest tüketiciler için indirimli tarife. Ayrıntıları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Serbest tüketici olmak için limit, ayda en az 82 TL elektrik tüketimi yapmalısınız. Bu tutar yılda 1400 kWh enerji tüketimi demektir.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Mesken - ulusal tarife EDPK ulusal birim enerji fiyatı Yok
Mesken - serbest tüketici Ulusal tarife birim enerji fiyatı üzerinden indirimli tarife
Serbest tüketici birim fiyatını öğrenmek için teklif almalısınız.
-
Uzman görüşü

Serbest tüketici limitini geçiyorsanız, Vepsaş'tan teklif almakla beraber alternatif elektrik şirketlerinin tekliflerini de değerlendirmeyi unutmayın. Karşılaştırma yaparak daha fazla indirim almanız mümkündür.

Vangölü Elektrik Kurumsal Birim Fiyatlar

Vangölü elektrik, görevli tedarikçi olarak hizmet bölgesindeki iş yerlerine de elektrik hizmeti sunmakla sorumludur. Vepsaş'ın bölgesinde yeni bir iş yeri için bu şirketten abonelik almanız gerekecektir. Eğer faturanız 82 TL üzerindeyse ulusal ticarethane fiyatları üzerinden indirim alabliirsiniz. En fazla indirim ve avantajı sunan şirketi seçme ve isterseniz başka tedarikçiye geçme hakkınız da bulunduğunu unutmayın. İşletmenizin tüketim tutarına göre daha avtajlı teklifler almanız da mümkündür. Vepsaş'ın tarife detayları aşağıdaki gibidir:

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Kurumsal Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden kurumlara bu fiyat uygulanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmeler bu tarifeden elektrik alır.
Yok
Kurumsal - serbest Ulusal ticarethane birim fiyatı üzerinden indirimli
Fatura tutarına göre teklif verilir.
-
Şirketlere tavsiyemiz

İşletmenizin tüketimine göre, indirimli birim fiyatı öğrenmek için Vepsaş 'tan teklif almalısınız. Tavsiyemiz, Vepsaş'tan aldığınız teklifi, piyasadaki diğer indirimli elektrik tarifeleriyle karşılaştırmadan karar vermemeniz.

Nasıl abone olabilirim?

Vangölü Elektrik ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Vangölü Elektrik Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Vangölü Elektrik internet sitesi veya 0850 211 24 24 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Vangölü Elektrik, Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirim teklifleri ve daha fazlasını sunabilir.

Kampanyalar

Vangölü Elektrik ikili anlaşma dahilinde Serbest Tüketici adayları için indirimli elektrik hizmeti sunabilir. Türkerler Holding  kuruluşu olarak VEPSAS, işletmeler için kuruma özel bir çalışma yaparak elektrik harcamasını düşürecek teklifler hazırlar. Kampanyaları ve teklifleri öğrenmek için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Fırsatlar

Bazı tedarikçiler abonelerine elektrik alırken farklı ek fırsatlar da sunabilir. Bu fırsatlar promosyonlar, ödeme kolaylığı, özel tüketici gruplarına yönelik uygulamalar gibi ek faydalar içerir. Vangölü Elektrik'in özel fırsatları hakkında bilgi için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Vangölü Elektrik’e nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Vangölü Elektrik Hizmet noktaları ile abonelikle ilgili konularda işlem yapabilir ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu merkezlerde abonelikle ilgili bir çok konuda işlem gerçekleştirirken sorunlarınıza yüzyüze görüşerek çözüm bulabilirsiniz. En yakın hizmet noktası'nı bulmanız için şirketin interenet sitesinde adresler yer alır.

 Fatura ödemesini müşteri merkezleri haricinde anlaşmalı ödeme noktalarından da yapabilirsiniz. Ödeme noktaları listesine BURADAN ulaşın.

 Fatura borcunuzu ödeyebileceğiniz diğer bir seçenek bankalardır.  Vepsaş internet sitesinde anlaşmalı bankalar ve ödeme yöntemleri TABLODA gösterilmiştir.

 Herhangi bir merkeze gitmeden internet üzerinden kolaylıkla fatura ödemesi yapmayı tercih ederseniz Vepsaş'ın Güvenli Ödeme Sayfası'nı kulanarak kolayca ödeme yapabilir ve zaman kazanabilirsiniz.

Telefon ile ulaşmak için

Vangölü Elektrik aboneleri telefonla 0850 211 24 24 numaralı çağrı merkezini arayarak şirkete ulaşabilir. Çağrı merkezinden fatura sorguama, abonelik işlemleri, indirimli elektrik, bilgi güncelleme, dilek ve şikayet gibi konularda işlem yapabilirsiniz. Arıza ve kesintiler için Vangölü Dağıtım'a ulaşmanız gerekir ve dilerseniz çağrı merkezinden kesilen elektriğin açtırlıması talebiyle dağıtım şirketine bağlanabilirsiniz. 

Dağıtım şirketini doğrudan aramak istiyorsanız 186 numaralı hattan da arama yapabilirsiniz. Bölgedeki tüm elektrik aboneleri (farklı şirketten elektrik alan Serbest Tüketiciler de dahil) teknik konularda Vangölü Dağıtım ile görüşür.

Teknik konular dağıtım şirketleri alanına girerken abonelik ile ilgili işlemler perakende satış şirketlerinin alanındadır ve bu iki tür şirket EPDK kararı gereğince ayrı olarak hizmet verir. Dağıtım ve perakende şirketlere hangi konularda başvuracağınızı daha iyi anlamak ve ayrıntılı bilgi için "Elektrik Dağıtım Şirketi ve Elektrik Tedarik Şirketi arasındaki fark" adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Adres bilgisi almak için

Genel Müdürlük

Adres
Vali Mithat Bey Cad.
Cemaller Sok. No:4 Kat: 4-6
İpekyolu
Van

Telefon
0 (850) 314 97 00
Faks
0(850) 211 65 26
WhatsApp
0(538) 651 55 55

Vepsaş'ın sosyal meyda hesapları

Vangölü Elektrik, Tüerkerler Enerji bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Şirketin isim değişikliği ile birlikte gelirmeleri takip etmek ve iletişime geçmek isteyen müşteriler Türkerler Enerji'nin href="https://www.instagram.com/turkerlerenerji/">Instagam hesaplarını ziyaret edebilirler.