İzgaz: İzmit'te doğal gaz aboneliği, fiyatlar, fatura sorgulama, adres ve telefon bilgileri

İzgaz Logo

İzmit'te doğalgaz hizmetini İzgaz vermektedir. Doğalgaz dağıtımı, müşteriye ulaştırılması, satışı ve teknik hizmetlerin tümü İzmit'te İzgaz tarafından yürütülür. Bu şehirde bulunan doğalgaz tüketicileri İzgaz tarife, abonelik, fatura sorgulama, telefon ve adres bilgilerine ulaşma gibi pek çok konuda yazımızdan faydalanabilirler.


İzgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden gösterilen doğal gaz fiyatları taşıma taşıma masrafları ve çevresel faktörler sebebiyle her ilde farklı olarak uygulanır. Bölgeye göre farklı olan doğalgaz fiyatları aylık olarak hesaplanır ve EPDK'nın düzenlemelerine uygun olarak tüketicilere uygulanır. Fiyatlar dağıtım şirketlerinin internet sitelerinde duyurulur.

İzgaz İzmit için doğalgaz fiyatları

İzmit için geçerli aylık doğalgaz fiyatları İzgaz internet sitesinde belirtilmektedir. Birçok farklı tüketici grubunda belirtilen fiyatlardan kendi grubunuz için olan bölüme bakabilirsiniz. Ayrıca eski tarifelere de siteden ulaşılabilmektedir. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

İzgaz Doğal Gaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

İzgaz doğalgaz aboneliği için ne gerekir?

Doğalgaz aboneliği için nereye, hangi belgelerle başvurmak gerekir?

İzgaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

İzgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

İzmit İzgaz nerede? Telefon numarası nedir?

İzgaz'ın İzmit ve Gölcükte bulunan müşteri merkezlerine ait adres ve telefonları aşağıda bulabilirsiniz.

İzgaz İzmit Müşteri Merkezi nerede?

Adres : Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karaca Sokak No:58 (real Süpermarket hizası, Doğu Kışla Parkı çaprazı)

Çalışma Gün ve Saatleri
Hafta içi her gün: 8:45-17:00 (12:30-13:30 Öğle Tatili)

İzgaz Gölcük Müşteri Merkezi nerede?

Adres : Dumlupınar Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No:125 Gölcük Kocaeli

Çalışma Gün ve Saatleri
Hafta içi her gün: 8:45-17:00 (12:30-13:30 Öğle Tatili)

İzgaz Müşteri Merkezlerinde abonelik ücretlerinizi nakit, Debit Kart (Banka Hesap Kartı) veya Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca müşteri merkezlerinde Çarşamba ve Perşembe günleri haftanın diğer günlerine göre daha az yoğundur, dilerseniz işlem yapmak için bu günleri tercih edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak şirketin iki adet geçici abone merkezi bulunmaktadır:

 • 2 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Kandıra Kefken Mahalle Muhtarlığında her hafta Perşembe günü 09:00-16:30 saatleri arası abonelik işlemleri yapılabilmektedir. Bu ofisimizde fatura ödeme işlemleri yapılamamaktadır. 
 • 3 Mayıs 2019 tarihinden itibaren İzmit Akmeşe Mahalle Konağı'nda her Cuma günü 09:00-16:30 saatleri arası Abonelik işlemleri yapılabilmektedir. Fatura ödeme işlemleri bu ofisimizden yapılamamaktadır. 

İzgaz'a ulaşmak için telefon numaraları

İzgaz'a çağrı merkezi ve doğalgaz acil hattı vasıtasıyla ulaşarak abonelile ilgili pekçok işlemi yapıp bilgi alabilir, arıza veya gaz sızıntılarını bildirebilirsiniz.

 • İzgaz telefon numaraları:
 • İzgaz Çağrı Merkezi :  444 33 41 numaralı çağrı merkezine 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezinde abonelikle ilgili pekçok sorun için kayıt alınarak çözüm sağlanır veya doğalgaz aboneliği ile ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi verilir.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil durumlarda teknik destek almak veya çağrı merkezine bağlanmak için 187 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat bulunduğunuz ildeki doğal gaz dağıtım şirketine otomatik bağlanır.

İzgaz ödeme noktaları

İzgaz faturaları anlaşmalı bankalar, PTT, Kolay Vezne, Faturamatik, Fatura Vizyon vasıtasıyla yapılabilmektedir. Bankalara ve diğer ödeme noktalarının en yakın şubelerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İzgaz anlaşmalı bankalar ve ödeme noktaları

İzgaz internet sitesinden yapabileceğiniz işlemler

İzgaz internet sitesinde bulunan menü ve formlar sayesinde internet üzerinden bir çok abonelik işlemini yapabilir, yetkililere yazılı olarak ulaşabilirsiniz:

 • Online işlemler menüsünü ile abonelik ve sözleşmeniz ile ilgili işlemler, randevu alma, fatura sorgulama, proje sorgulama, evrak sorgulama, fatura ödeme, itiraz, ücretler ve diğer pek çok bilgiye ulaşılabilir ve işlem yapabilirsiniz.
 • Öneri ve şikayet formu ile abonelikle ilgili konularda yardım alabilir; talep, şikayet ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.
 • Sertifikalı iç tesisat firmaları listesi ile tesisat firmalarına ulaşabilirsiniz.
 • Ödeme yapabileceğiniz anlaşmalı bankaların ve ödeme notalarının en yakın şubelerine ulaşabilirsiniz.
 • Ankete katılarak hizmetlerin size uygun şekilde geliştirilmesine katkıda bulunabilir, kampanya hizmetler hakkında haberdar olmak için kayıt bırakabilirsiniz.
Güncelleme tarihi