You are here

TEK Elektrik

Bir KGM Enerji markası olan TEK Elektrik, mesken ve ticarethane serbest tüketicilerine uygun fiyatlı elektrik tarifeleri sunar.

TEK Elektrik tarifeleri

Serbest tüketici limitini geçmek için, faturanızın ayda en az   gelmesi gerekir. Bu tutar yılda en az   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir.

Tek Elektrik Serbest Tüketici Limiti'ni geçen mesken ve ticarethane kullanıcılarına değişik indirim oranları sunar. Bununla birlikte dönemsel olarak avantajlı kampanyalar da düzenleyebilir. Daha fazla bilgi almak için Tek Elektrik ile iletişime geçebilirsiniz.

TEK elektrik sözleşme şartları

Sözleşme süresi dolduğunda, her iki taraf da sözleşmeyi sonlandıracak bir bildirimde bulunmadıysa, sözleşme aynı şartlar ile devam eder. Sözleşmey iptal etmek için, sözleşmede bildirilen süre zarfıdan yazılı bildirimde bulunmanız gerekir.

Ne kadar teminat ödemek gerekli ?

Elektrik tedarikçileri müşterinin fatura ödememesi riskine karşı, sözleşme sırasında teminat alabilir. Görevli elektrik şiketleri bu tutarı güvence bedeli olarak adlandırır. Sözleşme sonlandırıldığında güvence bedeli iade edilir. Tedarikçinizi değiştirip TEK Elektrik ile anlaşma yaparsanız teminat ödemezsiniz ve iade aldığınız güvence bedeli de cebinizde kalır. Şirketinizin aylık faturası çok yüksekse teminat koşullarını TEK Elektrik'e danışmanızda fayda vardır.

Taahhüt koşulları nedir ?

TEK Elektrik, sözleşmelerinin taahhüt süreleri değişmekle beraber genellikle iki yıldır. Tedarikçi değiştirme dışında, örneğin taşınma nedeniyle sözleşmenizi sonlandırırsanız ceza uygulanmaz.

TEK elektrik ne kadar perakende satış hizmet bedeli uygular ?

Perakende satış hizmet (PSH) bedeli uygulaması serbest tüketiciler için, indirimli tedarikçinin kararına bırakılmıştı. Görevli tedarikçiler EPDK'nın düzenlediği PSH bedelini uygulamak zorundaydı. Tedarikçiler, PSH bedelini, satış maliyetlerine karşılık olarak alıyordu. PSH bedeli, tüketilen kWh başına alındığı için, faturayı yükseltiyor ve indirimi avantajını olumsuz etkiliyordu. Ancak EPDK'nın 2016 Ocak ile birlikte getirdiği düzenlemeyle elektrik faturalarından da çıkan PSH bedeli kalemi artık hiçbir elektrik tedarikçisi tarafından elektrik tüketicisinden alınmamaktadır.