TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Rüzgarnet aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Güncelleme tarihi
min reading
rüzgarnet Logo

RüzgarNet, RüzgarFİBER ya da RüzgarCELL aboneliğinizden memnun değil misiniz? Abonelik sürenizin sonuna mı geldiniz? Sözleşmenizi iptal etmek için izlemeniz gereken yolları sizin için derledik.

Cayma hakkı nedir?

Tüketici hakları gereği abonelik sözleşmesini imzalamanızı takip eden 7 gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeden sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu süre içerisinde hizmetin başlaması durumunda bedelsiz cayma hakkının kullanılamayacağı, hizmet ücreti ve taahhüt sonlandırma bedelinin fatura edilebilmektedir. Böyle bir durumda, hizmeti kullandığınız süre boyunca, varsa size iletilen ekipmanı da 14 günlük süre içerisinde iade etmelisiniz.

Detaylı bilgi almak için RüzgarNET müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Cayma hakkından faydalanmak isterseniz talebinizi RüzgarNET iletişim adresine yazılı olarak ya da [email protected] adresine bildirmelisiniz.

RüzgarNET abonelik sözleşmesini sonlandırmak 

RüzgarNET ya da RüzgerFİBER aboneliğinizi iptal isteğinizi RüzgarNET internet sitesi üzerinden veya çağrı merkezi kanalıyla iletebilirsiniz. Hizmet, bildirim yaptığınız gün sonlandırılacaktır.  Abonelik iptal bildiriminizin işleme alınması için mutlaka yazılı olarak da RüzgarNET'e iletmelisiniz.

Abonelikten vazgeçme isteğinizi RüzgarNET internet sitesi üzerinden ya da çağrı merkezi kanalıyla iletmenizden sonra yazılı bildirimi iletme süreniz 30 gündür. Talebinizin yazılı olarak RüzgarNET'e ulaşmaması halinde abonelik devam edecektir.

RüzgarNET sözleşme tarihiniz yaklaştı mı?

RüzgarNET, internet aboneliklerinde 6, 12, 24 veya 27 ay olmak üzere dört sözleşme tipi sunmaktadır. RüzgarNET aboneliğinize göre, sözleşme sürenizin sonunda başka bir Internet Servis Sağlayıcı'dan hizmet almak isterseniz RüzgarNET'e abonelik fesih işlemi için başvurmanız gerekmektedir.

Abonelik anlaşmanızdaki sözleşme sürenizin sonunda aboneliğinizi bitirmek istiyorsanız, aboneliğinizin bitiş tarihinden en az 30 gün önce yazılı olarak fesih ihbarında bulunmalısınız. Yazılı fesih ihbarını iletmezseniz önceki hizmet süreniz kendiliğinden yenilenecektir. Daha fazla bilgi için RüzgarNET iletişim kanallarına başvurabilirsiniz.

Fesih işleminden sonra süreç nasıl işliyor?

Yazılı fesih bildirimini takip eden 7 gün içerisinde RüzgarNET fesih işlemini gerçekleştirecektir. Bu konuda tarafınıza posta, elektronik posta, kısa mesaj ya da arama yoluyla bilgi verilecektir.

Fesih talebinizi yazılı olarak iletmenizden sonra tarife ve kampanyanız çerçevesinde size temin edilen cihazları (modem) da RüzgarNET'e iade etmelisiniz. Aboneliğinizin sona ermesini takip eden 10 gün içerisinde bu cihazları RüzgarNET'in anlaşmalı olduğu kargo şirketi yoluyla Rüzgar NET'e karşı ödemeli olarak iletebilirsiniz. Cihaz iadesini yapmamanız durumunda bu aletlerin bedelleri de ayrıca tarafınıza fatura edilebilir.