CLK Çamlıbel Fatura Ödeme

Güncelleme tarihi
min reading

CLK Enerji'de yaşanan hisse dağılımından sonra Limak Holding’in ayrılmasıyla ortaklığın yeni ismi CK Enerji (Cengiz-Kolin) olarak değiştirilmiştir. Şirket bu değişimden sonra CK Çamlıbel Elektrik adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Şirketin güncel sayfasını görmek için lütfen tıklayınız.

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde görevli elektrik tedarikçisi CLK Çamlıbel şirketinden elektrik satın alan tüketicilerin fatura ödeme ve borç sorgulama işlemleri hakkında tüm merak ettikleri bu yazıda.

CLK Çamlıbel     CLK Çamlıbel İletişim

CLK Çamlıbel Abonelik     CLK Çamlıbel Müşteri Merkezleri

CLK Çamlıbel Borç Sorgulama

  • 444 44 66 numaralı çağrı merkezini hattan arayarak
  • CLK Çamlıbel nternet sitesindeki "Borç Sorgulama" uygulamasına müşteri referans numaranızı girerek

CLK Çamlıbel Fatura Ödeme

Fatura sonunda yer alan ve daha kalın yazılmış son ödeme tarihinden önce ödemeniz gereken elektrik faturanızı yanınızda bulundurarak ya da üzerinde yer alan abone numarasını bir yere not ederek fatura ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme nakit olarak görevli illerde farklı ilçelerde bulunan müşteri merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bununla birlikte nakit olarak CLK Çamlıbel Elektrik veznelerinden, anlaşmalı bankaların bankamatiklerinden (ATM) yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödemeden ise anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak ya da otomatik ödeme talimatı vererek yararlanabilirsiniz.

Gecikme Zammı nedir?

Gecikme zammı elektrik faturanızı son ödeme tarihinden önce ödemeyen müşteriler için bu tarihten itibaren günlük olarak hesaplanır.

Son ödeme tarihinden itibaren 2 adet bildirim yollanmalıdır. İkinci ihbarın ardından beş iş günü içerisinde elektriğiniz kesilir. Kesildiği tarihten itibaren 1 ay boyunca ödenmeyen faturaların sonucu elektrik sözleşmesinin iptal olmasıdır. Bu halde yeniden abonelik sözleşmesi yapmanız gerekmektedir.

Kesilen elektriği yeniden nasıl bağlatırım?

Yeniden elektrik açtırmak için elektrik borcunuzu yatırmanız gerekmektedir. Fatura borcunuzu yatırdıktan sonra, enerjiniz tekrar verilir. Bu süre zarfında sayaca herhangi bir müdahale yaptırmamanız gerekir, cezai işlem başlatılabilir.

Faturam gelmedi / kayboldu

Faturanızın gelmemesi için birçok sebep olabilir. Bunlar, sayacın okunamamaı, enerji tüketiminin fatura oluşturacak kadar yüksek olmaması ya da sayaç arızası olabilir. Bu konuda daha detaylı bilgye sahip olmak için 444 44 66 numaralı CLK Çamlıbel çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Doğru nedeni öğrendikten sonra CLK Çamlıbel müşteri merkezlerine dilekçe ile başvurmanız gerekebilir.

Faturama nasıl itiraz ederim?

CLK Çamlıbel elektrik faturanıza itiraz etmek için CLK Çamlıbel şubelerine gitmeniz ya da internet sitesindeki itiraz formunu doldurmanız gerekmektedir. İtiraz süresi fatura kesim tarihinden itibaren 1 yıldır. İtirazlar 15 iş günü içerisinde sonuçlanmalıdır.

  • Fatura tutarını ödemediyseniz
  • İtiraz haklı: Fatura son ödeme tarihi itibariyle gecikme zammı uygulanan hatalı tüketim tutarı ile arasındaki farkın iadesi gerçekleştrililir. Kısmen haklı bulunursa, tahsil edilmesi gereken tutar bir sonraki faturaya yansıtılır.
  • İtiraz haksız: Fatura bedeli, son ödeme tarihinden ititbaren hesaplanan gecikme zammı ile tüketiciden tahsil edilir.

FATURA İTİRAZI Fatura itirazında bulunurken faturayı ödememe gerek yok diye düşünmeyin. Eğer elektrik faturanız bir önceki dönemin %30'undan fazlaysa önceki dönemin tutarını ödeyebilirsiniz. Ancak daha az ise faturanızı ödemelisiniz, aksi takdirde elektriğiniz kesilebilir, gecikme zammı uygulanır.