TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Turkcell Superonline Adsl

Turcell Superonline Logo
 

Turkcell Superonline ADSL hizmeti 16 Mbps’ye varan hızıyla kesintisiz internet erişimi ve avantajlı tarifeler sunuyor. Bu yazımızda Turkcell Superonline'ın sunduğu ADSL hizmetine başvurmak isteyenlerin merak edebilecekleri bilgilere yer verdik.


Adsl üyelik başvurusu

Nereye başvurulur ?

  • Hemen başvurmak için tıklayın.
  • Superonline internet sitesindeki başvuru formunu doldurun.
  • SMS ile, 2220'ye ADSL yazıp gönderin.
  • Size en yakın Turkcell Superonline abone merkezine gidin.

Superonline Adsl abonelik işlemleri

Başvuru ve kurulum

Adsl altyapı hizmeti sunan şirket tarafından binanıza hat getirilir. Turkcell Superonlie ile çıkış almanız için sistem ayarlanır. 24 sat için yetkili bayi kurulum randevusu almak için arar. Bayi kurum için geldiğinde sözleşmeyi yanında getirir. Sizin tek yapmanız gereken sözleşmeyi imzalayıp, kimlik fotokopinizi teslim etmektir. Modemin evinizdeki konumuna göre kablolama yapılır. Aktivasyon kontrolünden sonra, online işlem merkezi şifresi ve kablosuz ağ şifresi sms ve email yoluyla gönderilir.

Numara taşıma ve ilk fatura

Telefon numarası tahsis edilecekse, hemen kullanıma başlarsınız. Numara taşıma yapacaksınız kurum sırasında işlemleriniz yapılır, bu sırada mevcut telefon şirketinizden kullanıma devam edersiniz. Numara taşıma işlemi ortalama 7 gün içinde yapılır. İlk faturanız e-mail adresinize gönderilir ya da online işlemler merkezinden görüntüleyebilirsiniz.

Superonline ADSL Altyapısı

Bağlantı hızı nasıl ?

Adsl bağlantı hızınız, seçtiğiniz pakete bağlı olarak 4 Mbps'den başlayıp 16 Mbps'ye kadar çıkabilir. 16 Mbps'ye kadar olan paketlerden yararlanabilmek için hattın ADSL2+ teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Hattın kalitesi ve hizmet alınan santrale uzaklığa göre abonelik hızı değişkenlik gösterebilir.

Adil Kullanım Kotası (AKK) koşulları nelerdir?

Paket hız alanı, yani adil kullanım kotasını dolduran bireysel kullanıcıların download hızı, ay sonuna kadar 3 Mbps'a, upload hızı ise 1 Mbps'a düşer. Hız alanınız seçtiğiniz fiber internet paketinde belirlenmiştir. Adil kullanım kotası sınırsız tarifelerde, Superonline hizmetinin amacı dışında kullanılmasını ve diğer kullanıcıların kullanım hakkının ihlalini engellemek için kullanılır.

Güncelleme tarihi