İşyeri alarm sistemleri

hirsiz

İş yerlerinizin güvenliği, hırsızlardan, yangından, su baskınlarından korunma yöntemleri. Kurumsal alarm sistemleri, sadece maddi kayıpları korumakla kalmıyor, iş yerinizin verimliliği doğrultusunda size yardımcı olarak, yatırdığınız paranın hakkını da veriyor. Bu yazımızda iş yeri alarm sistemlerinde genellikle sunulan hizmetleri görebilir ona göre seçiminizde sunulan önerilere göre ihtiyacınızı belirlerken daha hazır olabilirsiniz.


İş yerinize alarm taktırmak mı istiyorsunuz? Hemen 0 850 390 28 39 numaralı çağrı merkezimizi arayın, avantajlı fiyatlarla en güvenli ve verimli işyeri sizinki olsun. ( Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 -19:00 )

İçerik

 1. İşyeri alarm sistemleri nedir?
 2. İşyeri alarm sistemleri ne kadardır?
 3. İşyeri alarm sistemleri nasıl kurulur?
 4. İşyeri Alarm sistemi hizmetleri
 5. Hırsız Alarmı
 6. Yangın Alarmı
 7. Gaz Kaçağı Alarmı
 8. Panik Butonu
 9. Acil Sağlık
 10. Diğer

İşyeri alarm sistemleri nedir?

İş yeri alarm sistemleri, dükkanınızın/işyerinizin; hırsızlık, yangın, acil sağlık, gaz kaçağı, panik, tehdit, su baskını gibi farklı durumlarda 7/24 güvenliğini sağlamak için dükkanınızın ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanan ve kurulan, izleme merkezi, telefondan takip, çalışanlarınızın giriş çıkış saatleri, herhangi bir zamanda dükkanınızda kaç kişi bulunduğunun sayılması gibi ekstra hizmetlerle güvenliğinizi ve verimliliğinizi arttırabileceğiniz bir sistemler bütünüdür.

İşyeri alarm sistemleri ne kadardır?

Kurumsal alarm sistemlerini farklı firmalar, farklı fiyatlar ve seçenekler ile müşterilerine sunuyor. İşyeri alarm sistemi ile hırsızlık, yangın, acil sağlık, gaz kaçağı, panik, tehdit, su basması, sel baskını gibi farklı durumlar için güvenlik şirketleri farklı tedbirler alıyor ve farklı ürünler hazırlıyor. Genellikle bu şirketlerin sağladığı ücretsiz keşifler sayesinde ihtiyacınıza göre kurumsal alarm sistemi setleri oluşturuluyor ve bunlara göre farklı fiyatlar biçiliyor. Ayrıca lider markalar genellikle anlaşmalı kuruluşlarla birlikte hazırladıkları ya da zaman zaman değişen kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde, dükkanınıza internet bağlatırken alarm, alarm bağlatırken elektrik aboneliği gibi karma paketlerden faydalanmak mümkündür.

 1. Yangın Alarmı
 2. Su Baskını Alarmı
 3. Gaz Kaçağı Alarmı
 4. Panik Butonu

İşyeri alarm sistemleri nasıl kurulur?

Gerekli bilgileri kaydedip ücretsiz keşif hizmeti randevusu aldıktan sonra yetkili birimlerin dükkanınızın ihtiyaçlarını, risk faktörleri, ürün sayısı ve içeriğinin ne olduğuna göre  incelenmesinin arından farklı ücretlerin yanı sıra farklı setler ve çözümler öneriliyor. Yani işyerialarm sistemleri her işyerinin özel olması nedeniyle çözümlerini kişiselleştirilmiş ürünlerle sunarak müşterilerine daha güvenli bir ortam sunmayı amaçlıyor. Ücretsiz keşif sonucuna göre ihtiyaçlarına göre ekipler gelerek, risk içeren bölgelere alarmlar, sensörler ve dedektörlerin kurulumunu yapıyor. Alarm başvurunuzda sizin için hangi paketin uygun olduğunu gösterip ödeyeceğiniz fiyatı belirleyecek bazı değişkenler; ofisinizin dışarı açılan kaç penceresi olduğu, kaç kapı dışarı açıldığı, doğal gaz sızıntılarından korunmak isteyip istemediği, su baskınlarından, yangından korunmak isteyip istemediğiniz.

İstenmeyen Alarmlar Alarm şirketleri, alarm kurarken, hayvan tanıma sistemi adı verilen bir sistemle, alarmınızın istenmeyen zamanlarda, kediler köpekler tarafından ötmesinin önüne geçerek, hem komşularınızın hem de sizin içinizi rahat tutar.

İşyeri Alarm sistemi hizmetleri

Hırsızlık

Ofisinize kurulan hırsızlık alarmlarının üzerinde bulunan siren ile caydırıcı özelliğinden ya da abonesi olduğunuz ya da satın aldığınız ürünlerin yanında ev alarm sisteminin sinyallerinin takip edildiği bir alarm merkezi sistemine dahilseniz, oradaki yetkililerin ilgili birimlere yönlendirmesi sayesinde hırsızlık korkusundan kurtulabilirsiniz. Alarm gürültüsünün ve kapınızdaki görüntüsünün caydırıcılığı bir yana, alarm sistemlerinin otomatik olarak ilgili güvenlik birimlerine haber vermesi, iş yerinizde değilken, aklınızın orada kalmamasına yardımcı olacaktır.

Çeşitli firmalar alarm merkezi hizmetini ekstra ücretle sunsa da, caydırıcı özellikte çevrenizde alarmı duyacak kişilerin insafına kalacağınızı unutmamalı, ve daha güvenli bir ev için aynı zamanda ev alarm sisteminin yolladığı sinyali takip edip, gerekli yönlendirmeleri yapacak bir firmanın ev alarm sistemi ürünlerini almalı veya kiralamalısınız.

Yangın

Sahip olduğunuz alarm sistemlerine göre şifre paneli üzerinde itfaiye butonu bulunabilir. Bunun dışında, ekleyeceğiniz duman ve ısı dedektörleri sayesinde alarmın sinyallerinin gittiği merkezler anında ilgili birimleri yönlendirebilir ya da farklı firmaların uygulamalarına göre sizi arayıp doğrulama alabilir. Bu sayede hızlıca bir müdahale sağlanarak, maddi/manevi kayıplarınız minimuma indirilir.

Gaz Kaçağı

Güvenlik paketinize ekleyeceğiniz gaz kaçağı dedektörleri, duman  karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçakları gibi durumlarda, durumunda, işyeri alarm sistemi sinyalini alan bir merkez sayesinde ilgili birim yönlendirilir ya da doğrulaması yapılır, işyerinizin, sizin ve çalışanlarınızın güvenliğine katkıda bulunulur.

Panik

İşyeri alarm sistemine dahil edilen panik butonu şifre paneli üzerinde veya uzaktan kumandada bulunur. Alarm sistemi kurulu olmasa da bu butonu çalıştırmanız mümkündür, bu şekilde herhangi bir acil sağlık, hırsızla karşılaşma vb. panik durumunda alarm sinyali takip eden merkezler en yakın kolluk kuvveti ya da ambulans, itfaiye gibi ilgili birimi size yönlendirir.

Acil Sağlık

7/24 devrede olan bir diğer hizmet ile acil sağlık durumlarınızda şifre paneli üzerinde yer alan buton yardımıyla en yakın ambulansın adresinize yönlendirilmesi sağlanır. Bu acil sağlık butonu uzaktan kumanda gibi seçeneklerle entegre edilerek ve anlaşmalı kuruluşlar sayesinde hastaneye gittiğinizde de size avantajlar sağlayacak şekilde önerilerle farklı firmalarca sunulabilir. Bu sayede acil sağlık ihtiyaçlarınız hem hızlı bir şekilde karşılanır, hem de sağlığınıza kavuştuğunuzda daha uygun ödeme biçimleri ve fiyatlarla karşılaşırsınız.

Diğer Hizmetler

İşyeri alarm sistemlerinizi kablolu veya kablosuz olarak kurdurabilir ve estetik bir görüntü sağlama endişenizi kenara bırakabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli firmalar canlı ve kayıtlı 7/24 kameralı izleme hizmetleri, panik butonu içeren mobil uygulama hizmeti ve yeni teknoloji sayesinde sürekli geliştirilen ürünlerle evinizin güvenliği için sürekli yeni çözümler sunulmaktadır. Aynı sistemler üzerinden, çalışanlarınızın işyerinize saat kaçta girip çıktığını, herhangi bir zaman diliminde dükkanınızda kaç müşterinin bulunduğunu takip edebilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınızın verimliliği konusunda çalışmalar yapabilir, müşteri sayısı takibi ile, çeşitli yerlere vermiş olduğunuz reklamların, işyerinize nasıl etki ettiğini takip edebilirsiniz.

Ofis alarm sistemi hizmeti sunan firmaların çoğu kendi bünyelerinde ya da yaptıkları distribütörlük anlaşmaları ile İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere genellikle Türkiye'de 81 ilde hizmet vermektedirler.

Güncelleme tarihi