TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

Netflix'te dizi ve filmleri hızlandırma ve yavaşlatma

Dünyaca ünlü film ve dizi platformu Netflix, aralarında orijinal yapımların da olduğu yerli ve yabancı yüzerce dizi, film, belgesel ve TV programını arşivinde kullanıcılarına sunuyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan Netflix, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda yeni özellikler tasarlayarak hayata geçirmeye çalışıyor. Netflix izleyicilerinin kullanmayı istedikleri bir özellik de Netflix üzerinden izledikleri dizi, film ve programları hızlandırma özelliği. Video hızını yükseltme özelliği henüz Netflix'te tam olarak kullanılamasa da şirket, kullanıcılarının talebi doğrultusunda video hızlandırma özelliği için çalışmalara başladı. Ayrıca Netflix'te dizi ve filmleri hızlandırmak için ayrıca kurulabilecek eklentilerle de mevcut. İşte Netflix'te dizi, film ve programları daha hızlı izleyebilmek için çözümler...


Netflix'teki videoları daha hızlı veya yavaş çekimde izlemek mümkün mü?

Seyirciler, dizi, film ve programları daha hızlı modda veya ağır çekimde izlemek isteyebilirler. Özellikle Netflix'te yeni sezonu gelen bir dizinin eski sezonlarını hatırlamak için izleyicilere içerikleri hızlandırılmış şekilde izleyebilecekleri bir teknoloji sunmak oldukça hayat kolaylaştıracak bir çözüm olabilir. Benzer şekilde seyirciler, bazı ayrıntıları daha iyi anlamak için videoyu yavaşlatmayı da tercih edebilirler.

Netflix henüz video hızını değiştirme imkanı sunan bir özelliği genel anlamda kullanıma sokmuş değil. Kullanıcıların bu yöndeki taleplerini değerlendiren Netflix, bu özellik için deneme olarak Android üzerinden kullanılabilecek ek bir menü ekleyeceğini duyurdu. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin tüm kullanıcılar tarafından Netflix'in tüm platformlarında kullanılabilir hale getirilmesi bekleniyor.

Netflix'teki hızlandırma özelliği sayesinde dizi ve film gibi tüm video içerikler olduğundan daha hızlı veya yavaş şekilde izlenebilecek. Netflix'in video hızlandırma özelliği videoları 1,5 kat hızlandırırken, yavaşlatma seçenekleri de 0,5 kat yavaşlatma imkanı sunacak.

Netflix'in bu özelliği şimdiye kadar getirmemiş olması, diğer pek çok video platformunda hızlandırma yapabilen kullanıcılar tarafından eleştiri konusu olmuştu. Netflix'te bu özellik bulunmasa da kullanıcılar video hızlandırma eklentilerini kullanarak da Netflx'teki videoların hızını değiştirebiliyor, dilerlerse daha hızlı dilerlerse de yavaş olarak Netflix içeriklerini izleyebiliyorlar.

Andorid cihazlar için Netflix film ve dizileri hızlandırma özelliği nasıl çalışır?

Android cihazlar için yeni eklenmesi düşünülen ve test aşamasında olan Netflix özelliğinde dizi, film ve programlar gibi tüm video içerikleri daha hızlı veya yavaş şekilde oynatma imkanı var. Bu özellik sayesinde daha önce izlediğiniz içerikleri hatırlamak için hızlı çekim veya ayrıntıları görmek için yavaş çekim modunda izleme yapabilirsiniz.

Netflix'te hızlandırma özelliğini kullanmak için Android cihazınızda bir içeriği açarak oynatma ekranına geçmeniz gerekiyor. Oynatma ekranı üzerinde ekrana tıkladığınızda mobil cihazlarda alt yazı seçenekleri çıkmaktadır. Android cihazlar için bu alt satıra bir de video oynatma hızı ile ilgili menü ekleniyor. Bu menüye tıkladığınızda oynatma hızlarını 0,5x'ten 1,5x'e kadar değiştirebilmeniz mümkün olacak.

iOS cihazlarda Netflix hızlandırma özelliği var mı?

Netflix'i iOS işletim sistemli mobil cihazlarında kullananlar için hızlı çekim veya video yavaşlatma gibi bir bir özellik henüz mevcut değil. Bununla beraber, Apple marka mobil cihazlarınızda Netflix uygulamasında yararlanabileceğiniz başka bir hızlandırma seçeneği var. İzlediğiniz videoyu kolaylıkla 10 saniye ileri ve geri sarmanızı ve dilerseniz geçerek izlemenizi sağlayan bu özellik de oldukça pratik.

İleri / geri sarma özelliğini kullanmak için Netflix uygulamanızda bir videoyu oynatma ekranında açmanız gerekiyor. Video oynarken veya duraklatılmış durumdayken ekranın sağına hızlıca çift tıkladığınızda 10 saniye ileri alma, soluna hızlıca çift tıkladığınızda ise 10 saniye geri sarma yapabiliyorsunuz. Dizi ve filmlere hızlıca göz gezdirmek istediğinizde veya hatırlamak için tekrar izlediğinizde kullanabileceğiniz bir pratik çözüm de kolay ileri / geri alma özelliği olabilir.

Netflix'te film ve dizilerin oynatma hızlarını değiştirebilmenizi sağlayan eklentiler

Netflix'te film ve dizileri daha hızlı olarak oynatmanızı sağlayan özellik şu anda yalnızca Android uygulamasında kullanılabilen biz özellik olarak test aşamasında. iOS cihazlar ve web tarayıcılarında Netflix görüntülerken video hızını değiştirme özelliğini kullanamıyoruz. Kullanıcılar da bu sebeple video hızlarını değiştirme özelliğini Netflix'te kullanabilmek için web tarayıcılarına eklenebilen eklentilere başvuruyorlar.

Video hızlandırma işlevini Netflix'e ekleyebileceğiniz bir çok eklenti var. Bunlardan internet üzerinde en çok tercih edilenleri ve yüksek puanlı olanları seçmenizi, eklentiler hakkındaki yorumları okumanızı tavsiye ederiz. Böylece daha güvenli ve rahat bir şekilde eklentilerinizi Netflix ile beraber kullanabilirsiniz.

Netflix'te dizi, film ve programların oynatma hızlarını değiştirmek, hızlandırmak ve yavaşlatmak için Super Netflix veya Video Speed Controller gibi yaygın kullanılan eklentiler mevcut. Super Netflix sadece Google Chrome üzerinden çalışırken, Video Speed Controller hem Google Chrome hem de Firefox ile çalışabiliyor.

Netflix video hızlandırma eklentileri nasıl kurulur?

Netflix'teki içeriklerin oynatma hızlarını değiştirmek için kurabileceğiniz içerikleri internet üzerinden indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, eklentinin sizin kullandığınız web tarayıcısı için uygun olup olmadığına bakmaktır. Web tarayıcınızın kendi mağazasında aradığınız eklentiyi bularak indirmek en güvenli yöntemdir.

 • Google Chrome için bir video hızlandırma eklentisi indirecekseniz:
 • Google Chrome web tarayıcınızdan Chrome Web Store'a gidin.
  ? (https://chrome.google.com/webstore/category/extensions)
 • Arama bölümüne aradığınız eklentinin adını yazın ve arayın.
 • Seçenekleri daraltmak için yandaki menüde "Extensions" seçeneğini seçerek fitreleyebilirsiniz.
 • Çıkan seçeneklerden dilediğinizi seçerek "Add to Chrome" butonuna tıklayarak Chrome tarayıcınıza ekleyin.
 • Ekelentinin bilgileri arasında puanını, yorumları ve ne kadar etkileşim aldığını görebilirsiniz.
 • Firefox için Netflix hızlandırma eklentileri indirme:
 • Firefox web tarayıcısından Firefox için eklenti mağazasına gidin. 
  ? (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/)
 • Dilediğiniz eklentiyi arama bölümünden arayın.
 • "Add to Firefox" ("Eklentiyi Ekle") butonu ile tarayıcınıza ekleyin.
 • Eklentiyi eklemeden önce yan tarafta diğer kullanıcılar tarafından eklentiye verilen oyları ve yorumları görebilirsiniz.
 • Opera için Netflix video oynatma hızını değiştirme eklentisi eklemek istiyorsanız:
 • Opera tarayıcınızdan Opera için eklenti mağazasına gidin. 
  ? (https://addons.opera.com/tr/)
 • Size gereken eklentiyi arama çubuğunda arayın.
 • Video hızlandırma eklentisini bulduğunuzda üzerine tıklayın ve eklenti hakkında bilgilere ulaşın. 
 • Tarayıcınıza eklemek için "Opera'ya Ekle" butonuna tıklayınız.
 • Eklentiler hakkında yorum ve puanları da eklenti sayfasının altında görüntüleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Netflix'te aradığınızı daha rahat bulun! Netflix'teki tüm kategorilere ve içeriklere ulaşmanızı sağlayan kategori kodarı için tıklayın: "Netflix'te gizli kategoriler"

Güncelleme tarihi