TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Vodafone Süpernet Abonelik Başvuru ve İptal

Güncelleme tarihi
min reading
Vodafone Net Logo

Vodafone Net fiber ve ADSL internet ya da telefon hizmetleri aboneliklerine dair işlemleri (abonelik iptal, abonelik başvurusu) yaparken ihtiyacınız olacak bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vodafone SüperNet ADSL ve Fiber internet aboneliği

Vodafone SüperNet abonelerine fiber ve ADSL olmak üzere iki tip internet sunmaktadır. Bu internet paketlerini sabit bir ev telefonu ile veya yalın internet olarak alabilirsiniz. Vodafone aynı zamanda Filbox HD Platformu ile birlikte sunduğu internet paketiyle TV hizmeti de vermektedir.

Nasıl ve Nereye başvurulur?

 • Vodafone internet sitesinden online başvuru formunu doldurabilirsiniz.
 • Vodafone çağrı merkezini 0850 542 0 542 numaralı telefondan arayabilirsiniz.
 • Size en yakın Vodafone Cep Merkezi'ne giderebilirsiniz.
 • SMS ile BASVURU yazıp 5420 numarasına gönderebilirsiniz.

Kurulum işlemleri

Gerekli evraklar nelerdir?

 • T.C. vatandaşları için kimlik belgesi fotokopisi
 • Yabancı uyruklular için geçerli pasaport
 • Vekaleten yapılan işlemlerde vekaletname
 • Vodafone SüperNet ADSL/Fiber abonelik sözleşmesi

Kurulum nasıl yapılır?

Gerekli evraklar teslim edildikten sonra Vodafone Net'teki aktivasyonların tamamlanması 10 güne kadar sürebilir. İnternet ve telefon hizmetleri aktif olduktan sonra size bilgi verilir. Vodafone modemleriyle kurulum yapmanıza gerek yoktur. Sadece gereken kabloları ADSL/Fiber Kolay Kurulum Kılavuzu'nu inceleyerek bağlamanız gerekmektedir. Kurulum talebiniz olması halinde hattınızın aktive edilmesinden sonra kurulum servisi randevu almak için irtibata geçecektir. Kurulum talep etmeyen aboneler, 0850 542 0 542 numaralı müşteri hizmetlerinden destek alabilirler.

İlk Fatura

İlk Vodafone Net faturanız 2 ayrı faturadan oluşur. İlk faturada aboneliğin başlangıç tarihinden o ayın sonuna kadar olan kullanım bedeli ve ilk abonelikte alınan ücretler bulunur. İkinci faturada bir sonraki ayın kullanım bedeli vardır. İlk hizmet faturası ise aktivasyon tarihinden ay sonuna kadarki dönemi ve bir sonraki ayın hizmet tutarını kapsar. 

Önceki internet sağlayıcının taahhüt iptal bedeli olarak aldığı ücretler 120 TL'ye kadar Vodafone tarafından karşılanır. Bunun için Vodafone Net'e geçişten itibaren 90 gün içerisinde fatura ve ödeme belgesini 0216 556 3173 veya 0216 556 3177 numaralarına fakslayabilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası (AKK) nedir?

Tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet almasını sağlamak ve şebeke üzerindeki yoğunluğu dengelemek adına Vodafone SüperNet'in uyguladığı adil kullanım noktası, o ay içindeki indirme miktarının aşılması halinde 8 Mbps'a kadar limitli internet abonesi için aylık aşan veri kullanım (download) miktarı max. 79 TL bedele, 16 Mbps'a kadar limitli limitli internet abonesi için aylık aşan veri kullanım (download) miktarı max. 89 TL ve 25 GB Adil kullanım noktasına ulaşılınca indirme hızı 3 Mbps'ye düşürülecektir. 8 Mbps ve 16 Mbps’e Kadar Limitsiz paketleri için pakete göre 50 GB ve 100 GB olarak belirlenen adil kullanım noktalarının aşılması halinde hızınız yine 3 Mbps'ye düşürülecektir.

Vodafone Net aboneliği nasıl iptal edilir?

Vodafone Net internet ya da telefon hizmetinizi iptal etmek için doldurmuş olduğunuz Talep Formu veya abonelik bilgilerinizi içeren ıslak imzalı dilekçeyi size en yakın Vodafone mağazasına götürebilir veya 0 216 556 31 73 & 0 216 556 31 77 numaralarına faks yoluyla iletebilirsiniz. İptal talebinizi aşağıdaki belgelerle birlikte iletmeniz gerekmektedir.

 • Bireysel Hatlar İçin Gerekli Belgeler
 • İptal Formu'nun imzalı hali veya ıslak imzalı dilekçe
 • Hat sahibinin kimliği
 • Kurumsal Hatlar İçin Gerekli Belgeler
 • İptal Formu'nun imzalı hali veya ıslak imzalı dilekçe
 • Şirket yetkilisine ait kimlik
 • İmza sirküleri ve vergi levhası

Vodafone internet aboneliği ne zaman iptal olur? 

Siz talebinizi yaparak eksiksiz şekilde belgelerinizi sunduğunuzda Vodafone, evde internet hizmetini kısıtlar. 1 hafta sonra aboneliğiniz kapatılır. İptal için başvuru yaptığınız tarihe kadar olan aylık kullanım ücretiniz, varsa cayma bedeli ve kalan cihaz taksitleri son faturanıza eklenecektir.

Vodafone Net modem iadesi Vodafone'un DSL kampanyaları ile üye olan müşteriler yalnızca 7/14 gün cayma hakkının kullanılması durumunda modemi iade eder, diğer hallerde modem müşteride kalır. Fiber internet hizmetinin iptalinde ise Vodafone Net’e ait olan modemlerin iade edilmesi gerekir. İptal SMS’inde modeminizin iadesi ile ilgili bilgiler verilir.