Esgaz: Borç sorgulama, abonelik, iletişim, tarifeler ve daha fazlası

Güncelleme tarihi
min reading
Esgaz Logo

Eskişehir ilinde doğalgaz hizmeti veren doğalgaz dağıtım şirketi Esgaz'dır. Eskişehirliler doğalgaz abonesi olmak için bu şirkete başvuruda bulunur, doğalgaz fiyatları, borç sorgulama, fatura işlemleri abonelikleri ile ilgili işlemlerde bu şirkete başvururlar. Arza ve gaz kaçağı durumlarında yine Eskişehir'de Esgaz yetkilileri sorunlarınızı çözecektir. Şirketin fiyat bilgileri, abonelik şartları ve iletişim kurabileceğiniz adres ve telefon numaraları bu yazımızda!


Esgaz Doğalgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Aylık olarak değişen ve Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden gösterilen doğalgaz fiyatları, dağıtım şirketinin bölgeye doğal gazı ulaştırmasındaki masrafların etkisiyle bölgelere göre farklı olur. Fiyatlar belirlenirken ve uygulanırken EPDK düzenlemeleri esas alınmaktadır. Her il veya bölgede uygulanan doğal gaz fiyatlarına o bölgedeki dağıtım şirketinin internet sitesinden ulaşılabilmektedir.

Esgaz Eskişehir doğalgaz fiyatları

Esgaz internet sitesindeki tarifeler içerisinde sarış fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Eskşehir için doğalgaz satış fiyatları tüketici grubuna göre tarihleri ile beraber listelenmiştir. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Esgaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Esgaz abonelik: Nasıl yapılır?

Esgaz aboneliği açtırmak için nereye, hangi evraklar ile başvuru yapmak gerekir?

Esgaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Esgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Esgaz iletişim adresleri ve telefon numaraları nelerdir?

Esgaz Merkez Adresleri ve Telefon Numaraları

Adres : Hoşnudiye mah. İsmet İnönü-1 Caddesi No:131 Eskişehir

Telefon : (0222) 330 00 00

Faks : (0222) 320 48 58

E-posta : [email protected]

Esgaz'ın en yakın abone merkezi neresi?

Eskişehir'de doğalgaz aboneliğiniz ile ilgili fatura ödeme, bilgi alma, abonelik açtırma veya kapama gibi birçok konuda Esgaz'ın Tepebaşı, Odunpazarı, Mahmudiye, Çifteler, Kırka, Alpu ve Beylikova'daki abone merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Esgaz en yakın abone merkezi adresi için tıklayınız.

Esgaz müşteri hizmetleri telefon numarası nedir?

Esgaz'a telefon ile ulaşarak müşteri hizmetlerine bağlanmak için iki yol bulunur:

 • Esgaz telefon numaraları:
 • Esgaz Çağrı Merkezi :  0222 330 00 00 numaralı çağrı merkezinde abonelikle ilgili pek çok sorun için kayıt alınarak çözüm sağlanır veya doğalgaz aboneliği ile ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi verilir. Bu hatta ülkenin her yerinden 7 gün 24 saat ulaşılabilir. 
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hat hizmettedir. 187 hattı Türkiye'nin her yerinde aradığınız bölgenin bağlı bulunduğu doğal gaz dağıtım şirketine bağlanır. Eskişehir'den 187'yi aradığınıda Esgaz'a bağlanabilirsiniz.

Esgaz fatura ödeme noktaları

Esgaz faturanızı şirketin müşteri merkezleri, anlaşmalı bankalar, PTT ve Faturamatik ile ödeyebilirsiniz. Şirketin anlaşması olan bankalara aşağıdaki butondan ulaşın.

Esgaz faturasını ödeyebileceğiniz anlaşmalı bankalar

Esgaz internet sitesinde yapabileceğiniz işlemler ve faydalanabileceğiniz bölümler

Esgaz internet sitesinden bazı abonelik işlemlerini online olarak yapmakla beraber birçok konuda bilgi edinebilirsiniz:

 • Sitede bulunan Online İşlemler butonuna tıkladığınızda önünüzde açılacak pencereden giriş yaparak birçok abonelik işlemini takip edebilirsiniz. Borç sorgulama, abone bilgileri öğrenme, proje durumu sorgulama, abonelik kapatma talebi, gaz açma randevusu, fatura ve tahmini birçok değer ve bedel hesaplama gibi işlemler bu menü aracılığıyla online olarak yapılabilmektedir.
 • Öneri, Talep ve Şikayet Formu ile abone olun veya olmayın, şirketle iletişime geçerek görüş bildirebilirsiniz.
 • Sertifikalı tesisat firmaları listesine siteden ulaşarak bağlantı sürecinde firmalardan hizmet alabilirsiniz. Aynı menüde sol tarafta firmaların sertifika durumları, altyapı firmaları, yetkili servisler, baca ile ilgili işlem yapan firmaların bilgilerine de ulaşabileceğiniz diğer seçenekler de yer almaktadır.
 • Esgaz ile yapacağınız resmi işlemlerde faydalanmak üzere farklı konularda dilekçe örneklerini de sitede bulabilirsiniz.