Aras Epsaş: Abonelik, Fatura ve İletişim Bilgileri

Güncelleme tarihi
min reading
Aras Epsaş Logo

Aras Epsaş, bölgesinde görevli tedarikçi olarak 2,5 milyonun üzerinde aboneye hizmet verir. Şirket, Aras bölgesinde oturan serbest tüketicilere indirimli elektrik tarifesi de sunar.

Aras Abonelik İşlemleri     Aras Müşteri Hizmetleri

Aras Fatura İşlemleri     Aras İletişim Bilgileri


Meskenler için Aras Elektrik Tarifeleri

Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars, Bayburt, Iğdır illerinde, Aras Elektrik konut tüketicileri için iki tarife seçeneği sunuyor. Ulusal tarife ve bölgede oturan serbest tüketiciler için indirimli tarife. Ayrıntıları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Serbest tüketici olmak için limit, ayda en az 82 TL elektrik tüketimidir. Bu tutar yıllık 1400 kWh elektrik enerjisine denk gelir.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Mesken - ulusal tarife Epdk ulusal birim enerji fiyatı uygulanır. Yok
Mesken - serbest Epdk ulusal birim enerji fiyatı üzerinden indirimli tarife
Serbest tüketici fiyatını öğrenmek için Aras Elektrik'i arayabilrsiniz
-
Değerlendirme

Serbest tüketici limitini geçiyorsanız görevli tedarikçi Aras Elektrik yerine indirimli elektrik şirketlerine yönelin. Alternatif şirketler, görevli şirketlerden daha yüksek indirim oranı uygular böylece daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Aras Elektrik Kurumsal Birim Fiyatlar

Aras dağıtım bölgesinde görevli tedarikçi olduğundan, kurumlara hem ulusal tarifeden hem de indirimli elektrik satışı yapabilir. Şirket kurumsal serbest tüketici tarifelerini tüketim büyüklüğüne göre gruplamamış.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Kurumsal Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden kurumlara bu fiyat uygulanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm işletmeler bu tarifeden elektrik alır.
Yok
Kurumsal - serbest Ulusal birim fiyatlar üzerinden indirimli
İşletmenin enerji tüketimine uygun birim fiyat teklifi alın.
-
Değerlendirme

Aras Epsaş işletmenizin tüketim miktarına göre size özel teklifler belirliyor. Şirketiniz için, Aras Epsaş ile sözleşme yapmadan önce, aldığınız birim fiyatı mutlaka piyasadaki indirimli tedarikçilerin teklifleriyle karşılaştırın.

Nasıl abone olabilirim?

Aras ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars, Bayburt, Iğdır illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Aras Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezlerinden abonelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Aras internet sitesi veya 444 9 433 numaralı telefon numarasından randevu alabilirsiniz.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Aras Elektrik diğer pek çok elektrik tedarikçisi gibi Serbest Tüketiciler için ulusal tarife fiyatları üzerinden indirimli fiyat seçenekleri veya zamsız tarifeler gibi çeşitli avantajlar sunabilir.

Kampanyalar

Aras Elektrik dönemsel olarak farklı oranlarda indirim ve özel tüketici gruplarına (engelli vatandaşlar, şehit / gazi aileleri vb.) özel faydalardan oluşan kampanyalar oluşturarak Serbest Tüketici adayları için sunabilir. Aras'ın kampanyaları piyasa şartlarına göre şirket tarafından belirlenir. Kampanyaları öğrenmek için şirkete ait çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Aras Elektrik internet sitesinde Serbest Tüketici başvuru formu yer almaktadır. Bu form ile şirketin indirimli tekliflerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Serbest Tüketici olarak tedarikçi değişikliği yapmak istiyorsanız önceden hizmet aldığınız şirkete borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Fırsatlar

Elektrik tüketicileri tedarikçilerin belirlediği şekilde farklı fırsatlardan da yararlanabilirler. Tedarikçi şirketler çok çeşitli promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Bu ek faydalar genellikle Serbest Tüketici adaylarına sunulur. Aras'ın sunduğu fırsatlarla ilgili bilgi için şirkete ait resmi internet sitesini takip edebilir veya çağrı merkezi ve şubeler vasıtasıyla yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Aras Elektrik'e hangi telefon ve adreslerden ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Aras Elektrik Çözüm Merkezleri ile abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çözüm merkezlerinde fatura sorgulama, ödeme, abonelik başlatma gibi işlemleri yapabilir ve abonelik sürecinde karşınıza çıkanbilecek konularda çözümlere ulaşmak için doğrudan personelle görüşebilirsiniz. 

Aras elektrik internet sitesi üzerinden Online Randevu alarak müşteri merkezlerindeki işlemlerinize hız kazandırmanız mümkündür. 

En yakın hizmet merkezi'ne ulaşmak için şirketin sitesindeki ilgili sayfayı inceleyebilir ve adresleri ziyaret edebilirsiniz.

Aras Elektrik'e telefon ile ulaşmak için hangi numarayı aramalıyım?

Aras Elektrik'e abonelik işlemleri hakkında bilgi almak için telefon yoluyla iletişim kurulabilir. 444 9 433 numaralı çağrı merkezi abonelik ile ilgili konularda danışabileceğiniz hattır. Abonelik işlemleri haricinde Serbest Tüketiciler çin indirimli teklifleri de öğrenebileceğiniz bir menü çağrı merkezinde mevcuttur. Arama yaptıktan sonra 0'ı tuşladığınızda çok kıs bir süre içinde müşteri temsilcisine bağlanmak mümkün oluyor. Yine aynı numaralı çağrı merkezi aracılığıyla bölgedeki dağıtım şirketine bağlanarak arıza ile kesintiler hakkında bidirimde bulunabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

Bölgedeki tüm elektrik aboneleri (başka bir şirketten elektrik alıyor olsalar bile) kesinti ve arızalar ile ilgili dağıtım şirketi yetkililerinden destek alır. Dağıtım şirketlerine doğrudan ulaşmak için 186 numaralı hattı aramanız yeterlidir.

Dağıtım ve perakende satış işlemleri farklı şirketler tarafından yürütülür! EPDK kararıyla ayrılan bu faaiyetler ülkemizde farklı şirketlerin alanındadır. Abonelik ve elektrik satışını kapsayan konular tedarikçi şirketleri, teknik konular ise dağıtım şirketlerini ilgilendirmektedir. Dağıtım ve tedarik şirketlerinin farkları ve hangi işle için hangi şirkete ulaşacağınızı öğrenmek için ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Aras Elektrik internet sitesinden hangi işlemleri yapabilirim?

Şirketin internet sitesindeki Online İşlemler menüsü sayesinde birçok konuda internet yoluyla işlem gerçekleştirebilirsiniz. Abonelikle ilgili bilgi güncelleme, borç sorgulama, fatura ödeme, tesisat numarası bilgileri gibi bir çok konuda Online İşlemler kolaylık sağlayacaktır. Online İşlemler menüsüne girmek için e-posta adresiniz ve adresinize tanımlı şifreniz gerekmektedir. 

Ayrıca Aras Elektrik internet sitesinde Usulsüz Kullanım İhbar Formu bulunur. Bu formu doldurarak tespit ettiğiniz usulsüz kullanımları şirkete bildirebilir ve kaçak elektrik kullanımı ile mücadeleye destek verebilirsiniz.

Aras Elektrik adres bilgileri nelerdir?

Genel Müdürlük

Adres : Şükrü Paşa Mahallesi TEK Lojmanları Sokak No:3 25050 Yakutiye / ERZURUM
Tel: 0850 200 5051
Faks: +90 (442) 232 32 15

Sosyal medya hesapları üzerinde Aras Elektrik'e ulaşmak istiyorsanız

Aras Elektrik'in sosyal medya hesaplarının takipçisi olarak şirketin sunduğu yenilikleri takip edebilirsiniz. Diğer iletişim kanallarından şirkete ulaşamadığınız takdirde Facebook, Twitter veya Instagram üzerinden şirket yetkililerine mesaj gönderebilmek de mümkün.