Çoruh Aksa Elektrik: Borç Ödeme, Tarife ve İletişim Bilgileri

Çoruh Aksa Logo

Çoruh Aksa Elektrik, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun illerinde ana elektrik şirketi olarak mesken ve kurumsal abonelere ulusal fiyatlardan elektrik satışı yapar. Çoruh Aksa'nın sahibi olan Aksa grubunun serbest tüketicilere satış yapan indirimli elektrik şirketi de bulunur.

Çoruh Aksa Abonelik İşlemleri     Çoruh Aksa Fatura İşlemleri

Çoruh Aksa Müşteri Merkezleri     Çoruh Aksa İletişim Bilgileri


Çoruh Aksa Mesken Elektrik Fiyat Tarifeleri

Çoruh Aksa Elektrik, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun illerindeki evlerine elektrik hizmeti alanların görevli tedarikçisidir. Şirket 9 ilde toplamda 2,1 milyondan fazla aboneye hizmet veren türkiyenin en büyük elektrik şirketlerinden Aksa Elektrik bünyesinde bulunmaktadır. Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun illlerinde yeni bir eve taşınırken bu şirket ile abonelik yapmanız gerekir ve mesken tüketici grubuna dahl olursunuz. Çoruh Aksa, mesken abonelerine iki seçenek sunuyor: Ulusal fiyatlar ve indirimli tarife. İndirimli tarifeler Serbest Tüketici olan abonelerle süreli sözleşmelere dayanarak uygulanabilmektedir.

Serbest tüketici olup indirimli elektrik almak için, aylık faturanız ortalama 82 TL civarında olmalıdır.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt
Ulusal tarife EPDK ulusal tarifede geçerli birim elektrik fiyatından elektrik satışı yapılır. Yok
İndirimli tarife Ulusal tarife birim enerji fiyatı üzerinden indirim
Faturanız aylık 82 TL ve üzerindeyse
serbest tüketici fiyatlarını öğrenmek için Çoruh Aksa ile iletişime geçiniz.
-

 

Tavsiyemiz

Çoruh dağıtım bölgesinde oturan milyonlarca abone ulusal tarifelerden elektrik alıyor. Serbest tüketiciyseniz, indirimli tarifeleri Çoruh Aksa Elektrik'e telefon ederek öğrenin ve piyasadaki diğer fiyatlarla karşılaştırın. Aksa indirimli elektrik şirketinin tarifelerine de bakabilirsiniz.

Çoruh Aksa Elektrik Kurumsal Tarifeleri

Çoruh Aksa Elektrik görevli tedarikçi olduğundan, şirketlere hem ulusal tarifeden hem de serbest tüketici tarifelerinden elektrik satışı yapabilir. Şirket yalnızca Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun'da bulunan işletmelere ticarethane grubundan görevli elektrik satış hizmeti sağladığı gibi yanlızca bu illerdeki abonelerine indirimli elektrik satışı yapar. Çoruh Aksa kurumsal serbest tüketici tarifeleri ayrıntılı gruplandırılmamış.

Tarife Adı Açıklama Taahhüt Hizmet Bölgesi
Ulusal elektrik tarife EPDK ulusal birim elektrik fiyatı
Sanayi 6948 sayılı sanayi sicil belgesini ibraz eden sanayi işletmeleri bu abone grubunun birim fiyatlarından faydalanır.
Ticarethane Sanayi sicil belgesi olmayan tüm tüzel kişiler bu gruptadır.
Yok Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun
İndirimli tarife Ulusal ticarethane birim fiyatı üzerinden indirim
Faturanız 82 TL ve üzerindeyse fiyat teklifi alın.
-

 

Kurumsal tarife değerlendirmesi

Şirketinizin tüketimi serbest tüketici limitini geçiyorsa, Çoruh Aksa Elektrik'i arayın ve fiyat teklifi almanız gerekmektedir; çünkü şirket kurumsal tarifelerde uyguladığı birim fiyatları gizli tutuyor. Kurumsal serbest tüketiciye önerimiz, karar vermeden önce, indirimli tedarikçilerin sundukları avantajlı fiyatları değerlendirmesidir.

Nasıl abone olabilirim?

Çoruh Aksa ile abonelik işlemlerinizi yaparken hizmet verilen Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun illerinden birinde ikamet etmeniz gerekir.

Çoruh Aksa Elektrik aboneliğini tamamlamak için ne yapılmalı?
Nerede? Müşteri işlem merkezleri,Çoruh Aksa internet sitesi veya 444 9 186 numaralı telefon numarasından başvuru yapılabilir.

Ne zaman?

Abonelik işlemleri genellikle 1-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Gerekli evraklar nelerdir?
  1. Kira sözleşmesi, ikametgah ya da tapu kaydı
  2. Zorunlu deprem sigortası DASK poliçesi veya poliçe numarası
  3. Kiracılar için: Mülk sahibinin kimlik bilgileri, ticarethane ise vergi numarası ve unvan bilgileri, kira sözleşmesi
  4. Başvuranın kimlik belgesi ( Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)
  5. İşyeri aboneliği için: Yetki belgesi, vekaletname ya da imza sirküleri, İşyeri yetkilisinin kimlik belgesi aslı ve fotokopisi

Kampanyalar ve Fırsatlar nelerdir?

Çoruh Aksa Elektrik Serbest Tüketiciler için sözleşmeler dahilinde farklı avantajlar içeren kampanyalar ve müşterilerinin yararlanacağı fırsatlar sunabilir.

Kampanyalar

Çoruh Aksa Elektrik ulusal tarife fiyatları üzerinden sözleşme ile belirlenen oranda indirim veye sabit fiyat uygulamalarından oluşan kampanyaları Serbest Tüketici adayları için sunabilir. Çoruh Aksa'nın kampanyaları şirket ile ikili anlaşma yapan tüketicilere bildirilir. Kampanyaları öğrenmek için şirkete ait çağrı merkezinden de bilgi alabilirsiniz.

Fırsatlar

Elektrik tüketicileri elektrik alırken farklı fırsatlardan da yararlanabilirler. Tedarikçi şirketler çok çeşitli promosyonlar ve ödeme kolaylığı gibi fırsatlar sunabilmektedirler. Örneğin şirketin anlaşmalı olduğu farklı ödeme noktalarından da fatura ödemesi yapabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı ve kolay fatura ödeme imkanlarını değerlendirmiş olursunuz. Çoruh Aksa'nın sunduğu başka fırsatlarla ilgili bilgi için şirketle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Çoruh Aksa'ya nasıl ulaşılır?

Müşteri Hizmetleri Merkezleri nerede?

Çoruh Aksa Elektrik Müşteri Hizmet Nokataları ile abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri Hizmet Noktaları fatura ödeme, abonelik başlatma, devretme ve iptali, fatura ile ilgili diğer problemler vb. bir çok konuda destek alarak işlem yapabileceğiniz ve yetkililerle yüzyüze görüşebileceğiniz merkezlerdir. En yakın Müşteri Hizmet Noktası'na ulaşmak için şirketin internet sitesinde ilgili bölümde adreslere göz atabilirsiniz. Bunun yanında alternatif ödeme kanalları ile ödeme işlemlerinizi müşteri merkezlerine gitmeden tamamlayabilirsiniz.

Çoruh Aksa Elektrik'e ulaşabileceğiniz telefon numarası

Çoruh Aksa'ya telefon yoluyla ulaşmak 444 9 186 numaralı çağrı merkezinden mümkün olabilmektedir. Bu hat vasıtasıyla aboneliğinizle ilgili konularda destek alabilirsiniz. Coruh Aksa Elektrik'e Serbest Tüketici olarak başvuru talebinde bulunmak için de yine çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Telefon numarasını tuşladığınızda hizmet alamakta olduğunuz ilin plaka kodu sizden istenerek ilgili menüye yönlendirmeniz yapılacaktır. Yine aynı numaralı çağrı merkezi, bölgede arıza ve planlı kesintiler ile ilgili bilgi paylaşımına olanak sağlar. Bölgedeki dağıtım şirketine ulaşmak için ise 186 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. 

Türkiye'nin her yerinde doğrudan 186 numaralı hat ile de bölgede görevli dağıtım şirketleriene ulaşılır. Arıza ile kesintiler, sayaç, bağlantı gibi teknik konularda tüm elektrik aboneleri (başka şirketten elektrik alıyor olsalar bile) bölgede görevli dağıtım şirketi ile işlem yürütür.

Çoruh Aksa Elektrik'e ait adresler

ÇORUH ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş.

Esentepe Mah. Yavuz Selim Bulvarı
Özgür İş Merk. No: 145-B Trabzon
Tel: (0462) 377 61 00
Faks: (0462) 377 61 72
E-posta: [email protected]

Çoruh Aksa Elektrik internet sitesi üzerinden iletişim ve işlemler

Çoruh Aksa Elektrik'in internet sitesinde öneri ve şikateylerinizi paylaşabileceğiniz Online İletişim Formu bulunur. Bu formu kullanarak dorudan ilgili birimlere konu yönlendirilir. 

Ayrıca Çruh Aksa internet sitesindeki Online İşlemler Menüsü ile abonelik ile ilgili işlemleri internet yoluyla çözümleyebilir, fatura sorgulama yapabilirsiniz. Sisteme giriş için e-posta adresiniz ve şifreniz gerekcektir.

Çoruh Aksa Elektrik'e sosyal medyadan ile ulaşmak için

Şirkete sosyal medya üzerinden direkt mesajla ulaşmak ve Çoruh Aksa'ya ait güncel gelişmeleri takip etmek için Facebook ve Instagram üzerinden resmi hesaplarını ziyeret edebilirsiniz. Bölgedeki kesinti ve teknik işlemler ile ilgili güncel gelişmeleri ise görevli dağıtım şirketi Çoruh Edaş'ın Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Güncelleme tarihi