Buradasınız

Age Enerji

2009 yılında kurulan Age Elektrik, mesken ve ticarethane serbest tüketicilerine sunduğu indirimli elektrik tarifeleriyle piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

Age elektrik mesken tarifeleri

Serbest tüketici limitini geçmek için, faturanızın ayda en az   gelmesi gerekir. Bu tutar yılda en az   kWh elektrik enerjisi tüketimine denk gelir.

Age Enerji Mesken Fiyatları
Tarife ismi Açıklama Taahhüt PSH Bedeli
Özgürsün %5 sabit indirim mesken birim enerji fiyatı üzerinden Yok Var
Hep kazançlısın %4,67 sabit indirim mesken birim enerji fiyatı üzerinden
Bir yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
1 yıl Var
Garanticisin Yıl boyunca sabit birim enerji bedeli
Sözleşme anında birim fiyat %4,18 daha ucuz*
1 yıl Var

* EPDK Temmuz 2015 mesken tarifesinde bulunan birim enerji bedeli üzerinden hesaplanmıştır.

Değerlendirme - Mesken

Age Elektrik'in "Özgürsün" tarifesi hem ulusal tarifeden %5 daha ucuz hem de taahhütsüz, böylece istediğiniz zaman, ceza ödemeden her zamanki tedarikçinizden elektrik almaya dönebilirsiniz. %5 indirim sabit olduğu için, ulusal tarifeyle beraber zamlanmasını rağmen her zaman daha ucuzdur.

Age ticarethane elektrik birim fiyatları

Age Enerji Ticarethane Fiyatları
Tarife ismi Açıklama Taahhüt PSH Bedeli
Özgürsün %8 sabit indirim birim enerji fiyatı üzerinden Yok Var
Hep kazançlısın %12 sabit indirim birim enerji fiyatı üzerinden
Bir yıl boyunca sürekli indirimli kWh fiyatı
1 yıl Var
Garanticisin Yıl boyunca sabit birim enerji bedeli
Sözleşme anında birim fiyat %4,27 daha ucuz*
1 yıl Var

* EPDK Nisan 2014 ticarethane tarifesinde bulunan birim enerji bedeli üzerinden hesaplanmıştır.

Değerlendirme - İş yeri

"Hep kazançlısın" iş yerleri için, piyasadaki en tasarruflu tarifelerden biridir .%12 sabit indirim oranı, piyasadaki benzer şartlara sahip (1 yıl taahhütlü) tarifelere göre yüksektir. Esnafsanız, Age Elektrik'in özel kampanyası var mı öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Age Enerji sözleşme şartları

Ne kadar teminat ödemek gerekli ?

Elektrik tedarikçileri müşterinin fatura ödememesi riskine karşı, sözleşme sırasında teminat alabilir. Görevli elektrik şiketleri bu tutarı güvence bedeli olarak adlandırır. Sözleşme sonlandırıldığında güvence bedeli iade edilir. Tedarikçinizi değiştirip Age Enerji ile anlaşma yaparsını teminat ödemezsiniz. İade aldığınız güvence bedeli de cebinizde kalır. Öte yandan aylık faturası çok yüksek olan (10000 TL ve üzeri) ticarethane abonelerinden teminat istenmesi mümkündür. Şirketinizin aylık faturası çok yüksekse teminat koşullarını Age Elektrik'e danışmanızda fayda var.

Taahhüt koşulları nedir ?

Age Elektrik, sözleşmelerinin taahhüt süreleri genelllikle bir yıldır. Taahhüt süresi dolmadan tedarikçi değişitirmeniz halinde iki aylık fatura tutarında ceza ödemeniz gerekir. Tedarikçi değiştirme dışında, örneğin taşınma nedeniyle sözleşmenizi sonlandırırsanız ceza uygulanmaz. Taahhütten kaçınıyorsanız Age Elektrik'in "Özgürsün" tarifesine yönelebilirsiniz.

Age elektrik ne kadar perakende satış hizmet bedeli uygular ?

Perakende satış hizmet (PSH) bedeli uygulaması serbest tüketiciler için, indirimli tedarikçinin kararına bırakılmıştır. Görevli tedarikçiler EPDK'nın düzenlediği PSH bedelini uygulamak zorundadır. Tedarikçiler, PSH bedelini, satış maliyetlerine karşılık olarak alır. Age Elektrik, EPDK'nın görevli satış şirketleri için düzenlediği bedeli uygular. PSH bedeli, tüketilen kWh başına alındığı için, faturayı yükseltir ve indirimi avantajını olumsuz etkiler.