Bursagaz: Fatura ödeme, iletişim, abonelik işlemleri ve daha fazlası

Güncelleme tarihi
min reading
Bursagaz Logo

Bursa'nın doğalgaz dağıtım şirketi Bursagaz, doğal gazın müşteriye ulaştırılması ve fatura edilmesi ile ilgili abonelik, satış ve teknik işlemler gibi her konuda ildeki yetkili kuruluştur. Şirketin satış tarifeleri, borç sorgulama platformları, abonelik evrakları, iletişim bilgileri ve çok daha fazlasına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.


Bursagaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden gösterilen doğal gaz fiyatları her ilde farklı olarak uygulanır. Bunun sebebi taşıma taşıma masrafları ve çevresel faktörlerdir. Bu sebeple bölgeye göre fiyat farkı oluşur. Aylık olarak hesaplanan bu fiyatlar EPDK'nın düzenlemelerine uygun olarak dağıtım şirketlerinin internet sitelerinde duyurulur.

Bursa için doğalgaz fiyatları

Bursa için geçerli aylık doğalgaz fiyatları Bursagaz internet sitesinde belirtilmektedir. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Bursagaz Doğal Gaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Bursagaz doğalgaz aboneliği için ne gerekir?

Doğalgaz aboneliği nereden yapılıyor?

Bursagaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Bursa doğalgaz aboneliği ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Bursagaz iletişim adresleri ve telefon numaraları

Bursagaz telefon numaraları, internet adresleri ve müşteri merkezleri adreslerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bursagaz Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. adres ve telefon numaraları

Adres :  Bağlarbaşı Mah.1.Bakım Sok. No:2 (Esentepe Kavşağı) 
Osmangazi/BURSA

Telefon :  444 11 33

Faks : +90 224 2436010

E-posta [email protected]

Bursagaz'a ulaşmak için telefon numaraları

Bursagaz'a ulaşarak abonelikle ilgili işlem yapmak, bilgi almak ve teknik destek talep etmek için aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

 • Bursagaz telefon numaraları:
 • Bursagaz Çağrı Merkezi :  444 11 33 numaralı çağrı merkezine 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezinden ulaşacağınız personel kaydınızı alır, sizi bilgilendirir ve sorununuzu çözer. Ayrıca çağrı merkezindeki sesli yanıt sistemi ile kampanyalar hakkında bilgi alabilir, abonelik ve fatura bilgilerinizi sorgulayabilir, fatura ödemesi yapabilir, iç tesisat projenizin durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat bulunduğunuz ildeki doğal gaz dağıtım şirketine otomatik bağlanır.

Bursagaz ödeme noktaları

Bursagaz ile aldığınız doğalgaz hizmetinde doğalgaz faturalarınızı farklı ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz. Ödemeler anlaşmalı bankalar ve PTT vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Bursagaz ödeme noktaları

Bursagaz internet sitesinden yapabileceğiniz işlemler

Bursagaz internet sitesinde bulunan menü ve formlar sayesinde internet üzerinden bir çok abonelik işlemini yapabilirsiniz: