TV-İnternet-Mobil

Ücretsiz farklı internet ve TV paketlerini karşılaştırın ve en uygun tarifeyi bulun.

TV-İnternet-Mobil

İnternet ve TV tarifelerinizi indirim!

Farklı internet ve TV tarifelerini sizin için en iyisini birlikte bulalım. Hemen formu doldurun, sizi geri arayalım!

İnternet Nasıl Hızlandırılır?

Güncelleme tarihi
min reading

İnternet hızınız çok mu yavaş? Aldığınız internet hızını kullanamadığınızı mı düşünüyorsunuz? Cevap sadece İnternet hatlarındaki bir arıza olmayabilirim. ADSL ve Fiber İnternet hızınızı merak ediyorsanız ve yavaş olduğunu düşünüyorsanız yazımızdaki pratik bilgilere uygulayabilirsiniz.


Modem Telefon

ADSL ve Fiber İnternet Hız Testi

İnternet hızının satın aldığınızdan düşük mü olduğunu düşünüyorsunuz? Tercihen ethernet kablosu ile internete bağlandığınız (Wi-Fi ölçümlerinde internet hızınız daha düşük olması normaldir.) bilgisayarınızda aşağıdaki testi yapın. Eğer satın aldığınız tarifeden daha düşük bir değer var ise herhangi bir arıza olabilir. Bunun için önce arıza sayfalarını ziyaret edin, veya arıza kaydı oluşturun.

Modemi Baştan Başlatmak / Resetlemek

Çoğunlukla modemi resetlemek birçok sorunu çözebilir. Modemi resetmek için önce cihazın üstünde bulunan tuştan cihazı kapatmak ve 30 saniye sonra tekrar açmak olacaktır. Cihazı kapattığınızdan emin değilseniz, modemin adaptör kablosunu prizden çıkartıp, 30 saniye bekleyip tekrar takabilirsiniz. Cihaz resetlendikten sonra internet bağlantısının tekrar kurulması için bir süre geçmesi gerekebilir. İnternet bağlantısının olup olmadığını modem üstünde bulunan uyarı ışıklarından takip edebilirsiniz. Genellikle internetiniz varsa modem üzerindeki İnternet ışığı yeşil renkte olur.

Ethernet Kablo

Wi-Fi yerine Ethernet Kablosu ile bağlanma

Veri akışı sırasında herhangi bir kayıbı önlemek için Kablosuz bağlanmak yerine modeminizin içinde bulunan daha geniş bir sabit telefon kablosuna benzetebileceğimiz ethernet kablosu yardımıyla da internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aldığınız internet hızının tamamını kullanabilmek için en iyi yöntem ethernet kablosu ile bağlantı kurmaktır.

Paket Yükseltme

Mevcut internet sağlayıcınızı arayarak daha yüksek pakete geçme hakkında bilgi alabilirsiniz. Şirketlerin sürekli güncellenen kampanyaları ile avantajlı fiyatlarla belki de daha hızlı bir pakete geçiş yapabilirsiniz.

İnternet Şirketi Değiştirme

Bununla birlikte dilerseniz farklı şirketlerde de benzer fiyatlara daha hızlı paketler sunulup sunulmadığına bakabilir ve şirket değiştirebilirsiniz.