Kırgaz: Kırıkkale ve Kırşehir'de doğalgaz fiyatları, abonelik şartları ve gerekli belgeler, borç sorgulama ve ödeme, adres ve telefonlar

Kırgaz Logo

Kırşehir ve Kırıkkale illerinde ikamet edenler doğalgaz hizmeti almak üzere aboneliklerini Kırgaz ile başlatırlar. Kırgaz, bu illerin doğal gaz dağıtım şirketidir. Bölgedeki doğalgaz fiyatları, abonelik başlatmak için gerekli başvurular ve belgeler, fatura sorgulama ve borç ödeme, şirkete ulaşabileceğiniz iletişim kanalları ve daha pek çok bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.


Kırgaz Tarifeleri ve Birim Fiyatları

Kilovatsaat (kWh) veya metreküp (m3) üzerinden her il veya bölge için aylık olarak doğalgaz fiyatları belirlenmektedir. Bunun sebebi doğalgazın tüketiciye ulaştırılmasındaki masrafların bölgelere göre değişmesidir. Fiyatlar dağıtım şirketleri tarafından EPDK düzenlemeleri çerçevesinde duyurulur ve uygulanır. Her il veya bölgede uygulanan doğal gaz fiyatlarına o bölgedeki dağıtım şirketinin internet sitesi vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Kırşehir ve Kırıkkale için doğalgaz fiyatları ne kadar?

Kırgaz tarafından Kırşehir ve Kırıkkale'de uygulanan doğalgaz fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Fiyatlar KDV hariç fiyatlardır.

Doğal gaz serbest tüketicileri 75.000 Sm3 sınırının üzerinde yıllık tüketim yapan tüketicilerdir. İlgili yönetmeliğe göre bireysel aboneler henüz serbest tüketici statüsünde doğal gaz alamıyor.

Kırgaz Doğalgaz Satış Fiyatı için tıklayınız.

Kırşehir ve Kırıkkale doğal gaz aboneliği nasıl yapılır?

Doğalgaz aboneliği için hangi evraklar gerekli?

Kırgaz Doğal gaz kullanmaya başlamak için gerekenler
Nasıl?

Hat bağlantısı yoksa;

 1. Bağlantı ve ilk doğal gaz aboneliği yapılmalı.
 2. Doğal gaz iç tesisat projesi tamamlanmalı ve onaylanmalı.

Hat bağlantısı ve tesisat tamamlandıktan sonra;

 1. Doğal gaz kullanım sözleşmesi yapılır.
 2. Gaz kullanıma yetkililer tarafından açılır.

Nereye başvurmak gerekir?

Doğal gaz aboneliği ile ilgili her şeyde bölgenizde görevli olan doğal gaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Doğal gaz projesi ve iç tesisat tamamlanmamışsa dağıtım şirketinin yetkilendirmiş olduğu tesisat firmaları ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir?
 1. Nüfus cüzdanı
 2. Mülk sahibiyse, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi
 3. Kiracıysa, abone olabileceğine dair imzalı dilekçe ve kira kontratı fotokopisi
 4. Daha önce binanızda abonelik yapılmışsa, binanın tesisat numarası; ilk bağlantı için ise, binanın yapı ruhsatı (05.12.2009 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış binaların ısınma şekli ruhsatta belirtilen şekli ile uygulanır, bu tarihten önce ruhsat almış olanlarda ise ısınma şekli ile ilgili apartman kararı getirilmelidir.)

İş yerleri için ek olarak:

 • Vergi levhasının bir kopyası
 • Türkiye Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının bir kopyası
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi kopyası
 • Kaşe

Doğal gaz aboneliği ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

Kırgaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğal gaz aboneliklerinde ödenen ücretler EPDK düzenlemelerine göre belirlenir. Bu ücretler tüm bölgelerde aynı kriterlere göre uygulanır. 

 1. Bağlantı bedeli : Hat bağlantısı için evdeki Bağımsız Bölüm Sayısına (BBS)göre, yani ev alanına göre belirlenen bir hesaplama yöntemi ile tahsil edilir.
 2. Güvence bedeli : Abonelik sözleşmesi ile birlikte alınan güvence bedeli evde doğal gaz ile çalışan tüketim elemanları; yani kombi, soba, sıcak su veya ocak gibi cihaz ve sistemlerin adedine göre hesaplanır.
 3. Ek bedeller : Güvence bedeline dosya masrafları ve damga vergisi gibi ufak ek bedeller de eklenir.
 4. Sayaç açma kapama bedeli : Gazın kesildiği durumlarda açtırmak için işlem başına sayaç açma kapama bedeli ödenmektedir.

Doğal gaz abonelik ücretleri ne kadar? Öğrenin!

Kırgaz iletişim adresleri ve telefon numaraları nelerdir?

KIRGAZ Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama ve Tic. A.Ş. - Kırıkkale

Adres : Kurtuluş Mahallesi, 708. Sk. No:3, 71200 Kırıkkale Merkez/Kırıkkale

Telefon : (0318) 218 61 61

KIRGAZ Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama ve Tic. A.Ş. - Kırşehir

Adres : Medrese Mahallesi, 91. Sk. No:4, 40200 Kırşehir Merkez/Kırşehir

Telefon : (0386) 212 84 84

Kırgaz müşteri hizmetleri telefon numarası nedir?

Kırgaz'a ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda verilmiştir.

 • Kırgaz telefon numaraları:
 • Kırıkkale ve Kırşehir doğalgaz dağıtım telefonları : Kırşehir'deki Kırgaz merkezine ulaşmak için (0386) 212 84 84 numaralı hattı, Kırıkkale'deki merkez için ise (0318) 218 61 61 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hatlar vasıtasıyla bilgi alabilir, bazı abonelik işlemlerini yapabilir ve arıza bildiriminde bulunabilirsiniz.
 • Doğalgaz ACİL Hattı : Arıza veya sızıntı gibi acil müdahale gereken durumlar veya müşteri hizmetlerine bağlanmak için Türkiye'nin genel doğalgaz telefon hattı 187'dir. Türkiye'nin neresinden 187'yi tuşlarsanız o bölgedeki doğalgaz şirketine otomatik olarak yönlendirme yapılır. Kırıkkale ve Kırşehir'de 187 arandığında Kırgaz'a ulaşılmaktadır.

Kırgaz doğalgaz fatura sorgulama ve ödeme

Kırgaz doğalgaz faturanızı Gaz Fatura Sorgulama kanalıyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca faturanızı kolay yoldan ödeyebileceğiniz bağlantı da şirektin internet sitesinde bulunmaktadır. Aşağıdaki butondan Kırgaz fatura ödeme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

Kırgaz doğalgaz fatura ödeme noktaları

Kırgaz internet sitesinden yapabileceğiniz işlemler

Kırgaz internet sitesinde ulaşabileceğiniz faydalı bağlantılar şöyledir:

Güncelleme tarihi